Yahudileri sever misiniz? (ANKET no:7) ?

Ben Yahudileri hiç sevmem. Bu da ırkçılık olmaz. Nitekim bu dünyada en ırkçı ve kibirli kavim Yahudilerdir. Yahudiler nankördür. Yahudiler acımasızdır. Yahudiler 20. yy'da ancak bir devlet kurabildiler. Bunun öncesinde sürekli başka devletlerin gölgesinde göçebe olarak yaşadılar. Yahudiler Persler ve Yunanlar tarafından sürgün edildi. Aynı zamanda Romalılar tarafından da sürgün edildi. Adolf Hitler önderliğinde çoğu diri diri yakıldı. Neredeyse o kibirli soyları yok olacaktı.

İspanya'da Endülüs Emevi Devleti'nin ardından Beni Ahmer Devleti zamanında, Hristiyanlar tüm Müslümanlara ve Yahudiler işkence ettiler. Bütün kütüphaneleri yaktılar. Enginizasyon Mahkemeleri'nde Müslüman ve Yahudi olanlar zorla Hristiyanlaştırıldılar. Duruma alan Osmanlı Devleti gemi göndererek sadece Müslümanları değil, oradaki Yahudileri de aldı. Onlara ev sahipliği yaptı. Zaten ülkemizde Musevi soyu birnevi oradan gelir.

En çok peygamberin Yahudi toplumuna gönderildiğine hiç değinmiyorum bile. Tüm bunlara rağmen, kendilerine vadedilmiş toprakların Kudüs olduğuna inanarak, buradaki masum Müslümanları katlettiler.

Siz Yahudileri sever misiniz?

• Evet Yahudilerin o kibirli soylarını severim.
    36% (5)17% (1)30% (6)Oy Ver
  • Hayır ! Yahudilerin o kibirli soylarını sevmem.
    57% (8)67% (4)60% (12)Oy Ver
  • Yahudileri ne severim ne de sevmem. Çünkü Yahudiler hakkında bir şey bilmiyorum, okumadım.
    7% (1)16% (1)10% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Şu soru detaylarını okumayan, veya Yahudiler hakkında hiçbir şey okumayan, tıpkı ön yargı diye kuran gizli kullanıcı cahil arkadaş gibi görüşler yazmayın. Detayı okumadan veya Yahudiler hakkında bir kitap okumayan rica ediyorum ankete dahi katılmasın.
güncel

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• ben sevıyorum nefret ettıgım tek kategori ön yargılı şebekler

0|0
    0|0
    • Doğru, ön yargılı insanları bende sevmem.

Kızlar Ne Diyor 1

• önyargı önyargı bitsin bu önyargı

0|0
    0|0
    • Bunlar ön yargı değil, yaşanmış gerçek olaylar.

Erkekler Ne Diyor 1

• nefretle beslenen insanları sevmiyorum sadece, Allah ın yarattığından nefret etmek haddime değil

0|0
    0|0
    • Allah'ın yarattığı her şeyi sevmek zorunda değilsin. Nitekim Yahudilerden nefret etmenin de hiçbir olumsuz yanı yoktur. Çünkü onlar senden nefret ediyorlar. Ama kimi sevip, sevmediğin beni ilgilendirmez, sana kalmış bir şey.

• Allah a karşı bir sevgidir bu , yaratandan ötürü yaratılanı sevdik felsefesi bu , kısaca islam hoşgörüsü bu , islamın geregini yerine getiriyorum , sen nefret ediyorsan kendin bilirsin

Yükleniyor...