Yurtdışında yaşamak oraya yerleşmek istiyorum. bunu nasıl yapabilirim?

Merhaba

Isim nedeniyle 10 yıl yurtdışında yaşamak mesleğimde kariyer yapmak ve eger mutlu olursam hayatimin geri kalanini herhangi bir ulkede gecirmek istiyorum.

Hiçbir tanıdık birisi olmadan bir ülkeye nasıl yerlesilir?
Orada iş bulmakta zorlanır mıyım?
Gitmeden neler tavsiye edersiniz?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• 15 sene kaldım.. güzel paralar da kazandım.. ama memleket gibisi yok.. ilk zmanlarda hiç sorun olmayacak heyecan yaşayacaksın, herşey güllük gülüstanlık olacak senin için, sonra aile hasreti çekeceksin, sonra memleket, sonra arkadaşş.. gitmeden önce iyi düşünüp taşınmalısın..

0|0
    0|0
    • Nerede kaldınız?
      Aslında ben sosyoloji alanında master yapıp ve iyi bir kariyerine ülkeme dönmeyi planlıyorum. aile hasretine alisigim 12 yaşımdan beri yurtlarda yaşadım.
      Bana is eğitim ve maddi acılar bakımından öneride bulunur musunuz?

• Eger izin verirseniz size yarın birkaç soru sorabilir miyim? Saat geç oldu bu saatte meşgul etmek istemem

• tabi sorabilirsiniz.. ben daha uyanığım.

En İyi Kız Görüşü

• yasin cok genc degil yanii dil felan ögrenmek zor olcak ayrica yurtdisinda diplomasi olmadan hizmetciyi bile zor aliyorlar ise. Temizlikci belgesi olmayanlari bile kurslara gönderiyorlar yani bizim burda en azindan öyle ve cogu avrupa ulkeleri ayni sistemi uygular.
    Ve irkcilik genelde cok oluyo bunuda iyi dusun.

0|1
    0|0
    • Yasım 26 ıngilizce fransızca ve çok az arapça biliyorum. Sosyoloji mezunuyum master yurtdışında herhangi bir ulkede yapmak ve orada yaşamak istiyorum. Sosyoloji orada daha önem veriliyor ve is imkanı fazlaymis. öyle biliyorum.

Nerede yaşıyorsunuz?
      Sizce bu sosyolog olarak sizin ülkenizde çalışabilir miyim?

• Dogma buyume isvec.
      Arapca buralarda pek fazla önemsenmez, fransizcan olmasi gayet guzel ama bak yani avantaj.
      Ozmn sen neden ögrenci olarak vize basvurmuyosun? Yani okumak icin gelebilirsin cok kolay aslinda, cunku okumaya cok önem veriliyor isvecte yani söyle dusun, okumamiz icin okula gitmemiz icin bize her ay para yatiyor hesaplarimiza sirf okula devam edelim diye ve okulu biraktigin an o maas kesilir. Yani bence hangi ulkeye gidersen git o ulkenin dilinide ögrenmeye calis. Cok zor degil aslinda 3-6 ay icinde sakir sakir konsuursun.

• Isvecte yaşam yazı nasıl diğer avrupa ülklerine göre pahalı mı?
      Orada okul dışında calisabilecegim bir yer var mı daha dogrusu is imkanı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Gelme sakin gelme. burda türkler yabancilar ülkerlerine dönüyor buradan kaciyor siz buraya gelmekten bahsediyorsunuz

0|0
    0|0
  • Ben de bunun için senelerdir kafa patlatıyorum. :)

0|0
    0|0
  • Güzelim ülkemi terk etme canim, biraz daha bekle hersey düzelecek

0|0
    0|0
    • Mesleğinde kariyer yapıp çok iyi bir hale gelip ülkeme dönmek isterim. faydalı olmak icin

• Ben Türkiye'de kal derim

• Gezme amacli olursa istedigin ülkeye git

• Almancıyla evlen :)

0|0
    0|0
  • evlenecek birini bulursan gidersin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...