Kişiyi madde bağımlılığına iten sizce daha çok kendi iç dünyası mı, toplum mu, yoksa ailesi midir?

Aile ve toplumun etkisi de olmakla birlikte sonuçta her sorun yaşayan madde bağımlısı olmuyor. Demek ki içten de kişiyi iten bir şeyler var.

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• madde bağımlılığının öncesine ve sonrasına bakmak lazım. ilk neden denedi. arkadaş baskısı mı yoksa başka bir nedenden dolayı mı? bağımlılığı devam ettirmek ise tamamen kendi iç dünyası ile alakaalı

1|0
    0|0
    • Arkadaş ortamında denemeye başlamış sonrası malum bağımlı.😔

• Anladım çok teşekkürler.😕

• rica ederim umarım bu durumdan kurtulur

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle kendi iç dünyası daha doğrusu kendi algısı.. Kişi ne yaşarsa yaşasın olayları nasıl değerlendiriyorsa eylemleri de o şekildedir. Algılar değişir, kötü şeyler kimini kamçılarken kimini vazgeçirebilir hatta iyi şeylerden bile kişiler kötü şeyler çıkarabilir..

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim görüşleriniz benim için çok önemli. Madde bağımlısı kardeşim var o yüzden sordum bunu.😔

• Teşekkürler

• eig için teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 4

• İç dünyası

1|0
    0|0
  • Hepsi

1|0
    0|0
  • Eski bir eroin man olarak, kendi iç dünyası.

1|0
    0|0
    • Nasıl kurtuldun peki?

• En son 6 ay önce kendimi evde tek başıma boxer ımın lastiğini koluma bağlamış sol kolumun damarları belirginleşene kadar sıkmıştım tam altın vuruş yapacağım, bir anda kız kardeşimin yüzü belirdi gözümün önünde tokat gibi birşeydi bu, çok kötü bir duyguydu, hala aklıma geldikçe ağlarım ve kendimden nefret ederim bir pislik gibi hissediyorum neyse. Bir anda herşeyi attım elimden ve anneme açıkladım sonra psikologlar, ilaçlar, hastaneler, özel terapiler vs bir sürü boktan şeyler.. Sonuç olarak oturduğum yeri değiştirdim eski insanlarla görüşmüyorum bol bol sigara ve kahve içip kitap okuyorum, ilaçlar psikologlar ve her neyse bir faydası yok, sadece destek, ilk önce insanın kafasında bitirmesi lazım ve en önemlisi, İRADE.

• Canı cehenneme ne kadar madde bağımlısı varsa gereksiz toplum sürüleri

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bence en çok toplum iter madde bağımlısı insanlar genelde mutsuz olan insanlardır kimisi toplumda dışlandığı için kimisi sıkıntılarından dolayı madde bağımlısı olur kimisi ise arkadaş ortamından dolayı olur bu nedenler saymakla bitmez hepsinin kendine göre bir nedeni vardır

1|0
    0|0
  • Şeytan 😊

1|0
    0|0
  • Kimisi için özentilik olsa da kimisi için ise derinde yatan duygulardan kurtulmanın bir yoludur en iyi çıkış bu yoldadir

0|0
    0|0
  • Sonra cevap yazcam 😊

0|0
    0|0
Yükleniyor...