Bu çocuğa yardım eder miydin?

Sokakta üşüyen bir insana paltonuzu verir misiniz? Norveç'te yapılan sosyal bir deney..

2|0
62|39

En İyi Kız Görüşü

• Tabi ki de ederdim. Hatta ben bunu oradan alır sıcak bir şeyler içirmeye bile götürürdüm. Duyarsızlık yapmamışlar hala iyi insanların olması ne güzel.. :)

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Paltomu verir yiyecek içecek bişeyler alırım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 61

• Montsuz çok üşürdüm ama şal eldiven bere ya da atkı gibi diğer herşeyi verir bir de sarılırdım. öğretmeniyle buluşcakmış falan heralde, onlar buluşana kadar yanında kalırdım yani. O kadar da insanlıktan çıkmış değiliz. adamların kadınların montlarını vermesinden çok etkilendim ve hoşlandım

0|2
    0|0
  • içimde ceket veya atkım varsa veririm onun dışında vermem.

0|1
    0|0
  • Montsuz kendim de üşürüm ama yanımda taşırsam atkı tarzı bir şeyimi verebilirim. Yanımda para varsa hırka mont tarzı bir şeyde alabilirim sorun olmaz benim için

0|1
    0|0
  • kıyamam ya verirdim tabi :D

0|1
    0|0
  • Evet yardım ederdim

0|1
    0|0
  • Hic denk gelmedim benimki yorgan gibi sarardi ama pikacu

0|1
    0|0
  • tabiki veririm yaa bn üşürüm daha iyi

0|1
    0|0
  • Çok duygulandım mutlaka kabanımı hırkamı artık ısınmasını sağlayacak neyim varsa verirdim kıyamam o bir insan ben de üşüyen taraf olabilirdim.

0|1
    0|0
  • Tabikide verirdim
    İnsanları sevindirmek ve onlara onları düşündüğümüzü hissettirmek
    Mükemmel birşeydir...

0|1
    0|0
  • Evet verirdim zaten soğuğa alışkınım arkadaşlarım bile üşüyünce montumu verdiğim oldu :)

0|1
    0|0
  • Yardım ederdim

0|0
    0|0
  • Gidip sarılmak isterdim

0|1
    0|0
  • Helal olsun ne diyeyim,

0|1
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Verirdim.

0|0
    0|0
  • Sokakta üşüyen birine Pantolonumu vermem. Yalan söylemeye gerek yok ama elimden geldiğince yardım ederim. Maddi Durumum varsa giderim alışveriş yaparım onunla ve harçlık veririm ona.

1|0
    0|0
  • Tabikide yardım ederdim. Bununla kalmazdım ilgilenirdim. Üzerimde para varsa yakın bir mağazaya gider giydirirdim aynı zamanda. Ailesi yok ise de adres belli polise teslim ederdim

0|0
    0|0
  • Evet veririm ben dayanamam butun sokak cocuklarini operim para veririm. Dede ve nineleri de. Ilerde maasim yeterli olursa yuklu miktarda aylik para vermeyi dusunuyorum. Olmazsa bile 200 300 lira vermeyi. Ilk maasimi da tamamen ya hastaneye huzurevine ve ya yetistirme yurduda olabilir bagislamaya dusunuyorum. Organlarimida bagislicam ama ailem karsi cikiyor. Univesiteye gidince ilk isim bu olacak

0|1
    0|0
  • Gençse ve sağlıklıysa vermem.

0|0
    0|0
  • Tabiki veririm

0|1
    0|0
  • Verirdim

0|1
    0|0
  • Mastercim soru sormuş :o :D :) =)

0|1
    0|0
  • Benim ustumde bir deri mont ve altinda hirka vardi, yanimdaki kiz da hicbirsey yoktu ve hava baya bozuktu, hirkamin geri gelmeyecegini bile bile cikartip giydirdim, benden daha cok yakisti ona 😄 gep boyle salak salak iyilik yaparim bu yuzden fakirim ahah 😄

0|0
    0|0
  • Paltomu vermem napsin benim paltomu? İnsanlara yardım etmek kullandığını vermemk demek değildir

0|1
    0|0
  • Evt verirdim

0|1
    0|0
  • Paltomu seviyorsam vermem 😜

0|0
    0|0
  • Allah şahitki öyle birini görsem paltomuda veririm botumuda veririm inşallah bigün karşılaşırım bir dk bile düşünmem

0|1
    0|0
  • Tabiki verirdim 😢

0|1
    0|0
  • ben paltomu vermezdım cunkı onu verırsem ben bırdaha alamam ama egerkı durumum ıyıyse neden vermıyım ama mutlaka bır sekılde yardım ederım

0|0
    0|0
  • İnsanlığın ölmediğini görmek ne güzel :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    31

Erkekler Ne Diyor 38

• Dışarıdaki ülkelerde bizim buradaki gibi insanların duyguları sömürülürmüyor. Yani şu insanlar baktığı zaman çocukla düzgün iletişim kurabiliyorlar. Soruyor ne oldu montuna, çalındı diyor çocuk. Ee abi her gün rastladıkları bir şey değil ki adamların, tabi ki yardım ederler. Bizim burada bu soğuk kış günlerinde insaniyetten şu kadarcık nasibini almamış insancıklar, ufacık çocukları soyarak dilenmeye gönderiyorlar.

Başıma gelen bir olayı anlatayım. Birgün bu bahsettiğim çocuklardan biri geldi, para istedi. Dedim açsan yemek alayım, para vermem asla. Gittim bir dükkana buna bir dürüm ayran aldım, çıktım. Sonradan öğrendim ki, bunlar yemeği istemiyorum, bana parayı verin diyip parayı geri alıyolarmış. Şimdi artık yemek isteyen olursa alıp, yemeği direk veriyorum.

Ben vermezdim ne yalan söyleyeyim. Her gün metroda giderken ayakkabılarını bir bindiği istasyonda çıkarıp metroda dilenip, geri dönüp ayakkabısını alan çocuklar görüyorum. Vereceğim montu da üzerinde bir daha göreceğimi sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Valla o an ki durumuma bağlı ama, yalan konuşmayayım vermezdim. Ama yardım ederdim.
    Ama yardım ederim, çok oldu mesela yanında geçip gittiğim ve ilerde duruyorum tekrar geri gelerek cebimde ne varsa 5-10 veriyorum. Vermezsem o hep içimde bir sıkıntı oluşturuyor.

0|1
    0|0
  • Veririm

0|1
    0|0
  • bizim sokak çocukları üşümüyor, çıplak ayakla gezenler İstanbul'da hangi birisine yardım edelim çoğu çingene ve Suriyeli. Hatta fakir semtlerde bu şekil gezenlerde var kimse de yardım etmiyor.

0|1
    0|0
  • Çok güzel bir video. Eğer Norveç teysen bu istisnai olarak karşılaşacağın bir görüntü. Ama bizim ülkemizde her ışıkta her sokakta karşına çıkan bir görüntü. Bu tarz insanlara yardım ediyorum ama ışıkta gelip para isteyenlere etmiyorum. Verilen 1. TL onun. avşak babasına veya anasına gidiyor çünkü. Ayrıca 1. TL ile birşeyi çözemezsiniz, vicdanınızın buzlarından başka.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle bir salise düşünmem yardım ederim. Gerçi o an birini öyle gördüğümde ağlamazsam iyi.

0|1
    0|0
  • Veririm tabi icim parcalanır böyle seylere.

1|2
    0|0
  • Ederdim evet.

1|0
    0|0
  • Çocuk ve yaşlılara dayanamam, muhtemelen verirdim

0|1
    0|0
  • vermem valla bende üşüyorum bende fakirim ama çaışıp kazanıyorum eli ayağı düzgün olan, akli dengesi yerinde olanlara maddi açıdan çok çok zor durumda kalmadıkları sürece yardım etmem

0|0
    0|0
  • Türkiyede o giysileride çalarlar kardeş rahat ol

0|0
    0|0
  • Ederdim

0|0
    0|0
  • Sokak çocuğuna değil ama tanıdıklarıma veriyorum

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Ben bir kere yardım etmiştim bir gence ancak sonraki karşılaşmamda verdiklerimi göremeyince bir daha yardım etmeme kararı aldım çünkü çok ihtiyacı olan onları ne olursa olsun giyerdi o soğukta.

0|0
    0|0
  • bir elin verdigini digeri gormemeli ama cok yaptim yinede yaparim cocuklara kiyamiyorum

0|1
    0|0
  • Veririm çünki o benden daha muhtaç

0|0
    0|0
  • Biizm turkiyede olsa inanin daha fazlasini yaparlar

0|1
    0|0
  • Verirdim. O da bir can.

0|0
    0|0
  • Video çalıntı

0|0
    0|0
  • Ederdim.

0|0
    0|0
  • Üşüyosa veririm

0|0
    0|0
  • Yardım ederdim... Türk kızları daha çok yardım ederdi... Çünkü o bir İskandinav erkeği (Çocuğu)...

0|0
    0|0
  • şu sorudan bıkmadınızmı ya :)

0|0
    0|0
  • Çocuğun eli yüzü düzgün olmasaydı kötü koksaydı yardım eder miydiniz?

0|0
    0|0
  • Ben test oldugunu anlardim, tabiki yardim ederdim, ama yani cocugunu böyle sokakta birakan aileden de birsey beklememeklazim, direk polis aranir

0|0
    0|0
  • ederim kanka

0|0
    0|0
  • Verirdim ihtiyacı varsa

0|0
    0|0
  • Elimden gelenin en iyisini yaparım çünkü onun yerinde bende olabilirdim

0|1
    0|0
  • Hayır işim olmaz