Anne-baba her zaman haklı mıdır?

Bir arkadaş veya uzaktan akrabamız hata yapsa, iğrenç bir insan olsa hayatımızdan çıkarmamız çok normal karşılanır ama iğrenç insanlar olan ailemizle iletişimi kesince neden hayırsız evlat oluruz?

İnsanlar neden o kişinin yıllarca ailesi tarafından nelere maruz bırakıldığını bilmeden yorum yapma hakkı bulur kendinde?

0|0
20|23

En İyi Erkek Görüşü

• Bu yaşta bazı şeylerin doğruluğu eğriliği anlaşılamaz, verdiğiniz karar doğru değildir genellikle. Normal bir anne baba evladı için her şeyi göze alandır, ölümü bile. Bu açıdan anne baba asla ihmal edilmemelidir, ilişki kesilmemelidir. Onlar öldüğünde fazlasıyla pişman olanlar var.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• Nadiren haksiz olduklari durumlar olsa da genellikle haklıdır, bazı dengesiz anne babalar hariç

0|0
    0|0
  • Diktatörlük değildir anne baba
    Anne baba bazen yanlış yapabilir ama ilk önce evlatlarını dinlemesi lazım yargısız infaz zarar getirir

0|0
    0|0
  • Haklıda olabilirler haksızda..

Aslında bütün mesele geçmiş deneyimlerini göz önüne alarak seni koruma iç güdüsüdür..

Yaşın genç; Nereye çekilse oraya gidecek ve çok hatalara düşecek bir yaştasın..

O yüzden ilerde başını duvarlara vurmamak için sözlerini yerine getirmesen bile dinlemende fayda var..

0|0
    0|0
  • Haklıdır

0|0
    0|0
  • Hayır değiller.

0|0
    0|0
  • Değildir.

0|0
    0|0
  • Her zaman haklıdır.

0|0
    0|0
  • Hayir değildir kesinlikle degildir ve en kotusude disardan bakilinca hep kötü görünen haksiz bulunan sen olursun.

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • haklı olmasa bile verdiği kararlar davranışlar hem duygusaldır sevdiğinden emin olduğu içindir yavrusuna zarar gelmesin diyedir

0|0
    0|0
  • Genelde evet cunku hayat tecrubeleri fazla

0|0
    0|0
  • Zaman zaman

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hayir ama herzaman korumacidir :)

0|0
    0|0
  • Haksız bile olsa gönlü kırılmaması için konuyu uzatmamak en iyisi. bazı hayati konular hariç tabiki..

0|0
    0|0
  • açıklamasını veya başından geçenleri bilmiyordur da ondan. nerden bilsin yargılanmaması gereken birini yargıladığını..

0|0
    0|0
  • Babası tecavüz etse babamdır küsemem diyecek g-erizekalılar var.

0|0
    0|0
  • Daha açarmisiniz

0|0
    0|0
  • arasıra ama herzaman değil coğunlukla ben haklı oluyorum da

0|0
    0|0
  • Mesela?

0|0
    0|0
  • Anne baba mantıklıysa 100/99 haklıdır

0|0
    0|0
  • Hayır hep haklı değiller

0|0
    0|0
  • Degildir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Anne babalık sadece biyolojik bağ değil. Kaldıramayan da var. Ama saygısızlık değil kurtulana kadar sükunet düşer çocuğa tabi boyutu farklı olan durumlarda bu yorum da değişir. İyi davranmasalar da cinsel istismar yoksa, ekmeğini yediği insanlara karşı saygı borcu var evladın.

0|0
    0|0
  • :Evet haklılar malesef :D

0|0
    0|0
  • Çünkü bilmeden etmeden yargılamaya çok meraklıdırlar da ondan. Allahından bulsun hepsi takma kafana sen, he de geç..

0|0
    0|0
  • Aslında çok güzel bir soru da burda duygularımı dile getirmek istemiyorum

0|0
    0|0
  • Bence haklıdır

0|0
    0|0
  • Zor şeyler ama bende bu durumum ne demek olduğunu biliyorumda hiç nefret dolu değil kalbim Allaha havale ettim

0|0
    0|0
  • Her zaman haklı mı bilmiyorum da onlara göre doğru olanları söylüyorlar bize

0|0
    0|0
  • hayır haklı değiller

0|0
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Her zaman olmasa bile genelde haklidir , annem babam haksia olsa bile ben kiramam hakli derim susarim

0|0
    0|0
  • çünkü bu toplumda tecavüz etmek veyahut çalıp çırpmak "onunda rızası vardı yeaaa" diye birşeylerin altından sıvışmak bile etik bulunurken gerçekten bizi kıran insanlara karşı alınan tavırlar -hele de bunlar aile vasfındaki kişilerse- kimse etik bulmuyor ve eleştiriyor çünkü insanlar herkesin birşeyler yaşadığına yönelik iyi veya kötü yorum yapıyor ama kimse bu insanları anlamaya çalışmıyor en acı olanıda bu bence

0|0
    0|0
  • haklıdır

0|0
    0|0
  • Haklıdır.

0|0
    0|0
    • Neye göre kime göre? Türkiye gibi insanların hayatını risk almadan geçirdiği bir ülkede çoğu yaşlı insanın yeterli hayat deneyimi yok, eski jenerasyonun eğitim oranları zaten ortada, nasıl haklı olsunlar?

• Herkes anne baba olur ama herkes eğitemez büyütemez

0|0
    0|0
  • Yok her zaman haklı demek yanlış

0|0
    0|0
  • insnalar her konuda saçma sapan yorum yapar. takma

0|0
    0|0
  • Cogu zaman

0|0
    0|0