Babam bana sürekli hakaret ediyor ve şiddet uyguluyor. Ne yapmalıyım?

Benim ismim Bekir , ailemle beraber yaşıyorum. Sürekli babamdan hakaret ve küfür işitiyorum. Her hareketime karı kılıklı , şerefsiz it , beyinsiz canım gibi şeyler söylüyor. Sürekli dalga geçiyor ve bana şiddet uyguluyor. Annemden ayrılmıştı ve annemde babam gitmeden önce benim gibi şiddet görüyordu. Sürekli karı kız peşindeydi ve eve geç geliyordu. Nedenini soruncada anneme şiddette bulunuyordu. Psikolojim alt üst oldu. Bazen bende arkadaşlarımın babalarına bakıp düşünüyorum babam neden böyle değil diye. Her hareketimle dalga geçiyor ve yine sürekli eve geç geliyor ve anneme şiddet uyguluyor. Ne yapacağımı bilmiyorum ve artık psikolojik sorunlar yaşamaya başladım. Yardımcı olurmusunuz?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Sana biz yardım edemeyiz canım ama fikir verelim. Lütfen buna katlanma ne sen ne de annen buna katlanmak zorunda değilsiniz. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum, iş bulabilirsin annende belki çalışabilir. Bulunduğun belediyeden yardım talep et ya da muhtardan illa yapılacak birşey vardır

0|0
    0|0
    • Annem çalışıyor. Babam ise sürekli nereye gideceğini söylemeden evden çıkıp gidiyor ve geç saatlere kadarda gelmiyor bir ablam var oda aynı şekilde şiddete maruz kalıyor. Bunu çoğu kişiyle görüştüm. Muhtarada gidicem Allah izin verirse sağolun.

Erkekler Ne Diyor 2

• Çelişkili konuşuyorsun. Annemden ayrılmıştı.. Eve geç geliyor anneme şiddet uyguluyor.. (Eğer böyle bir durumda var ise gerçekte baban iflah olmaz annenle birlikte başka bir eve çıkmayı düşünün. Birlikte çalışır geçinirsiniz. Tarif ettiğin bir baba ise zaten kazandığı parayı kendisi yiyordur.)

0|0
    0|0
    • Annemden ayrılmıştı sonra geri döndü nedendir bilmem bazen telefon konuşmalarını duyuyorum daha çok para lazım gibisinden. Başka eve çıkmıştı. Kirayı ödeyemediği için döndüğünü düşünüyorum.

• İş başa düşer o zaman. Kendini üzüp hırpalayarak birşey elde edemezsin.

• Evet. Şu an yapacağım tek şey onun bana ettiği küfür ve hakaretlere sessiz kalmak. Bir gün bir yerden para bulması ve evden gitmesi için sürekli dua ediyorum. Çünkü artık anneminde benimde dayanacak gücü kalmadı bu zulme.

• tekme tokat gir bidaha cesaret edemez

0|0
    0|0
    • Keşke gücüm yetsede ona engel olabilsem ama...

• ben bunu yaptığımda hayatımın en doğru kararını verdığıme emın oldum. şimdi kımse bana dokunamaz yıkamaz ya da canımı acıtamaz annem dışında herkese saldırırım

Yükleniyor...