İran'a turistik amaçlı gitsem başımı kapatmam mı gerekir?

İran'a sadece turistik amaçlı gitsem başımı kapatmam mı gerekir? bilgisi olan var ı?

0|1
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Selam.

İran'da toplum içerisindeyken hanımlar başını kapatmalıdır. Evde ve aileleri ile beraberken buna mecbur değillerdir tabi.

İzleyebilirsin:

http://www.youtube.com/watch?v=gtDJJeR2ZI4

Bence çok güzel örtünme şekilleri var.

0|0
    0|0
    • Müslüman olmadığımı söylesem bile kapatmak zorundayım yani. Neyse vazgeçtim zaten. Yine de teşekkürler :))

• Başımı kapatmak istemiyorum 1 ay kalmayı düşünüyordum.1 ay başım kapalı gezmem imkansız :)

• Hayırlısı o zaman abim.

En İyi Kız Görüşü

• öyle diye biliyorum en azından örtü falan alman gerekir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Evet

0|0
    0|0
  • Evet diye biliyorum ben ama .

0|0
    0|0
  • evet şeriatla yönetiliyor , kapatmazsan kırbacı yersin ,

0|0
    0|0
    • kötü oldu :/ gitmicez mecbur

• giden televizyon spikerleri gazeteciler , hatta esir alınan amerikan askeri ( :) ) bile örtmüştü, gördüklerim öyle

• Ama şeriat sadece müslümanlara uygulanıyor diye duymuştum. Müslüman olmadığımı söylesem?

• evet

0|0
    0|0
  • hayır turistlerde öyle bir sorunluluk yok

0|0
    0|0
    • Kaç kere gittin İran'a? Uçaktan inmeden önce kapatmak zorundalar. Başı açık vaziyette uçaktan inemezler.

• @mertbkl bir araştır bakalım ambargo kalktı turistik amaçlı gelen misafirler için yapılaçaklar iranın resmi sayfasında belirtilior sadece msütehcen kıyafetlerin giyilmemesi ve ibabadethanelere giriş çıkışta yapılması gerekenler yazıyor

• Geçen hafta irandaydım ekipteki arkadaşların eşarbı biraz açılsın ahlak polisi hemen gelip uyarıyor. Ben gördüğümü bilirim yazı beni ilgilendirmiyor.

• Gerekir tabi

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İranlıyım ben, evet gerekir ahlak polisleri var kapatmazsan uyarırlar.

0|0
    0|0
    • Benimde arkadaşım var orda sürpriz yapmak istiyordum aslında tatilde ama bu iş canımı sıktı

• Öyle türban gibi kapanma değil ama şöyle hafif örtebilirsin saçın görünebilir yani

Yükleniyor...