Dil bir ilişkiye ne kadar engeldir?

Bir çocukla tanıştım ikimiz de farklı dilleri konuşuyoruz. Bazen anlamakta zorluk çekiyorum, siz bu kadar uğraşır mıydınız? Aslında bu gerçekten güzel bir şey ama zorlukları da var.

0|0
13|16

En İyi Erkek Görüşü

• İki farklı dil anlasmak icin cok zorlu bir engel asla degil dir, bence zor olan birbirinizi anlayip anlamadiginizi iyice anlamanizdir, bu kisi ülke disinda olabilir ya da yakininizda, kültürel farkliliklariniz olucaktir. Bir yol katetmek icin fedakarliklarda bulunmaniz gerekir zaman gerekir yorulursunuz gencken hersey güzel gidebilir ama yaslaninca insan dahada rahat etmek ister yani biriyle hayat arkadasi olmak cok ince bir denklemdir bu denklemi cok iyi hesaplaniz hayatinizin ilerki asamalarinda dahada mutlu olmanizi sagliyacaktir, ben psikoloji ya da insan iliskileri okumadim tamamen kendi tecrübelerimden we kendime ait olan fikirlerle size yardimci olmak istedim umarim olmuşumdur , bu hayat tamamen size ait onu iyi kullanın, iyi günler genc bayan

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benim erkek arkadasim yabanciydi 2.5 yillik beraberligimiz oldu onun dilinde konusuyorduk sonra oda turkceyi ogrendi. Dil bence sorun olmaz bir sekilde anlasiluyor ama kultur farki bir zamandan sonra kendini belli ediyor. Bence dilden daha buyuk bir sorun kultur farki dolayisiyla anlaşmazlık

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Aşk dil ırk mezhep ayırmaz

1|0
    0|0
  • dil önemli hacı

1|0
    0|0
  • fazla engel olmamalıı

1|0
    0|0
  • Benim alman kız arkadaşım vardı. Türk kökenli ama orda doğup büyümüştü. Türkiye'de tanıştık. Yarım türkçesi ile beni muazzam mutlu ediyordu. Bence çok tatlı.

1|0
    0|0
  • Was machst du bacim? Olabilir denemedim.

1|0
    0|0
  • insanlar türkçe konustukları halde uyum sağlayamadıkları halde sen farklı dillerle anlasacaksan bravo derim

0|0
    0|0
    • aynı dili konuşup uyum sağlayamıyorsan bu dil yüzünden değil bence

• anlatmak istediğim de zaten dil yüzünden demedim insanlar aynı dili konustukları halde anlasamıyolar yani diğer sebepler fikir ayrılıgı dusunce tarzı yasam sekli vs sen diyosun ki farklı dil konusuyoz senin bu insanların durumuna gelmen için bile önce normal anlaşmayı basarman gerek

• sende genel olarak algıla ve haklısın ama bunun nedeninin bu olduğunu düşünmüyorum kendini ifade etme yetersizliği bence, birde iki farklı dil çok daha zor olur bence

• Devam etmelisin elinden geldiğince ne kaybedersin ki en kötü dilin gelişir :)

1|0
    0|0
  • cok :D

0|0
    0|0
  • Seversen dilin önemi yok anlaşırsınız gönüller bir olsun yeterki biraz zorlanırsınız ama sonuç güzel olur
    Hangi dil bu merakettim ya gıı :)

0|0
    0|0
  • Dil dile değerse birbirinizi daha iyi anlarsınız

0|0
    0|0
  • bir kızla türkçe zor konuşuoz zaten yabancı dil kalsın :)

0|0
    0|0
  • Allah kolaylık versin

0|0
    0|0
  • bence aynı dili konuşmak gerek

0|0
    0|0
  • barikatlar

0|0
    0|0
  • Dil dile değmeden dil ogrenilmez 😉

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Birbirinizin dilini ogrenirsiniz olur biter. Hem aşkın dili yoktur. Barfi diyr bir film var izlemeni tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • engel degıl bence

1|0
    0|0
  • Yani anlasabiliyorsam sorun yok

1|0
    0|0
  • Benim daha önce yunan bir erkek arkadaşım oldu, ingilizce üzerinden anlaştık, dilim de bayaa gelişti. bir sıkıntı olucağını düşünmüyorum :)

1|0
    0|0
  • Hayır değil

1|0
    0|0
  • hersey emek ister hayatta sizinkide öyle

1|0
    0|0
  • tabiki de engel falan degildir. hem daha iyi ya ikinzde yeni bir dil ogrenirsinz falan

1|0
    0|0
  • Yillar gectikce daha iyiye gider ama ilk baslarda tabiki zorlanirsiniz

1|0
    0|0
  • Birbirinizin dillerini öğrenmek için çabalayın tabiiki zor oluyordur ama eğlenceli tarafları da vardır bence 😂

1|0
    0|0
  • Sıkıntılı

1|0
    0|0
  • ugrasırdım

1|0
    0|0
  • "Bir dil bir insan, iki dil iki insan"

1|0
    0|0
Yükleniyor...