Hukuk okumak mı sınıf öğretmenliği okumak mı?

Şimdi şöyle bir şey var eğer ki sınıf öğretmenliğine puanınız yetti ama hukuka yetemedi. İkinci sene tekrardan hukuk için mücadele eder miydiniz yoksa sınıf öğretmenliğine gider miydiniz? Sınıf öğretmenliği bayanlar için çok iyiymiş diye duydum. Bliyorum kpss sorunu var ama artık hiçbir şey kolay değil ki helal para kazanmak isteyen insan her şeyle mücadele etmek zorunda. İkinci sene hazırlanmak konusuna nasıl bakıyorsunuz?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Hukuk okumayı direkt olarak hukuk sevdiğinden istiyorsan, imkanın varken eğer çalışacaksan mücadele etmelisin bence.

Mesleğini sevmeyen öğretmenlerin (ve öğretim görevlilerinin) öğrencilere neler çektirdiğini hem lise hem üniversite hayatımdan tecrübe ettim. İnsanların geleceğini yıkıyorlar.

0|0
    0|0
    • şu an sanki dünyanın en zor kararını veriyormuş gibi hissediyorum. Aslına bakılırsa benim hukuka olan ilgim toplum baskısından başka bir şey değil. Kendimi daha iyi yerlerde görebilme hissi belki ileride daha daha daha rahat yaşam sürebilme hissi bunlardan ibaret körü körüne bir bağlılığım yok belki biraz övülmek istiyorumdur. Bilinç altımı saydım şu an . Ama sınıf öğretmenliği gözünden bakınca saf ve temiz bir çıkar göremiyorum orda ve bu benim ruhumu okşuyor. Sadece küçücük öğrencileri hayata yetiştirmek onlarla ilgilenmek bir şeyler öğretmek bilmiyorum kafam karıştı. Yıpranmak istemiyorum birileri beni beğensin övsün diye. Aaaa avukatmı olmuş o aa sen hukuk mu okuyosun? bunların sonu yok. Gösterişe hiç gerek yok.

• Seçme şansın olsa hangi mesleği yapardın? Bu iki seçenekle kısıtlama kendini.

En İyi Kız Görüşü

• bu soru şaka olsun ne olur
    hukuk tabiki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• hukuk oku çarpıp dönderiyolar

0|0
    0|0
  • Hukuk

0|0
    0|0
  • kendinde o gücü hissediyorsan gidip hukuk okumak için bekle ve mücadele et

0|0
    0|0
  • hukuk oku dostum psikoloji oku

0|0
    0|0
  • Hukuk. :/

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Biraz da kisisel bir durum tabi bu ben sinif ogretmenligi yapabilcegimi dusunmuyorum bu yuzden hukuk icin mezun kalirdim. Ama hukuk baya zor ezberlenmesi gereken bir suru sey var bunu yapamayacak kisiler de ogretmenlik tercih edebilir tabii

0|0
    0|0
  • Hukuk

0|0
    0|0
Yükleniyor...