Meslek liselerine verilen sınavsız geçiş hakkı sizce haksızlıkmı?

Meslek liselerine verilen sınavsız geçiş hakkı sizce haksızlıkmı?

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• Değil. onlar bizden daha çok ders görüyorlar. Sınavda çıkacak konulara çalışma fırsatları daha az

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim ben end, meslek lisesinde okudum. End. Meslek lisesi öğrencileri hiçbir ders görmüyor görüyor ama görmüyor sen anla. End. Mesleğin ek puanını kesiyorlar düz lise Anadolu lisesiyle aynı sınava sokuyorlar adamlara gördükleri eğitim Hakkında sınavda bir soru çıkmıyor. Bence daha çok hak verilmesi lazım ayrı sınav yapın elektrikse elektrik makine ise makineden sorun kardeşim. Üni. Mezunu mühendisler tornavida sağa mı sola mı açar onu bilmezken o adamlar işin doayeni oluyorlar. Haksızlık yani. ( meslek liselilerine)

1|0
    0|0
    • Bende end, meslekteyim ya ne zaman ygs lys konusu açıldımı ortamdaki arkadaşlar yicek gibi bakıyorlar.. d

• Sıkıntı yapma bak sana şunu söyleyim. Bu sene çalışmadın diyelim. Direk geçiş yaptın yerleştin bir üniye. Seneye tekrar girmek istersen ösym senin gibi benim gibilerin okul puanını kesmiyor. Hem üni bir oku hem tekrar hazırlan tutarsa gidersin tutmazsa okulu bitirirsin o kadar.

Kızlar Ne Diyor 6

• Bence değil zaten onlar eğitim almış ve ona göre derecelenme yapılıyor

0|1
    0|0
  • Ben meslek lisesi mezunuyum haksizlikmi hayir cunku herkesin bolumu icin sinavi var zaten ve diploma farki oluyo 2 yillik ve 4 yillik olarak 4 yilligin herzaman on planda tutuldugunu herkes biliyor oyuzden haksizlik soz konusu degil diye dusunuyorum

0|1
    0|0
  • gayet iyi olmuş.

0|1
    0|0
  • Bence de haksızlık

0|0
    0|0
  • haksızlık tabi bir düz liseli olarak söylüyorum bunu

0|0
    0|0
  • Gecsinler farketmez

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Nesi haksızlık olsun ki kusura bakmasın kimse ama kafası basmayan adamların mekanı meslek liseleri. Toplumun başıa bela olmasınlar diye birer meslek sahibi yapmaya çalışıyorlar ucuz iş güçleri bir nevi merak etme sınavsız geçseler bile okuyacak kapasite bir çogunda yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...