Şiddete tamamen mi karşıyız, kadına şiddete mi?

Başıma gelen bir olaydan bahsedeyim.
Bir gün bir arkadaşımla dışarıda dolanıyoruz, yemek falan yiyeceğiz. Arkadaşım erkek. Geçtiğimiz yolda bir adam, karşısında duran kadına bağırıyordu. Etraflarında da birkaç kişi. Adam bağırdıkça etrafta olan insan sayısı arttı tabii. Bizde arkadaşımla geçtik kenara, anlamaya çalışıyoruz olayı.

Kadın ağlıyor bir yandan, adam bağırıyor. Yumruğunu sallıyor falan. Arkadaşım sabredemedi, adama doğru yürümeye başladı, ben korktum. Kolundan tuttum, durdurdum onu. Tam ona, "Polisi arayalım" diyecektim, kadın adama öyle bir tokat attı ki...

O anda herkes sustu. Biz kaldık arkadaşımla, birbirimize baktık. Kadın, "Şu dünyada hiçbir erkek bana bağıramaz!" dedi, onlarca kişinin arasından gitti. Adam kaldı bir süre, birkaç saniye sonra o da gitti sinirli sinirli, kadının tersi yönde. Peşinden gitmedi yani.

O olayda, adam kadına tokat atsa kesin bir şeyler olurdu. Benim arkadaşım yanlarına giderdi, kalabalık adamı linç ederdi falan.

Ama kadın ama vurdu, hiç kimse hiçbir şey demedi. Kalabalık sessizce ayrıldı.

Soruma gelirsek,
Ülke olarak, şiddetin her türlüsüne mi karşıyız, kadına şiddete mi?

Güncellemeler:
"Ama kadın adama vurdu" olacak, yanlış yazmışım.

0|0
13|49

En İyi Erkek Görüşü

• Şiddete karşı değilim, yanlış kişilere uygulanmasına karşıyım.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ben siddetin her turlusune karsiyim ama erkeklerinde kendini bisey sanmasina, o kisinin de sokak ortasinda artistlik yapmasina gerek yok. kadin iyi yapmis. birisi onu bana yapicak ciddi ciddi doverim. hayir bu konular sokaga cikinca mi hatirlaniyor? insanlar ne ara bu kadar tahammulsuz oldu? sakin bir yerde adam gibi konusamiyor musun? hem kadini aglatti hem kendi rezil oldu. iyi olmus demekten baska bisey diyemicem. yorum elestiriye aciktir.

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 48

• Guclunun zayıfı ezmesine karsiyiz diyelim..

Adam isteseydi kadinin ona vuran elini kirabilirdi. Adamin dayak yemesi bir tercih, zayiflik degil.

1|0
    0|0
  • Kadın handikaplı olarak görülüyor ve o yüzden kadının uyguladığı şiddet görülmüyor işte. Kadın erkek eşitliği diye bir şey yoktur. Bir taraf handikaplı görülerek dünya kadar hak veriliyor buna da eşitlik deniliyor. Kadın yasalarla erkeklerden üstün hale getirilmiş durumda. Herhangi bir boşanma davasında kadının ekonomik özgürlüğü olsa bile adamkn donuna kadar alabiliyor. Ama eşitiz :))

1|0
    0|0
  • Her türlüsüne karşıyım

1|0
    0|0
  • Kadının vurması ile bir erkeğin bir kadının ağzını burnunu kırması ve darp etmesi aynı şeyler değil.

Aynı şekilde kadın arka arkaya vurup dövmeye çalışsa ve adam bir yumrukta yere serse de bence bir sakınca yok.

Kavramlar üzerinden düşünmeyin.

Şiddet de insanlığın bir parçası. İlla bir yerlerde yüzünü gösteriyor.

0|0
    0|0
  • şiddet cinsle ayırt edilecek bir kural değil kadına erkeğe çocuğa yaşlıya kısacası fiziki olan tüm güç uygulamasına zararına karşıyız vicdani olarak içimzdeki koruma kollama duygusu olmalı... yoksa duygusuz vicdansız biri olursunuz...

1|0
    0|0
  • Konu fazlasıyla yangın

1|0
    0|0
  • kadına şiddete karşıyım gorursem oyle bişi mudahale ederım ben daha gucluyum kadına vurursa ben daha sert vururum öfkemle vururum

1|0
    0|0
  • Eskiden yani 17 18 20 yaşlarına kadar insanları hiç sevmezdim böyle kafalarını ezerek döverdim kardeşlerimi dahi ama sonra içime bir Allah inancı girdi sevgisi daha doğrusu o günden beri kimseye el kaldırmıyorum pek kavga ve şiddet yanlısı değilim ve karşıyım son tahlilde hepsine karşı :)

1|0
    0|0
  • Olm şiddete karşıyız diyince her türlü şiddete karşıyız demek oluyo bu zaten. Yani şiddete karşıyım ama erkeğe şiddete kadına şiddet uygulanabilir falan böyle bişiy olmaz ki saçma olur. Acıcık düşünmek lazım yani bunu kadına şiddete karşıyız tabi ki de ake. Öyle işte yani tuhaf.

1|0
    0|0
  • ülke olarak söz de karşıyız bu tür şeylere
    Şiddete daha meyilli bir toplumuz yalan değil

1|0
    0|0
  • Ben şiddete karşı değilim gerektiğinde başvurulması yanayım lakin kendini koruyamayacak güçsüzlere ve bayanlara karşı uygulanmasına şiddetle karşıyım

1|0
    0|0
  • Şiddetin her türlüsüne karşıyım

1|0
    0|0
  • Siddette bir secenektir ki oldukca caydiricidir ama guc dengesinde uygulanmasi dogrudur.
    Ahlaksiz bir eylem e tatli dil aptallik olur o durumda her turlu siddetin yanindayim.

1|0
    0|0
  • Sadece kadına degil hayvanlaeada

1|0
    0|0
  • Şiddetten yanayim aldatan kadın dayak yemeye mahkumdur
    Diğer tercihler dışında kadına şiddete bende karşıyım

1|0
    0|0
  • Kadınlar olmazsa biz olmayız şiddete tamamen karşıyım yanı mesela annem olmassa ev halkı dagilir kadınlar guldur yaa vurulmaz

1|0
    0|0
  • Ben şiddetin her türlüsüne karşıyım ve yaklaşık 5 yıldır hiçbir şekilde kavga etmedim ama kavga geldimide asla kaçmam

1|0
    0|0
  • Hak edene asla karsı degılım bu bayan olsun erkek olsun hak etmeyenlere aslaaa ızın vermem sıddetle karsıyım

1|0
    0|0
  • kadina sen gitseydin. busefer arkadasin seni tutsaydi 😄
    ben karşı değilim bazı konularda gerekli.

1|0
    0|0
  • Şiddet insan doğasının bir parçası. Uygulanış biçimini bilemem.

1|0
    0|0
  • Kadına şiddete karşıyız. hırsıza tecavüzcüsüne ite kopuğa her zaman şiddet uygularız.

1|0
    0|0
  • hakedene şiddete karşı deilim

1|0
    0|0
  • Güzel soru, acize şiddete karşıyız..

1|0
    0|0
  • Sadece kadına şiddete karşıyım.
    Beşiktaş maçlarında fenerlileri ve bursalıları dovmezsen zevki olmuyor.

1|0
    0|0
  • Siddeti severim sadece hemcins olarak.

1|0
    0|0
  • İşte samimiyetsizliğimiz bu olayda da ortaya çıkmış. Bu toplum şiddete karşı falan değildir.

1|0
    0|0
  • Kırbaç ve popoya şaplak en sevdiğimdir. bazi kadinlar siddetten zevk alir

1|0
    0|0
  • Şiddete tamamen karşıyım ben şahsen ama istisnalar hariç

1|0
    0|0
  • Kadına şiddet uygulayanlara şiddet uygulamak gerekli. Buna karşı değilim.

1|0
    0|0
  • Erkek şiddetine karşıyız. bir kadının tokadı ile erkeğinkini bir tutma. Kadının tokadı en fazla erkeğin gururunu kırar ama erkeğinki kemik kırar. O yüzden bir erkeğin kadına elini kaldırması ciddi bir tehdittir. Gerçek anlamda fiziksel şiddet uygulayabilecek kadın çok azdır.
    10 yaşında çocukla kavga edip o da bana vurdu çocuk şiddetine de karşı çıkalım demek gibi oluyor aksi takdirde

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 12

• Kadin olarak erkeklet kadar guclu degiliz. kadin tokat atsa nolacak? erkek kadina tokat atsaydı ciddi saglik sorunlari cikabilirdi

1|0
    0|0
  • Tamamen karsiyim

1|0
    0|0
  • her türlüsüne karşı olmak gerekir. gerek fiziksel gerekse psikolojik şiddet..

1|0
    0|0
  • Malesef bizim ülkedeki erkekler beyin ve ahlak yoksulu olduğu için öyle oluyo Allah bizim yardımcımız olsun onlarla uğraşmak zor

0|0
    0|0
  • tamamen

0|0
    0|0
  • Sahsen her turlusune ulkeyi bilmem, siddete karsi degil bu ulke pek zaten

0|0
    0|0
  • Erkeğin şiddetiyle kadının şiddeti kıyaslanamaz bile ben her türlü şiddete karşıyım ama erkeğin şiddeti hep ölümle sonuç veriyor genelde cinnet gecirdi öldü haberleri duyuyoruz sen hiç kadın çinnet geçirdi aileyi katletti diye haber duydun mu varsada nadir dir

0|0
    0|0
  • adam o kadar kalabaligin icin de kadindan yedigim tokadi hazmedemem' ''erkeklik gururum mafoldu miletin gozu onunde gibi... '' diye iyi girismemis kadina :|

0|0
    0|0
  • Bu feminizme ters düşüyor işte. Ama anlatamadık bir türlü!

0|0
    0|0
  • siddete karsiyim

0|0
    0|0
  • Kadının attığı tokat kendine gel uyarısı şiddetsel bir dürtü değil.

0|0
    0|0
  • Hakeden onca insan varken haketmeyen suçsuz madur insanların şiddet görmesine karşıyım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...