Yahudiler iyi insanlar bence sizce?

Bence Yahudiler iyi insanlar mesela Müslümanlar gibi dindar ve kulturluler. Bence şu Filistin İsrail savaşı olmasa dünya onlardan nefred etmezdi benim de bu sitede Yahudi bir arkadaşım var anormal olsada bana birazcık çok bilgili ve kültürlü bir insan
Yanlış anlaşılmasın Filistin-İsrail savaşında Filistini destekliyorum ve ölen herkese rahmet diliyorum

• Bence filistin olayları olmasa israilliler iyi insanlar
    21% (10)15% (7)18% (17)Oy Ver
  • Ben hoşlanmıyorum İsraillilerden
    65% (31)67% (31)66% (62)Oy Ver
  • Ben severim İsraili
    14% (7)18% (8)16% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|30

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Müslüman değilim ve böyle söylemen güzel olmuş bence senin gibiler pek yok. :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Yahudilerle ilgili bir genelleme yapacaksam, iyi insanlar olduklarını değil de gerçekten çalışkan ve azimli olduklarını söyleyebilirim..

3|1
    0|0
  • Hergün 5 vakit namazın 40 rekatında okuduğumuz fatiha suresinin sonunda bizi onlaradan eyleme diye bahsettiğimiz yahudileri ya da hristiyanları neden seveyim?

Madem sevicem neden günde 40 kez onlardan uzak kalmak için dua ediyorum?

Allahın sevmediğini ben neden seveyim? Ondan daha mı merhametliyim? Hristiyan ve Yahudiler için kur'anın ayetlerini inceleyin.

2|2
    0|0
    • Allah her kulunu sever ona merhamet gosterir..

• Anladım ben Müslümanım ne kadar oylesem bilemem açık giyinirim Yahudilerle kanka olurum Hristiyan düşmanı değilim günahımın cezası neyse çekerim sorun yok

• Allahın, kitabında şiddetinden bahsettiği ve okurken bile insanı titreten o azapları silivri f tipi açık cezaevinde 10 yatmak derecesinde basite indirger gibi neyse cezası çekerim demek iman zaafıdır. Çakmağın ateşine 2 sn dayanamıyoruz.

Kısacık dünya hayatında bile kodesten bırak kodesi çalıştığımız yerdeki işverenle bile ters düşmekten korkarken; rızkımdan olurum diye.. Evrenin bizim herşeyin sahibi ve yaratıcısı olan Allahın emir ve yasakları karşısındaki durumumuzu kontrol etmemiz gerekmez mi? Burası 50-60 yıl orası sonsuz.. bak Mustafa Koç u bugün gömdüler...

Allah hepimize dini yaşamayı nasip etsin arkadaşım

• Siyonist olmayıp namaz kılanları olduğunu biliyorum. Yahudiler ırktır tıpkı Türk kürt rum rus gibi fakat günümüzde yahudi dendiği zaman din olarak algılayan çoktur malesef.

1|0
    0|0
  • Adamlar bir tek kendilerini insan kalan herkesi onlara hizmet etmek zorunda olan hayvanlar olarak görüyor. Neyini seveyim.

0|0
    0|0
  • Ah keşke benim bildiklerimin yüzde birini bilseydin. Sana iki kitap öneriyorum. Bunları oku ve bu konuyu tekrar masaya yatıralım olur mu

1-Rothschild Para İmparatorluğu
    2-Rockfeller ölüm imparatorluğu

Yahudiler dünyanın en zeki ırkıdır. Ama iyilik konularına girmesek daha iyi olacak

1|0
    0|0
  • bir milleti inançından ötürü kötü demek doğru bir davranış değil. . kötü olmak vicdan eksikliğinin zayıflığındandır. . insanı olarak bunu karşısında olmak gerekir. . dinlerin değil

1|0
    0|0
  • yahudi olan bir suru arkadasım var

2|0
    0|0
  • En iyisinin gelmişini geçmişini s...

2|1
    0|0
  • Ben insanı insan olduğu için severim din dil ırk ayrımı yapmam şahıs olarak kim insanlıktan çıkmışsa kim olursa olsun karşısında dururum.
    Yahudi bir devletin yaptığı bir suçu tüm yahudilere yüklemek o suçu işlemek kadar yanlıştır. Keşke herkes herşeyden önce insanım diyebilse ve insanlık pastasında yerini alabilse tabi biz önce insanız ve sonrada biz Yunanlar pastadaki çileğiz yerimizi kimseye yedirmeyiz :-)

1|0
    0|0
  • Allah neden en çok peygamberi israiloğullarına göndermiştir? Her gelen kavim yaptıkları zulumlerle başkalarının mallarına gözkoymaları nedeniyle helak olmuşlardır ama gene aynısını yapmışlardır ben sevmiyorum

0|0
    0|0
  • öyle diyorsan öyledir

0|0
    0|0
  • Tevratında beşikteki bebeği öldür diyor Yahudilik en üstün ırktır diyor ben bunun nesini seveyim hitler geri gelse de keşke kalanları toplasa

0|0
    0|0
  • Yahudilerin müslümanlardan tek farkı var farklı inanıc
    yahudiler domuz eti yemez sünnet olurlar sakal bırakırlar alkol içmezler
    müslümanlardan hiçbir farkları yok
    sadece üzeyir allahın oglu dediler
    Hz. isayı inkar ettiler allah onları zaten zali gösteriyor

0|0
    0|0
  • yahudiliği israile yorma. israil orospı cocugu. hitler ne demiş. bir gün öldürmediğim her yahudi için bana lanet okuyacaksınız.

0|0
    0|0
  • Yahudileri doğuran analarını cayır cayır yakmalı kaynar kazana atmalı. her biri müslüman düsmanı

0|1
    0|0
  • Sen mason musun? her gün masum yüzlerce insanı vahşice katleden lanet olası bir ırkı sevenin canı cehenneme!!!

0|0
    0|0
    • Burdan KS Yönetimine sesleniyorum, şu masonun paylaşımını kaldırın, eğer içinizde biraz da olsa inanç varsa islam düşmanlarının masonluğunu yapan bu şahsın üyeliğini iptal edersiniz..

• Arap- İsrail savaşında İSRAİLİ destekliyorum Türk düşmanı Filistin ve Arap ülkelerine karşı.
    İsraili seviyorum

1|0
    0|0
  • Ben hoşlanmıyorum İsraillilerden

0|0
    0|0
  • Kafiri neden seveyim ki? Üstelik de yahudi gibi bir topluluğu... Hiç hoşlanmıyorum onlardan!

0|0
    0|0
  • her milletin içinde iyi ve kötü insanlar vardır, bu yüzden hiçbir insana kötü gözle bakamayız.

1|0
    0|0
  • Genellemek yanlış olur.

1|0
    0|0
  • İsraillileri sevmem ama aramızda kötü Müslümanlar olduğu gibi, iyi Yahudiler de var.

0|0
    0|0
  • Umarım o lanetli yahudilerden bir tanesini öldürmeden olmem bu kadar..

0|1
    0|0
  • neden ayırıyoruz ki yahudileri

1|0
    0|0
  • B tabıkı. almanlardan neden katletmiş onları? Demekki sadece filistin olayı değilmiş değil mi?

0|0
    0|0
    • Almanların onları katletme sebebi Hitler in kendi kendine yaptığı hırstan ve ırkçılıktan ibarettir

• Hahaha Lise mi ×😂 ben liseyi bitireli nerdeyse 4 yil olacak yine de sen bilirsin

• Lise kitabı ağzı dedim. liseli demedim

• Yahudiler dine bas kaldıran ilk topluluk

0|0
    0|0
  • Dine , Dile , Irka bakmam kardaş. İnsana bağlı bir olay

2|0
    0|0
  • Onlar filistin olmasa baska bir topluluğa eziyet ederler. Onlarin geninde bozgunculuk ve hilekarlik var. Bunu inandigim kitap soyluyor. Hatta hristiyanlarin bile onlardan daha ilimli oldugunu belirtiyor. Fakat yine hepsi beraber dusmanimizdir. Kuranda vadedilen ;Yahudileri tek tek oldurecegimiz o günü gormeyi ne kadarda cok isterdim.

0|0
    0|0
  • www.kizlarsoruyor.com/.../q4546865-yahudileri-sever-misiniz-anket-no-7

Oku ! Yahudiler hakkında bir bokk bilmeyip Yahudiler iyi insan diyen insanlara uyuz oluyorum. Yok önce bir oku ondan sonra ne dersen de. Bilmeden konuşma.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Sevmiyorum.
    Hiç hoşgörülü değiller.
    Mesela sonradan yahudi olunamıyor onu geçtim vicdansızlar küçücük çocukları vuruyorlar (bkz. Filistin)
    İnsanların inançlarına saygı duymuyorlar (bkz. Mecidi aksayı basmaları, kuranları vs yakmaları)

0|1
    0|0
    • Haklısın tabikide ama bence iyilerde vardır 1 tane 2 tane bende çok üzülüyorum filistindeki olaylara

• Çocukluğumdan beri yahudilerden tiksindim. o Zaman'lar nedenini bilmiyordum ama içimde en ufak sevgi yoktu. Sonra aradan Zaman geçti İsrail Filistin savaşı başladı. O zaman daha da nefret duydum. 11 eylül saldırısını da çok sevdiğin yahudiler yaptı. Ve biz müslümanların üzerine attı. Adolf hitleri sırf yahudileri katlettiği için seviyorum

1|1
    0|0
    • Bende iyi demiyorum olanlar ama içlerinde 1 tanede olsa iyi insan vardır demeye çalışıyorum

• Ayrıca kendilerini üstün ırk olarak görüyorlar. Ve bizim kitabımızda da Birgün öüslümanlar tarafından yok edilecekleri yazıyor.

• Sadece iyi olanlar çocuklardır onlarda büyüyünce canavarlaşıyprlar

• filistin olayından ziyade her türlü destek alıyorlar. ikinci dünya savaşından sonra mağduru oynayıp her türlü "günah çıkarma" istiyolar. bunlar yetmemiş gibi dünya ekonomisini çok büyük bir şekilde etkiliyorlar dünyaca ünlü markaların ve şirketlerin sahibi israilliler ki bu daha çok dünyadaki madenlerin yok olmasına daha çok sömürgeliğe ve küresel açıdan sorunların (örn küresel ısınma ) ortaya çıkmasına sebep oluyor. anlicağınız küçücük bir (coğrafi açıdan) ülke bütün dünyayı etkiliyor ve benim görüşümce dünyayı çürütüyor

0|0
    0|0
  • Yahudiler kibirli topluluk..

Kibir şeytandan. Sevmem bunları.. Sevemem.

1|1
    0|0
  • yahudiler bu dünyada kendini en üstün ırk görmektedirler ve kapitalizm başıdır. Nefret ederim

0|1
    0|0
  • yahudiler dediğin yaklaşık 14 milyon insan. hepsi israilde de yaşamıyor. hepsini aynı kefeye koymak çok mantıksız.

0|0
    0|0
  • Tanimadigim insanları genellemem. Azınlık mahallesinde oturuyorum sevdiğim yahudiler de var sevmediklerim de var. Dini, ırkı beni ilgilendirmiyor.

0|0
    0|0
  • Asiri milliyetciler ve birbirlerine cok bağlılar

0|0
    0|0
  • Sitedeki İsrailli kankan kim Veronika?

0|0
    0|0
  • her israilli kötü insan olacak değil tabii ki de. insanlar bu düşünceden vazgeçmedikçe -yani insanları genelleme, milliyetçilik ve din kardeşliği safsatası- savaşlar bitmeyecek.

0|0
    0|0
  • Öncelikle bir toplum için kötü ya da iyi seklinde konusmayi saçma buluyorum içinlerinde tabiki iyi insanlarda vardir

0|0
    0|0
  • İsrailoğulları ! Kendilerine gönderilen her peygamberi kesip doğramadılarmı yalanlamadılarmı?
    PEKİ YA HRİSTİYANLAR? İsa Allahın oğlu demedilermi aç gözünü. Kim bir kavmi severse o da onlardandır. Lanetlenmiş İSRAİLLİLERİMİ SEÇİYORSUN? KENDiNE GEL EY İSLAMIN KIZI.

0|2
    0|0
  • Allah , yahudi ve hristiyanlari dost edinmeyin diye buyuruyor.

0|1
    0|0
    • Ha Allahın her emrine uydunuz bir tek bu mu kaldı kuranda yazılan her şeyi yapdınız bir tek derdiniz bu mu allah aşkına güldürmeyin beni birine çamut atmadan önce kendinize bakın adınız müslüman oysa eline kuran almayan o kada müslüman diyen insan varki yazık ya yazık

• Muslumanim ve emirlere uymaya gayret ediyorum. Kurani okuyorum. Okudugumu yazdim. Sorun ne?

• Ben çekiliyorum konudan git ona sor😃

Yükleniyor...