Yabancı bir arkadaşınıza neler tanıtırdınız?

Japon bir erkek arkadaşım var. İngilizce pratik için konuşmaya başladık ve birbirimizle çok ilgiliyiz, dilden ziyade birbirimize genel kültür de katmaya karar verdik :) Ben daha çok Türklük ve Müslümanlık ile alakalı şeyler paylaşmak istiyorum onunla, gayet de ilgisini çekeceğini düşünüyorum ama ne paylaşabilirim ki? Siz olsanız ne paylaşırdınız penpalinizle?

0|0
5|17

En İyi Erkek Görüşü

• Japon ve uzak doğulu tanıdıklarım var. Tarih, kültür ve gelenekler ilgilerini çekiyor. Fakat sizin yaşınızdaki bir delikanlı için ne kadar geçerli bilemedim.
    Şöyle başlayabilirsiniz. Biz Türklerin Orta Asya'dan kalkıp geldiğimizi. Köklerimizin Anadolu'ya ve Avrupa'ya yayıldığını söyleyebilirsiniz. Kısaca Selçuklular ve Osmanlı geçişi olabilir. Arada Mevlana'dan döktürüp Konya'ya geçip Anadolu'yu tasvir edebilirsiniz. Yemeklerinden doğal güzelliklerine kadar anlatılacak çok şey var. Örneğin Kapadokya'nın güzellikleri, Antalya'da denize girerken Saklıkent'te kayak yapılabileceğini, Karadeniz yaylarında gezerken arıcılığın önemini. Daha bir çok şeyi anlatabilirsiniz. Bizim Asya ve Avrupa arasında bir köprü olmamız, hem bir parça Asyalı ama diğer taraftan da Avrupa medeniyetine yakınlaştığımız gösterilebilir. Genç bir toplumuz. Yaş ortalamamız küçük. Bu ülkede eğlence de var, sükunet de var. Her şeyden bir parça. Tıpkı aşure gibi. Yine yemeğe döndük işte.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bende rus bir arkadasimla baya bir paylasim yapmistim. Iskenderi kebabi cok merak etmisti birlikte yedik, tarihi mekanlar ve bazi muzelere gittik, biraz turkce ogrenmek istemisti o donem icin 6 ay calistik aski memnuyu orta halli anlayacak kadar turkcede ogrendi :-) dinle ilgili sorulari meraklari cok fazla olurdu , tabi o erkek oldugu icin bildigim kadadiyla anlatirdim, sonra cok ilgisini cekti ve rusca kuran okumaya baslamisti.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• ilk once imkansiz bir iliskiyse hic kendinize zulm etmeyin arkadas gbi konusun banada yazanlar var daha cok ruslarla unsiyyet kuruyorum ama asla umit vermedim hep arkadas gibi konusduk

1|0
    0|0
    • Zaten öyle :)

• Evet öyle oldu. Görüşün için teşekkür ederim :)

• Rica ederim :)

• Müslümanları anlatırsan senden nefret edebilir iyi düşün bence :) Erdoğanı da anlatma kötü reklam olur Siyasi durum zaten berbat ülkenin doğusunda neler olduğu açık anlatacak iyi bir şeyimiz yok be ablacım 2. Dünya savaşında sizde ne varsa biz de o var de belki anlar...

0|0
    0|0
  • Atatürk'ü anlat, zaten gerisini o merak edip araştırır.

İslam'a hiç girme bence çünkü din kişisel bir şeydir, Türk Milleti'nin dini diye bir şey yoktur, Kendi inancından bahsetmek istersen o ayrı tabi ki.

0|0
    0|0
  • yabancıdan bol ne var bende çok arkadaşım oldu ne konuştum gündelik şeyler genel kültürlük kısma hiç girmedim

0|0
    0|0
  • İlk önce küfürleri alistiririm

0|0
    0|0
  • Hicbiseyi tanıtmam

0|0
    0|0
  • aklına gelen herseyı anlat sırasıyla ama kafasınıda karıstırma ıce :D zaten turıst olarak geldıyse cok yerı gezmıstır tarıhcemızı anlat once sonra muslumanlıgın onemını ve yasayıs bıcımınden devam et ıste gerısı sende :D

0|0
    0|0
  • Müslümanlıktan bahsediyorsun haram la uğraşıyorsun

0|1
    0|0
    • Ne haramı ne diyorsun sen?

• Biliyorum kardeşim de ben flört etmiyorum ki zaten, penpal olarak arkadaşım sadece yabancı dilimizi geliştirmek ve yeni kültürler edinmek adına arkadaş olduk :)

• Bak keyfine sanal reel farketmiyor nasıl istiyorsan öyle devam et kafana göre İslam dinine göre yaşamak zorunda değilsin saygı duyarım

• İlk önce sizin islamı yaşamanız lazım siz çarşafa burkaya girerek gerçek islamı yaşamalısınız
    Ha bu arada sizin dininizde flört etmek erkek arkadaş edinmek günahtır haramdır onu da hatırlatmak istedim çok çelişkili birisiniz dininiz ile aranızda daglar kadar çelişki var.
    Ve japonların islama ilgi duyacak kadar küçük bir millet oldugunu sanmıyorum

0|0
    0|0
    • Türk olmak için müslüman olmak şart değildir sizler türk olmayı müslüman olmak sanıyorsnuz. işinize gelmeyince de bana dinimden dolay ıhakaret ediyorsunuz türkler müslümandır diyorsunuz çok komik ve yanlış konuşuyorsunuz
      din seçim türklük kaderdir sizin gibi kişiler ümmetçilik yapıyor türk birliği değil

• İslamiyetin șartlarını anlat bilgiler ver ve eğer kabul ederse kelime-i sahadet getittir müslüman yap sevabını kazan en büyük iyilik bu bence

0|0
    0|0
    • Yok o kadar uzun boylu değil, sadece genel kültür amaçlı bilgi vermek istiyorum :)

• Sen bilirsin

• ben yabancı bir misafirimi cumaya götürmüştüm bundan taaa 15 yıl evvel.

0|0
    0|0
  • Dönerciye götür o iş tamam

0|0
    0|0
  • Biz pratik yapamıyor muyuz?
    Yabancı aşkı sizi kötü yola sürecek

0|0
    0|0
  • Bence zaman kaybı

0|0
    0|0
  • Balicileri, Tecavüzcileri, Gaspçıları, Teröristleri falan

0|0
    0|0
  • Arabanın camından ayak çıkartmayı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Türklük ile ilgili paylaşırım özellikle yemekleri ama yabancılarla konuşurken arkadaşım olsun ya da sevgilim olsun din ile ilgili konuşmam ve onun dini hakkında birşey duymak da istemem tabi bu benim düşüncem

1|0
    0|0
    • Yok farklılıklara meraklı olduğu için ilgisini çeker onun, yoksa ben de ısrarla dinimi anlatmam tabii kimseye

• Yemekleri anlat hatta fırsat yakalarsan tattır. Tatlı tuzlu herşeyi

• Kurtuluş savaşıni anlatan bir film izlerken ona türklugu anlat bence. Harika olur bence

1|1
    0|0
  • Sanırım tarihimizi anlatırdım ona. :)

0|0
    0|0
  • I Like the şiş Kebab 😀😀😀😀

0|1
    0|0
Yükleniyor...