Çalışırken öğrenciliğini özleyen, öğrenciyken çalışmak isteyen biri düşünün lütfen?

Arkadaşlar enteresan bir durum ile karşı karşıyayım. Çözmeye ihtiyacım var bu konuyu.

25 yaşında bir erkek arkadaşım var. 21 yaşında ilk üniversitesini bitirmiş. Sonra bir süre çeşitli sektörlerde ( oldukça başarılı şekilde ) çalışmış. Daha sonra dgs ile mühendislik fakültesine yerleşmiş ve çalışma hayatına ara vererek tekrar okumaya koyulmuş.

Anlattığına göre ilk üniversite bittikten sonra öğrencilik günlerini fazlasıyla özlemiş/imrenmiş, şimdi de baba parasıyla okuduğundan vicdan yapmakta. Kendi deyimiyle en fazla kanına dokunan ise, gördüğünden aşağı kalmış olmak. Kendi parasını kazandıktan sonra tekrar ailesi tarafından okutulmak. Şu an bulunduğu nokta çalışmak için ne mekan olarak ne imkan olarak müsait değil.

Nasıl teselli etmeliyim? Bu durumda işin görünmeyen yanları nelerdir? Bilhassa kişisel gelişim ile ilgilenen arkadaşlar ve bu işin okulunu okuyan arkadaşlardan rica ediyorum.

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben çalıştığım zamanlarda hiç öğrenciliği özlemiyorum kendi mesleğimi severek yapıyorum okumaktan daha kolay ve mantıklı geliyor
    Okurken bol bol para harcıyorum amaç ne diploma
    Ama çalışırken bol bol kendimi geliştiriyorum işimde gelişiyorum ve para kazanıyorum ne kadar iyi iş yaparsam o kadarda çok para kazanıyorum

0|0
    0|0
  • evet işte o ben

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...