Bu isimlerle neden dalga geçiliyor?

Recep, Şaban... Vs bunun gibi birsürü var ama sadece önemli olanlara değinmek istedim
Recep, Şaban ve Ramazan bildiğiniz gibi mübarek üç aylar Ramazan ismiyle dalga geçilmiyor sıkıysa dalga geçsinler Recep= Recep ivedik , Şaban= Kemal sunal. Ben şahsen koministlerin bilinçli olarak yaptıklarını düşünüyorum sizin bu konuda görüşleriniz nedir?

Güncellemeler:
Aslında dalga geçmek olarak söylemedim Şaban denildiğinde hepinizin aklına salak bir karakter geliyor öyle değil mi? Bilinçaltı bu şekilde etkiliyorlar insanları

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• Evet bilinçli yapıldığını düşünüyorum ben de. Kamil cabbar şakir cafer vs daha çok var

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben de aynen senin gibi düşünüyorum bizim dinimizce önemli olan isimleri ve objeleri dalgaya alıyorlar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Ne alakası var? Bilinçli falan değil Şaban ismi yaygınken böyle bir zevzek karakter yaratıldı, Kemal Sunal çok ikonik oynayınca halkın bilincinde 'Şaban' olarak yerleşti.

Gayet sıradan bir olay, usta bir sanatçının ikonik oyunculuğunun ülkenin zihnine yerleşmesinin ürünü.

Komünistlerin de işi gücü yok Şaban ismiyle uğraşacaklar.

Ben solcuların mı, yoksa bu muhafazakar kitlenin mi daha çok mal insan çıkardığını halen daha çözemedim.

0|0
    0|0
  • Görüşlere baktım da şu türkiyede sandığımızdan daha fazla dinsiz var arkadaş. yorumlardan belli oluyor cidden.

0|1
    0|0
  • Gecmem

0|0
    0|0
  • Bence abartıyorsun. Herkes dinini zannımca kendi içinde yaşamalı dışa dökmemeli. Göstermelik yapılan hiç bir şey hoş değil din de buna örnek.

0|0
    0|0
  • herkes sizin gibi o dine inanmak zorun da değil ikincisi de öküz altın da buzağı aramayın neyse ne.

0|0
    0|0
  • Kimse kimsenin dinine inanmak zorunda deyil ama dini konularda herkez inanmasada diger dinlere saygı duymalı bence
    Sizin dediginiz gibi bazı isim olsun ya da başka şeyleri kasıtlı olarak yapabiliyorlar ama bu onlara ne kazandırıyo ki anlamıyorum

0|0
    0|0
  • merveleremi vermeleremi var bide bide şey var rabia yakala... var turlu turlu piçlikler.

0|0
    0|0
  • ben receple dalga geçildiğini görmedim. ama Kamil le gördüm kjlgsdş

0|0
    0|0
  • Koministlerin hiç işikalmamış bunula mı uğraşmışlar hadi uğraşmışlar dalga geçenlere bunuları yapın mı demişler

0|0
    0|0
  • Saçma.

0|0
    0|0
  • Gayet güzel bence devam edilmeli.

0|0
    0|0
    • Türkleri islamiyetle tanırlar bak tarihe vardır başka dinden de Türk ama hepsini himayesini alan biz varız dinine saygılıyım da türk yazman şaşırttı beni

• siz aşırı müslimlerin abartması bu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Diyanetten bir dönem bu isimler üzerine açıklama gelmişti sanırım.
    Bu isimler itibarını kaybetti bu çok yanlış şeklinde uyarılarda bulunmuşlardı.
    Şaban:Kemal Sunal
    Ramazan: Halit Akçatepe
    Recep: Şahan Gökbakar.
    Komedi dünyasının vazgeçilmez insanları.
    - arada Kemal Sunalı rahmetle anıyoruz.

0|0
    0|0
  • Sacmaladin be

1|1
    0|0
  • Koministlerinde işi gücü yok bununla uğraşacak ilk kez senden duyuyorum.

1|0
    0|0
  • Ben isimle dalga geçmem ya.

0|0
    0|0
Yükleniyor...