Onedio çok salakça bir site. Editör'ün bir paylaşımı gördüm. Bu paylaşım hakkında sadece düşüncelerinizi söyler misiniz?

Onedio çok salakça bir site. Editör'ün bir paylaşımı gördüm. Bir tarafta yazmış ki Osmanlı'da kadınlar esaret altındaydı, diğer tarafta Osmanlı zamanında yapılmış bir tabloyu paylaşmış. Tabloyu size tarif edeyim. Kadınlar İstanbul boğazında sermişler yiyeceklerini yemek yiyorlar. Tabloyu Osmanlı'yı kötülemek için paylaşmış ama paylaştığı bilgi tamamııyla yanlış. Yalan söylediğini kendi ispat ediyor :)

ÇANAKKALE SAVAŞINDA ŞEHİT DÜŞEN YARIM MİLYON OSMANLI AKSERİNDEN SONRA , İstanbuldan kalma katolikler şuanda hala Ecdada saldırma peşinde. Hep ülkeminde güzel topraklarında yaşayacaksın hemde Ecdada saldıracaksın. Zamanı gelince bu köstebeklerin yuvalarına su dökünce yuvalarından çıkacaklar.

1|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Onedio yu aktif kullanan bir üyeyim. Onlar aşırı solcu ve dhkp c sempatizanı insanlar. Böyle bir icerik yapmalari normal.

Yazın pyd ye katilan bir adamı kahraman diye anlatmislardi.

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• osmanlı geri kafalılıktır.

0|1
    0|0
    • Ama uğrunda kanlarını döktüğü vatanda yaşıyorsun? Nankörlük duygusu hiç tatmadın galiba

• anlattıklarımı sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

• okumadım.

• Evet doğru demiş sonuçta o kadar kadının üzerine kadın cariye getiren ben değilim birde o kadar kadından çocuk yapıp çocuklarıda öldürten ben değilim ama iyi şeyleride var o ayrı

0|0
    0|0
    • O kadar kadının üzerine kadın getirmek mi?
      Hiç bir Osmanlı padişahı zorbalıkla kendine kadın getirmez. Bunu bil.
      İkincisi malum 24 saat 10'dan fazla ülke ile savaş halinde olan bir devlet. Sonuç uğrunda şehit olan onbinlerce Erkek yiğitler ve bu yiğitlerin geride kalmış çocuk sahibi dulları.
      Sonuçta kadında bir insan. Allah cc sadece gönül rızasını has kılarak 4 kadına kadarını müsade etmiştir. Ama çok az denilecek kadardır bir erkeğin 4 kadınla evlenmesi. Sonuçta kadınlarda şehit olmuştur. Şehit olmayanlarda onurlu bir yaşam vererek veya kocasının şehit olmasıyla bir daha evlenmeme kararı almıştır. BAZI KONULARI PSİKOLOJİK YÖNLERİYLE OKUMAK LAZIM.

• Bak sende anladın olayı :))
      Benim beynim temiz. Çünkü yıkanıyor. Peki senin yıkanmayan beynin ne durumda :D

• Kimin beyninin temiz olup olmadigini benim yorumuma ve sen yorumlarina bakan rahatlik ile anlayabilir

• O sayfayı bimer'e şikayet et

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• osmanlıda en çok ezilenler Türklerdi. kardeş katlinin caiz olduğu bir ülkeden ne beklersin birde müslüman olacak. benim atalarım olarak görmüyorm atalarım olarak Selçuklu yu Göktürk ü Hun imparatorluğunu görebilirim. hatta fetret devrine sebep olan Osmanlı ya tokat atan Timur bile atam dır benim

0|0
    0|0
    • Neyse hakaretli konuşmamak için niyet ettim.
      Sen Timur'u Osmanlı kadar bile tanımıyorsun :)
      Tanısaydın bizzat o dönemden kalma ve Osmanlı hakkında söylediği düşünceleri bilirdin.
      İki Devletin birbiriyle savaşması bazende fitneden dolayıda olabilir. İkiside İslam'a hizmet etmiş Devlet adamlarıdır. Yıldırım Beyazıt Han ile Timur kendilerinin ne oldularını çok iyi biliyordu ve neye hizmet ettiklerinide biliyorda. Sadece Irak'tan çıkma şerefsiz insanların ustaca çalışılmış yalanları ve fitneleri 2 İslam padişahını birbirine düşürdü.

• Yıldırım ı sevmiyorum demedim zaten? osmanlıda sevdiğim padihaşlar 5 i geçmiyor. ayrıca Osmanlıdan önceki Türk devletlerini incelersen İnsana, halka ve özellikle kadına nasıl değer veriliyor anlarsın.. osmanlı kaç yılında kuruluyor. orta asyadaki Türk ülkeleri kaç yılında kulruluyor. arada yüzlerce yyıl varken bile o daha ilkel Türk devletleri insana değer vermesini bilmiş.. neyse boşa tartışarak fikirlerimiz değişmeyecek sen sordun bende fikrimi söyledim o senin fikrin buda benim. esen kal

• Katolikler ne alaka? Siz de hep bir yerlere saldırmak durumundasınız. Bizimle Hristiyan Almanlar da savaşmıştır ayrıca.

0|0
    0|0
Yükleniyor...