Kapat

Ailemle nasil geçineceğim?

Annem babam gayet rahat insanlar aslinda ama yine de kendimi kisitlanmiş hissediyorum. Akşamlari eve geç gelmeme izin veriyorlar mesela, arkadaşlarimla seyehat etmem izin veriyorlar, yani yurtdişina da çikabiliyorum onlarsiz veya giyinmeme falan karişmiyorlar. Demek istediğim bu sitede gördüğüm kizlarin yaşadiği tipik sorunlari yaşamiyorum. Ama yine de bir çok konuda kisitlaniyorum. Hayatimi kendileri şekillendirebileceklerini saniyorlar. Geleceğimle ilgili aldiğim kararlara çok fazla karişiyorlar.

Sanki onlarin evlatlari değilde evdeki herhangi bir eşya veya evcil hayvanmişim gibi davraniyorlar bana. Istedikleri zaman istedikleri yere koyabilecekleri/götürebilecekleri biriyim. Hayatima onlar yön veriyor resmen. Bundan rahatsizlik duyduğumu hep söylüyorum. Önceden tartişiyorduk ama artik alişmişlar doğru düzgün konuşmuyorlar bile. Sonra daha fazla sinirlenince daha büyük kavgalar çikiyor evde.

Evden ayrilmayi düşünüyorum bu yüzden ama buna da karişiliyor yine. Ayri evde yaşayamazmişim. Beni tek engelleyen para. Kendim para kazanmadiğim için mecburum burda yaşmaya. Bir işte çalişsam hiç düşünmeden ayrilirdim evden. Okuldan dolayi vaktim olmadiğindan bir işe giremiyorum. Yani mecbur annem, babam ve sinir olduğum kardeşlerimle birlikte yaşamaliyim ayni evde ama bu ortami faha çekilir hale nasil getiririm? Ailemle nasil iyi geçirinirim?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Gecinemessin

0|0
    0|0
    • Çok yardimci oldun gerçekten. Sağ ol.

• Dogrusu bu onlarin istediği gibi olmassan gecinemessin anne babanin beklentilerini degistrmek cok zordur bende yasadim aynilarini ama her zaman onlar haklidir

En İyi Kız Görüşü

• Neler , neler daha... Gerçekten aileden uzakta parayı kayıyorum işin içine parayı boşverelim şimdilik kendini tek başına , yalnız yaşayacak güçte hazır hissediyomusun, ailenle bu konuyu açıkça konuştunmu , kaçma eğilimin var ortamdan heralde biraz uzaklaşıp kafa dinlemek istiyosun ama fırsat yaratamıyosun

0|0
    0|0
    • Kendimi tek başina yaşamaya hazir hissediyorum ama annem hazir olmadiğimi iddia ediyor. Ayrcia kendisi benim yaşlarimda annesinden ayrilmak zorunda kaldiği için benim evden ayrilmak istediğimi söylediğim anda gözleri doluyor. Beni çok bunaltiklarini bir çok kez dile getiriyorum. Rahat birakmalarini söylüyorum ama dediğim gibi kavga çikiyor hep. Kafa dinlemeye gerçekten çok ihtiyacim var.

• Biraz ortamın sakinleşmesini bekle o zaman ve durmadan ayrılma fikrini dile getirmek yerine bir uzlaşmayı seç ama tabi yine hayat senin hayatın biraz daha ılımlı

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 2

• özet geçsene

0|0
    0|0
    • Benim annem babam da herkesin annesi babasi kadar siki ve yine herkesin ailesi kadar rahat davraniyorlar. Ama bu benim hoşuma gitmiyor. Hayatima ve geleceğime karişmlarina sinir oluyorum. Bunu onlarla bir çok kez konuştuk ve çoğunda kavga çikti.

• Benim üç kardeşim var. Annem ve babam onlara da ayni şekilde davraniyor, hatta bana karşi biraz da rahatlar diyebilirim. Ama kardeşlerimin hayatlarina yön vermeleri kardeşlerimi rahatsiz etmiyor. Hatta farkinda bile değiller kukla gibi oynatildiklarinin. Ben farkindayim ve böyle yaşamak istemiyorum. Kendi hayatimi ben yönlendireceğim. Başka kimse değil.

• dayan bir kaç yıl daha

• ayrılınca anlarsın ailenin kıymetini ayrılda gör

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...