Sizce erkekler neden kadınlara göre daha fazla şiddet gösterip suç işliyorlar?

Saldırganlık erkeklerin yapısında daha fazla galiba. Küfür de yanlış bir şey ama yine erkeklerde fazla.

1|0
16|23

En İyi Erkek Görüşü

• kimsenin yapısında farklı birşey yok. Tamamen toplum... Kızlar barbie'yle büyür, tek derdi kıyafet rengidir. Erkekler spidermanla ben 10'la büyür, hep dövüşürler. Erkeklerin küfür etmesi toplumda çok kötü gözükmezken, bir kızın küfür etmesi çok farklı şeyler düşündürür. Yani kısaca bizlere şekil veren toplum.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Her türlü fiziksel ya da sözel şiddet acizliğin belirtisidir. Kişinin mental ve psikolojik olarak güçsüz olduğunun kanıtıdır. Böyle insanlar psikolojik saldırılara karşı dayanıksızdır.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Bayanlar içindeki duygurı dışa yansıtmaktan geri kalmazlar. Tek sebep bu

1|0
    0|0
    • Nasıl yani?

• Şiddet biriken duyguların dışa vurumudur. Bayanlar üzülünce veya sinirlenince ağlar, konuşur, dertleşir bu güçsüz yanını göstermekten çekinmez. Sayılı erkek ağlar, konuşur, dertleşir içinden gele gele. Biçok hemcinsim güçlü görünmekten yanadır. Buda duyguların birikimine sebep olacağı için şiddete eğilime yol açar

• Erkekler daha kaba ve daha aptal çoğunluk olarak o yüzden ve fiziki olarak daha güçlü olduklarından bu tarz şeylere daha meyilli oluyorlar :D

1|0
    0|0
  • Psikolojik baskı fiziksel şiddete dönüşüyor

1|0
    0|0
  • Hormonlar

1|0
    0|0
  • yapımızda var

1|0
    0|0
  • şiddet kullanan erkekeler: zeka eksikliğini uzuvlarını şiddet için kullanarak kapatmaya çalışan embesil göt kılları oldukları için şiddet vs. uygularlar.

1|0
    0|0
  • Kabakik erkeğin fıtratında var..
    Az ya da çok. Ama var işte...

1|0
    0|0
  • Tabiatın kanunu bu

0|0
    0|0
  • Hepsi Cahhilikden gelen birşeydir

2|0
    0|0
  • Yapıyla alakalı biraz

1|0
    0|0
  • Çünkü suç işleyen erkeklerin temelinde zaten kadınlar var yüzde 50 sinin nedeni kadındır masa kullanıyorsunuz

0|0
    0|0
  • Erkek kadına göre fiziksel olarak daha güçlüdür birazda kendine güven varsa ve eğitim seviyesi düşükse şiddet kaçınılmazdır..

0|0
    0|0
  • O kadar testesteron sizin çılgın bünyenizde dolaşsa dünyayı istila edersiniz 😀

0|0
    0|0
    • Hiç alakası yok. İşte aklınız sadece başka şeye çalıştığı için bu durumdasınız.

• kadınla erkek aynı yaratılmamıştır

0|0
    0|0
  • Kadınlarda güç yok korkaklar

0|0
    0|0
    • Güç erkekler arasında da değişkenlik gösterebiliyor ama.

• Yürek meselesi yürek var mı yürekli bir hatun

• Erkekler her konuda biraz ozgur birakildiklari icin galiba

0|0
    0|0
  • çünkü kadınlar şeytandır erkekleri aldatırlar :D

0|0
    0|0
  • Çünkü erkekleri kadınlar sinirlendiriyor kardeşim

0|0
    0|0
  • erkeğin doğası böyle canım bu duruma götürende kızlar ve yaptığı anlamsız tripler

0|0
    0|0
    • Sanmıyorum.

• Sebebi bayanlar olduğu kısmına katılmıyorum.

• erkeğin doğasında var bu ve bunu siz açığa çıkarıyosunuz demek istiyorum yoksa kendi kendimizemi atarlanıyoruz sanıyosun

• Bende erkeklerin hepsini ayni kefeye koyan bozuk zihniyetten tiksiniyorum, neden büyüyle kadınlar daha çok ilgileniyor sence

0|0
    0|0
  • Erkeklere ezik varlık diyeni en iyi seçersin ama babanın erkek olduğunu unutursun , bir erkek için 40 takla atarsınız

1|0
    0|0
  • Cehalet ve güç bunun temel sebebi. Aynı güç kadında olsa ve cahil olsa merak etme o daha alasını yapar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Küçükken öyle yetiştiriliyorlar çünkü. Arkadaşı ona vurduğunda babası tarafından "sen s. alak mısın, sen de vursaydin!" diye tavsiye alıyor, vurduğunda da evin "aslan oğlu" oluyor. Şiddeti öğreniyor yani.

2|0
    0|0
    • Haklısın kesinlikle.

• @MrSHAFAK ışte o da ailenin bir sorunu. O da öyle ya da böyle şiddeti öğrenmiş demek ki, bunun tek çözüm olduğunu. Ya da bununla ilgi çekebilir bununla var olabilmiş. Psikoloji mezunu olarak olaya başka açıdan yaklaşmamı bekleme lütfen, "sizin bilemediğiniz" şey dediklerinin hepsi benim açımdan psikoloji ile açıklanabilen şeyler :)

• @PrettySweetyWoman Valla psikolojinin bakış açısını zerre bilmiyorum. Psikolojiden anladığım tek şey 'çocukların yanında tartışmayalım' cümlesi. O da filmlerde olurdu. Bizim evde pek hatrı sayılmazdı rahmetlinin. Neyse o zaman ne diyelim? Herşeyin hayırlısı. Kariyerinde başarılar.

• y kromozomu.
    yapılan araştırmalara göre seri katillerin çoğunda birden fazla y kromozomu tespit edilmiş.

1|0
    0|0
  • Evet erkekler sert yaradılışlı ama şiddet gösterip güç gösterisinde bulunan insan bence kendi yetersizliğini ve kıskançlığını bastırmak için bunu yapıyor

1|0
    0|0
  • Kadın psikolojik şiddette iyi

1|0
    0|0
  • Çünkü bu toplumda çükün varsa sen ozelsin sen mukemmelsin sen her halti yapabilirsin

2|0
    0|0
  • kalıplaşmış düşünceleryeni neslin beyin yapısını oluşturur.

1|0
    0|0
  • Bilmem ki😅

1|0
    0|0
  • Kadinlarin annelik duygulari var cunku

1|0
    0|0
  • Erkekler daha yatkın

1|0
    0|0
  • demek ki daha fazla hissediyorlar yaşadıkları duyguyu