Kız arkadaşım alevi sizce sıkıntı olurmu?

Kız arkadaşım alevi ben sünniyim en azından öyle olduğumu söylüyolar ama bence gereksiz yani bence dinde önemli olanın mezhep değil imanın şartı islamın şartı dır Asıl konuya gelelim ailesi aşırı alevi değil yani cem evine bile gitmemiş olabilirler ortada koyu bir kayınvalide kayınpeder yok benim ailemdede alevi gelin katiyen istemem Ayy alevimi olmaz olmaz asla diye bir düşünce yok bende alevi olduğunu sonradan öğrendim ve gram sevgi kaybı olmadı Oda ben sünni olmama rağmen aşık oldu sevdim bizim için hiç bir sıkıntı yok mezhepinede karışmam ancak sizce bir sıkıntı olurmu bizim için ne biliyim illaki Kavga edersiniz falan filan ben çok seviyorum ve bitmesini istemiyorum bay bayan alevi sünni arkadaşlarım bir cevap verirseniz mutlu olurum Teşekkürler

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Gir içlerine ve tanı, zaten ileride kavga edeceğiniz hiç bir şey kalmayacak emin ol. İnsan diye gör karşındakini. Alevi sünni ne farkeder. İyi insan ve kötü insan var. Kesinlikle kimsenin lafına sözüne inanma ve kanma, bu yüzden ilişkini bitirme sakın. Kendi gözünle gör, kendi kulağınla duy hatta gerekirse git cemevine, cem ibadetinide gör. Ayrım yapmaya gerek yok. Dediğim gibi kendin alevilerin arasına gir, bence pişman olmayacaksın. Hoşgörü ve saygı yeterli olacak senin için. Daha çok şey yazmak isterdim de uzatmak istemiyorum. Allah hakkınızda hayırlısını nasip eder inşallah. 😊

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• O erkek arkadaşım Sünni. Sorun olurmu diye düşünmeden seni tercih ettiyse konuyu uzatmaya gerek yok. Bende bir aleviyim. Alevi kızına güven kardeşim. Yüzünü kara çıkarmaz. Tabi insan oğlu alevide de Sünni de de illaki çürük elma çıkar bikaç tane

0|0
    0|0
Yükleniyor...