Sizce erkekler de ev işi yapmalı mıdır?

-Cam silme, ev süpürme gibi...-

Maalesef bu işler kadınların eve kapatılıp erkeklerin dışarda çalışması uygulamasının bir sonucudur. Artık kadınlar da durumu kabullenip 15 yaşına geldikleri zaman yemek yapmayı öğrenme zamanlarının geldiğini düşünüyorlar... Kadınların evlerle özdeşleştirilmesine nasıl bakıyorsunuz? Kadın da erkek de çalışıyorsa ev işlerini kim yapmalıdır?

1|0
23|19

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• eevt yapmalıdır :) eşine yardım etmelidir ben ederim sonuçta hayat müşterek ve o kadar iş yapıyor bu kadar da olsun yani bayanın yapamıycağı işler de var sonuçta...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• İkimizde çalışıyorsak eğer ki ben garanti çalışacağım bazı şeyleri yapabilir. Mesela bulaşıkları yıkadıktan sonra kurulayabilir. Ben evi süpürürken o eşyaları silebilir. Ben yemek yaparken o salata yapıp sofrayı kurabilir. Ama cam sildireceğimi sanmıyorum pek. Ha o beni çıkartmak istemeyip kendi çıkarsa buyursun çıksın. 😂

0|0
    0|0
  • Siz yapmayın temizlik değil sizin ki üstünü örtmek çoğu erkek titizim der değilsiniz kesinlikle katılmıyorum titiz insan detaycı olur.

1|0
    0|0
  • yani yardım edebilir

0|1
    0|0
  • Kardeşim ev işi yapmayı biliyir. Annem çalıştığı için babam ben kardeşim yaparız ev işini. Annem her gün çalışıyor ama izin günü olursa o yapıyor tabi

0|0
    0|0
  • Ufak tefek yapabilir tabi ama cam silme falan yanı bilemedim😄

0|0
    0|0
    • bizim çok otoriter bir türkçe hocamız vardı, hepimiz saygı duyardık :) kadın, polis olan eşine cam sildirdiğini anlatıyordu :D:D:D

• aynen ben olsam ben de silerdim 100 tl güzel para :D

• 😄😄 yabancıya gitmesin

• Ben nedense yemek temizlik yapan erkek sevmiyorum cinsim biraz :D eğer yapamayacak durumum varsa yapmasını isterim

0|0
    0|0
  • çalışan bir kadın olacağım için yardım etmeli fakat ev hanımı olsaydım eşim gelir dinlenirdi.

0|0
    0|0
  • Erkek adam öyle işler yapmaz. hastalık haricinde tabi

0|0
    0|0
  • Evet tabiki yapmalıdır

0|0
    0|0
  • Hayır sevmiyorum öyle erkekler i

0|1
    0|0
  • her zaman değilde , böyle eşi hasta olduğunda veya içinden geldiği zamanlar karısını mutlu hissettirmek adına gel beraber yemek yapalım diyebilir :)

0|0
    0|0
  • Ben kardeslerime yardim etmeyi ogretiyorum.

0|0
    0|0
  • ortaklaşa yapmamlılar bence

0|0
    0|0
  • Tabikide yapmalıdır

0|0
    0|0
  • Komsum yapmali kim yapacak ikisi yapacak sacma sapan sorular ya

0|0
    0|0
  • Evliyse eşine yardım etmeli ama bunu abartmamalıdır.

0|0
    0|0
  • Hayır. Karışmasın işime.

0|0
    0|0
  • Erkekler ne anlar temizlikden. Duzenli olsunlar yeter. Ortaligi dagitmasinlar yeter yani 👍

0|0
    0|0
    • neden anlamasınlar? bak askerde nasıl da silip süpürüyorlar her yeri :D ama siz kendinize bu durumu yakıştırıyorsanız da anlarım

• Kadin calisinca eviyle ugrasamiyor mu? Benim annem gayet basarili bu konudan Calisiyorda temizlginide yapiyor eviylede ilgileniyor. Cidden sacma sacma yorumlar yapiyorsunuz. Yazmayin istemiyorum. !😡

• peki kusura bakmayın sinirlendirdim istemeden :)

• yapmalıdır. yapmıyorsa da yardım etmelidir

0|0
    0|0
  • Yok. artik. bizde. yok oyle erkek ev temizlicek brn yaparim

0|0
    0|0
  • Benim eşim yaptığı işleri hep yanlış yaptığı için. Yardım ettiği zaman ben zararlı çıkıyorum. Mesela diyor ki hadi bugün kahvaltı benden. Sonra bir bakıyorum melemenı çok yağlı yapmış ya da bazen disarda işim oluyo bulasiklari makinaya yerlestirmesini istiyorum. Yikama bittiginde bir baktim bulasiklar kirli kalmış. Sebebi de benim her zamanki 70 derecelik ayarı ekonomik olsun diye 50 ye indirmiş.

0|0
    0|0
  • Hayat müşterek yapacak tabi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Evde temizlik yapılacağı zaman ben de elimden geldiği kadar yardım ediyorum. Cam silme hariç diğer işleri yaptım. Hayat müşterek, kız/erkek ayrımı olmadan yapmak lazım.

1|0
    0|0
  • Yaparım ve hala yapıyorum gocunmuyorum da açıkçası bana üniversite hayatında çok yardımcı oldu iyi ki ailem bana ev işi yaptırmış diyorum. Kadın işi falan diyorlar da böyle bir şey yok beyler bayanlar kandırmayalım kendimizi. Ama şöyle bir şey de var kadın da erkek işi yapmayı bilmeli madem eşit olunacak tam anlamıyla olmalı.

0|0
    0|0
  • Bekar evindeyim kim yapacak başka, yoldan geçen teyzeye yemek mi sorayım, kız arkadaşlara cam mı sildireyim, üst komşunun kızına bulaşık mı yıkatayım. Elbette kendim yapacağım ihtiyacım varsa. Bak aslında az önceki maddeleri de bir gözden geçireyim ama

2|0
    0|0
  • Kadın erkek çalışıorsa ev işleri için yardımcı bir bayan tutulabilir. ya da genelde Kızın annesi ; erkeğin annesi yapar yemeği falan. Ev işlerini erkekte yapabilir. Sadece kadın yapacak diye bir şey yok ama karşılıklı özverilerin yüksek olması lazım öyle bir ilişkide

0|0
    0|0
  • Perdeyi takıyorum anam diyo oğlum bir düğme atlamışsın
    Yine sar yeniden başa :D

0|0
    0|0
  • Yapmamali

0|0
    0|0
  • Ben yapıyorum bszen

0|0
    0|0
  • Hayır tabiki de hayır yapamayız demiyorum ama bunu sizden alırsak sizle evlenme nedenimiz kalmaz ve sadece seks makinesi olarak görmeye başlarız aile kurmak istemeyiveririz anladın

0|0
    0|0
  • tüm işi kadına yüklemek olmaz kadınlar hizmetçi değil hayat arkadaşı tabiki yapmalılar

0|0
    0|0
  • eşide calısıyosa yardım etmeli tabiki

0|0
    0|0
  • yardımcı olabilir...

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Bunları yapmak kadının borcu değil ama kadın yapınca bu fedakarlık kadına daha çok yakışıyor

0|0
    0|0
  • Kadın dediğin yapacak kardeş :))

0|0
    0|0
  • yapıyor valla çoğu erkek maalesef.

0|0
    0|0
  • Erkek adam kadın işleriyle uğraşmaz. Kadının eli ayağı tuttuğu sürece asla yardım etmem

0|0
    0|0
  • Yapabilirde hepsi için söyleyemem

0|0
    0|0
  • Yıllardır yapıyoruz zaten

0|0
    0|0
Yükleniyor...