Osmanlı tarihinin kitaplarda yalan yanlış anlatıldığını düşünüyorum bunun sebebi nedir?

Osmanlı neden yanlış anlatılıyor? Neden Osmanlı ruhu silinmeye çalışılıyor.

• Osmanlı tarihi yanlış anlatılıp nesillerdeki bu ruhun kalkması sağlanıyor.
    88% (7)67% (6)76% (13)Oy Ver
  • Osmanlı tarihi olduğu gibi anlatılıyor. Hiç bir şekilde yanlışlık yok.
    12% (1)33% (3)24% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Katılıyorum sana her yerin kitaplarını okuyorlar sonra işte onların şu günahları vardı bunları vardı fakat bilmiyorlarki onların asıl gayesinin riza-i ilahi olduğunu

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• insanların ilerleme kaydedebilmeleri için aslına dönmeleri gerektiği, çinin bir anda bu denli büyüme nedeninin bu olduğu dünyada kanıtlanmıştur.
    geçmişini bilmeyen geleceğini göremezmiş. eğer ki 600 yıllık osmanlı silinirse türklerde tarih sayfalarından rahatlıkla silineceltir. sadece bir şehir efsaneleri olacaktır. bizim gelişmemizi istemeyen insanlar geçmişimizden ders aldırmayacak ve kendini modern sanan cahil bir kendini türk sanan topluluk meydana getirecektir...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hem kitap hem dizi de , o dizi ne öyle ya resmen sapıkmislar

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle çok yanlış anlatılıyor. Neymiş hoşgörüymüş, peh! kesilen kafaların haddi hesabı yok, gayrimüslimlere çektirilen eziyetler desen bin türlü. haremde dönen pisliklerden, padişahın olumsuz yönlerinden, yan gelip yatıp değişen dünyayı anlayamamamizdan.. kitaplar bahsediyor mu? Ya son padişahın korkup kaçması, ingiltereye sığınması?
    Şanlı tarihimiz, müthiş başarılarimiz.. dogru. Bugun insanlik baris dersi verenlerin zamaninda kizilderililere ne yaptığıni da biliyoruz. Somurgeciligin kralini yapanlarin esitlik timsali oldugu da ortada. Iste burdan varilacak nokta hic kimse sutten cikmis ak kasik degil. Osmanli da degil. Osmanlı bir bütün. Iyi günleri oldu kotu günleri de oldu. tarih tarafli tarafsiz tartışması gereksiz. Tarih zaten bastan sona yalan dolan. her millet kendine çekiyor yasananlari. Biz Barbar Türkleriz, onlar cilgin kovboylar, bir baskasi başka iste.

0|0
    0|0
    • Ah ezbercilik, gayrimüslümlere eziyet ha yagüldürme beni gayri Müslümlerin içinde isyan eden var onlara karşı zor var sadece aynı şekilde Türk olup isyan edene de zor vardı baş kaldırmanın başı kesilirdi, neymiş son padişah İngilizlere sığınmış zuhahaha eğer o padişah ülkeden göç etmeseydi ülkede ikilik olacaktı padişah sitede halifeliğin verdiği güçle halkı yeni hükümete isyan ettirip hükümeti devrildi. Padişaha durmadan tehdit geliyordu onun göçü yeni meclisin işine yaradı istese giderken Topkapı sarayındaki tüm hazineyi alırdı almadı vefat edince tabutuna bile haciz geldi sığınmaya ihanete gitmedi o kaynaklı ilber Ortaylı ve bir çok yazar tarihçi sen nereden oluyorsun kaynak ver uydurma ezberci seni

• Evet benim kaynaklarım yok çünkü ben farkli milletlerden insanlarla ne bildiklerini konusup kendi ogrendiklerimle karşılaştıriyorum. Hepimiz ezberciyiz ve tarih asla tarafsiz degil.

• Sana şöyle anlatayım çoğu millet Osmanlı'nın son döneminde Osmanlı ya isyan ettiği için bir mücadele edilmiştir ve onlar kendi tarihlerini kahraman göstermek için bizi kötüler

Erkekler Ne Diyor 8

• Ee sana senin tarihini senden olmayan yazarsa Abdulhamit Hana kızil sultan da derler. Kanuni yi haremcide yaparlar.

0|1
    0|0
  • Osmanlı tarihi yanlış anlatılıp nesillerdeki bu ruhun kalkması sağlanıyor.

0|1
    0|0
  • Hic bir yanlislik yok.

0|0
    0|0
  • ben yanlışlık görmüyorum silinmesi lazım zaten millet hala osmanlı kafasında 2016dayız

1|0
    0|0
    • Yanlış anlama amma yıl 2016 sen neden Mustafa Kemal kafası yaşıyorsun. Ben 1918 yılında vefat eden Abdülhamid kafası yaşıyorum sen 1938 yılında ölen Kemal kafası yaşıyorsun aramızda fark yok

• Devir kapandı aman dürüst ol sanki bu devir yeniden açılacaktır gibi yavaş yavaş Osmanlıcılık akımı başlamıyormu

• evet biraz var öyle birşey ama beni dertlemiyor ben türkiyeyi bırakalı çok oldu dostum

• her tarih kitabı yanlış anlatılır. herkes kendini iyi gösterir.

1|0
    0|0
  • gerçek tarihi bilmek istiyosan hocaların hocası halil inalcığın kitaplarını okuycan. dinlemek için ise ilber ortaylı tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • Doğru Mustafa armağan da iyidir.

• bu devirde bir osmanlıcılar var atatürkü ve cumhuriyeti kötüleyen mısırlıoğlu diye bir güzel kardeşim. birde osmanlıyı kötüleyen komunist solcular var. hiç biride 2 sini kabul edip devamı olarak görmüyo. tamam eleştirilir her sey illa ama kestiripte hemen kesin yargıyla atılmaz.

• osmanlı ruhu ne lan. tuzruhu gibi bir şey mi

1|0
    0|0
    • Evet senin gibileri yakmak için

• Cevaplamayacağımı belirttim ama Fatihede sallamasaydın iyiydi neyse artık cidden cevap yok

• cuma akşamı dinledim ilber ortaylıdan fatihin halk tarafından ne kadar sevilmeyen bir padişah olduğunu sürekli konyadan karamandan balkana nüfus naklettiği için. sürekli orduyla sefere gidip vergi topladığı için. ben onun yalancısıyım. biraz düşünürsen çok da mantıksız değil köylü kafasıyla. padişah sefere gitti yeni topraklar fethetti diye köylünün toprağı büyümüyor. toprak aynı toprak ama vergi artıyor ben olsam ben de kızarım.

• kimisinin kafasındada hayali bir dünya yaratılmış osmanlı ,

0|0
    0|0
Yükleniyor...