Katılan var mı ya aydinlatabilcek biri bn anlamadem çünkü?

Arkadaslar kısa bir süre önce bakara süresinde geçen bir ayetler karşılaştım. Sorgulamak ne haddimize ama kafama takıldı. Nice dışı müslüman içi kafir, nice içi müslüman dışı kafir vardır diyor. burada anlatılmak istenen ne sizce böyle birşey olabilir mi?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• ayakkabı kutularından bahsetmiş!

1|0
    0|0
    • Ya dışı müslüman içi kafiri anladım da hak yiyen, zina ve kötü söz söyleyen yanlış yanlış işler yapan çok ama dışı kafir içi müslüman ne demek? Nasıl olur yani?

En İyi Kız Görüşü

• ne kadar doğru bir laf aslında.. bugün dinlerin geldiği noktada olduğu gibi.. sırf gösteriş adına bir bez parçasına bağlanan, kendi menfaatleri doğrultusunda dini kullanan fakat içinde dinine dair en ufak bağlılık bulunmayan niceleri ile; dışarıdan "ben müslümanım" yayını yapmayıp, dininin yaradanına büyük bir inançla kendi içinde inanan insanlar anlatılmış olabilir.

0|0
    0|0
    • Belkide mezhep lerden bahsediyo?

Erkekler Ne Diyor 5

• Örneğin tembellik kafir sıfatıdır. Tembel bir mümin, kafir değildir ama kafir sıfatı taşıyan bir mümindır.
    vice versa... (tersi de geçerlidir anlamında)

0|0
    0|0
  • Surette müslüman görünür namaz oruç zekat hepsi vardır lakin içte küfür ehlidir samimi değildir yaptıklarında. Bide diğerleri var dışardan kötü yaşamı vardır ancak ince ruhudur inancı itikadı sağlamdır

0|0
    0|0
  • Benim tipime bak Müslüman gibimiyim? Ama namazımı kılarım. Diğeri ise hoca gibi görünüp tecavüzcüler örnek verilebilir. Ayrıca Allah oku demiş sorgula ama okuyarak

0|0
    0|0
    • Yani dış görünüşte mi bahsetmiş. Oku demişte ben fazla ileri gidiyorum dinden çıkmak uzeydim bir ara sonra tövbe ettim. Ama yapamıyorum napim merak ediyorum :(

• Dış görünüsten bahsediyor

• :/ tesk ederim.

• açıklaması çok uzun ya :)

0|0
    0|0
  • Dış görünüşe aldanma demek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...