İnsanlar beni anlamıyor diye kaygılanmam; Ben insanları anlamazsam kaygı duyarım! bu söz hakkında ne düşüyorsunuz?

İnsanlar beni anlamıyor diye kaygılanmam; Ben insanları anlamazsam kaygı duyarım! bu söz hakkında ne düşüyorsunuz? konfüçyus

Güncellemeler:
biraz felsefe diyorum?

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• bu söz ile aklıma ilk gelen şey, empati kavramı. sonuçta empati, tamamen anlamak üzerine kurulmuştur. empati kurabilmek, yani karşımızdaki insanın hislerini, düşüncelerini, duygularını anlayabilmek için; daha önceden o hisse, duyguya veya düşünceye ait bir tecrübe edinmiş olmamız gerekir. bir insanın beni anlayamaması onun empati kuramayışı, tecrübesizliğiyle ilgili olabilir. benim o insanı anlayamayışım da yeteri kadar tecrübe edinememiş olmamdandır. bu fakirliğimden, kaygı duyarım.

0|1
    0|0
    • empati olayı aynı şeyleri düşünürsen olur senin de dediğin gibi ama bu sözü söyleyen ve farklı düşünen birisi biraz daha derin düşünceler içinde

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel we doğru bir söz

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Konfüçyus filozoftur. Haliyle hayatı anlamak ve anlamlandırmak üzerine kuruludur. Felsefe her ne kadar bazen opluma getirileri de olsa temelinde bireysel bir ihtiyaçtır. İnsanlar tarafından anlaşılma beklentisinden çok kendi kendini anlayabilme ve kafasındaki soruları cevaplandırabilme arayışındadır insan. Dolayısıyla bir felsefeci için endini anlatmak ya da anlatamamak bir soru işareti değildir. Fakat birini anlayamamak çözülmesi gereken bir problemdir. Topluma mal edilsin diye değil de söylediğinin aksine kendini ifade edebilme amacıyla söylediği bir söz diye düşünüyorum.

1|1
    0|0
    • bence bunu söyleyebilmek için filozof olmaya gerek yok

• Beni kırabilmen için sevdiğim ve değer verdiğim bir insan olman gerekir. Seni tanımıyorum bile. Sadece ötekileştirme politikasını doğru bulmuyorum. İyi akşamlar.

• tekrar söylediğim gibi ötekeliştirme değil bu sadece farklı düşüncelerimizn olduğunu söylemye çalıştım.. ayrıca öyle bir amacım olsa lafı dolaştırmadan direk söylerim

• İnsan oğlu beni başlamış benle ilgilenmemiş bir kere halimi hatrımı sormamış üzülmem, ama ben insanoğlunun problemleriyle, sorunlarıyla ilgilenmemişim tek uğraşım , bütün ksygım onlar gibi kendim olmuşssm eyvah bana gafletdeyim

0|1
    0|0
  • çok güzel söylemiş ama benim tersim kabul ediyorum fakat o kadar büyümedim ne yazıkki

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...