Osmanlı tarihinin kitaplarda yalan yanlış anlatıldığını düşünüyorum bunun sebebi nedir?

Osmanlı neden yanlış anlatılıyor? Neden Osmanlı ruhu silinmeye çalışılıyor.

• Osmanlı tarihi yanlış anlatılıp nesillerdeki bu ruhun kalkması sağlanıyor.
    A seç
  • Osmanlı tarihi olduğu gibi anlatılıyor. Hiç bir şekilde yanlışlık yok.
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
39

En İyi Erkek Görüşü

• insanların ilerleme kaydedebilmeleri için aslına dönmeleri gerektiği, çinin bir anda bu denli büyüme nedeninin bu olduğu dünyada kanıtlanmıştur.
    geçmişini bilmeyen geleceğini göremezmiş. eğer ki 600 yıllık osmanlı silinirse türklerde tarih sayfalarından rahatlıkla silineceltir. sadece bir şehir efsaneleri olacaktır. bizim gelişmemizi istemeyen insanlar geçmişimizden ders aldırmayacak ve kendini modern sanan cahil bir kendini türk sanan topluluk meydana getirecektir...

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet kesinlikle çok yanlış anlatılıyor. Neymiş hoşgörüymüş, peh! kesilen kafaların haddi hesabı yok, gayrimüslimlere çektirilen eziyetler desen bin türlü. haremde dönen pisliklerden, padişahın olumsuz yönlerinden, yan gelip yatıp değişen dünyayı anlayamamamizdan.. kitaplar bahsediyor mu? Ya son padişahın korkup kaçması, ingiltereye sığınması?
    Şanlı tarihimiz, müthiş başarılarimiz.. dogru. Bugun insanlik baris dersi verenlerin zamaninda kizilderililere ne yaptığıni da biliyoruz. Somurgeciligin kralini yapanlarin esitlik timsali oldugu da ortada. Iste burdan varilacak nokta hic kimse sutten cikmis ak kasik degil. Osmanli da degil. Osmanlı bir bütün. Iyi günleri oldu kotu günleri de oldu. tarih tarafli tarafsiz tartışması gereksiz. Tarih zaten bastan sona yalan dolan. her millet kendine çekiyor yasananlari. Biz Barbar Türkleriz, onlar cilgin kovboylar, bir baskasi başka iste.

0|0
    0|0
    • Ah ezbercilik, gayrimüslümlere eziyet ha yagüldürme beni gayri Müslümlerin içinde isyan eden var onlara karşı zor var sadece aynı şekilde Türk olup isyan edene de zor vardı baş kaldırmanın başı kesilirdi, neymiş son padişah İngilizlere sığınmış zuhahaha eğer o padişah ülkeden göç etmeseydi ülkede ikilik olacaktı padişah sitede halifeliğin verdiği güçle halkı yeni hükümete isyan ettirip hükümeti devrildi. Padişaha durmadan tehdit geliyordu onun göçü yeni meclisin işine yaradı istese giderken Topkapı sarayındaki tüm hazineyi alırdı almadı vefat edince tabutuna bile haciz geldi sığınmaya ihanete gitmedi o kaynaklı ilber Ortaylı ve bir çok yazar tarihçi sen nereden oluyorsun kaynak ver uydurma ezberci seni

• Evet benim kaynaklarım yok çünkü ben farkli milletlerden insanlarla ne bildiklerini konusup kendi ogrendiklerimle karşılaştıriyorum. Hepimiz ezberciyiz ve tarih asla tarafsiz degil.

• Sana şöyle anlatayım çoğu millet Osmanlı'nın son döneminde Osmanlı ya isyan ettiği için bir mücadele edilmiştir ve onlar kendi tarihlerini kahraman göstermek için bizi kötüler

Erkekler Ne Diyor 8

Yükleniyor...