İnsanların giyiniş tarzları, kendisine göre mi, çevresinin isteğine göre mi olmalı?

Arkadaşlar,çevremizde onlarca farklı giyim tarzı olan ünsan görüyoruz. Bazılarımız sevmediğimiz insanların giyiniş tarzlarına laf bile atıyoruz, peki sen nasıl giyiniyorsun?

• Kişi istediği şekilde, istediği gibi giyinmelidir.
    72% (71)71% (32)72% (103)Oy Ver
  • Kişi kendi en az kendi istekleri kadar, ailesiii ve çevresininide ne diyeceğini düşünerek giyinmelidir.
    28% (28)29% (13)28% (41)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
15|8

En İyi Kız Görüşü

• Bence insan kendi modasını yaratır kendisine yakışanı bulur çünkü her insan farklı bir karaktere sahiptir

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

0|0
    0|0
    • Aynen, fazlasıyla katılıyorum. Ama bzaen maalesef mümkün olmuyor :(

Kızlar Ne Diyor 14

• Bir kişi kendi istediği gibi giyinmelidir. Zira zaten bu istekler genelde ailenin onayı sınırlarında şekillenir. Ama zorla kapatırsan açmaya meyilli olur zira yasak olan her zaman çekicidir. Misal benim aileme göre mini etek giymek normal ama ben değil mini etek etek bile giymiyorum. Ayda yılda bir özel bir yere giderken belki ama günlük hayatımda hep pantolonlayım. Ya da mesela ergenlik dönemimde oraya gitmeyeceksin, gece dışarı çıkmayacaksın diye yasaklarım yoktu. Gittim, gördüm, kendime sahip çıktım, vaktinde evime döndüm, hevesimi aldım. Şimdi gece hayatına meraklı bir insan değilim. Yine aynı şekilde kırk yılda bir yakın arkadaşlarla falan oturup muhabbet edebileceğim bir yere gider bir iki kadeh bir şey içerim belki ama sorsan mesela 4-5 aydır ne içmişimdir, ne bara gitmişimdir. Böyle hevesler zaten ergenlik döneminde oluyor en çok. Ailenin elinden tutup kendinin çocuğun hevesini gidermesi lazım. Ya da güvendiği, bildiği arkadaşlarıyla izin vermesi lazım. Aşırı sıkarsan illa yarın öbür gün kendi parasını eline aldığı anda yıkar tüm yasakları. Bu sefer toplayamazsın da. Bence en uygunu belli sınırlar çerçevesinde özgür bırakmak.

1|1
    0|0
    • Aynen, bu fikrine kesinlikle katılıyorum, hemen hemen hatta herkeste var bu durum, aydınlık getirdiğin için saol :)

• Kişi kendi en az kendi istekleri kadar, ailesiii ve çevresininide ne diyeceğini düşünerek giyinmelidir. <<<<<<<< Neden mi? şöyle düşünün benim oturduğum çevre tamamen muhafazakar. Açık ve uçuk giyimli insan çevrede yok. Ben bu mahallede Gotik veya en son moda kıyafetler giymek istiyorum.
    1) Mahalle benim kıyafetimi kaldırır mı?
    2) Ben insanların bakışlarında ki küçümsemeye ne kadar seyirci kalabilirim?

Ben evet onlar gibi olmamayı seçtim ve bunları giydim diyelim, beni dışardan görenler düşünmeyecek mi yaşadığı yere bak, giydiği kıyafete bak. Bu kız tam bir özenti , tam bir varoş... O yüzden çevremizinde kaldırabileceği oranda istediğimizi giymeliyiz (BENCE)

0|0
    0|0
    • Evet maaleaef öyle bir algı var, o konuda hiç bir iry diyemiyorum üzlülerek :(

• "El alem ne der diye düşündüğün sürece aldığın hiç bir karara kendi kararım diyemessin."

0|1
    0|0
    • Doğru, ama ben veyahut başkası o görüşü savunup uygulamaya kalksa bile, maalesef ailemiz, akrabalar, komşular tarafından sanki bir çeşit yaratıkmışız gibi değişik gözlerle bakılıyoruz :( ama dediğin de doğru. .

• Babamin isi dolaysyla uzun sure g. doguda yasadim ve inan orda mecburen cevredeki baskilar ve gormemis bakislardan dolayi topluma gore giymek zorunda kaliyosun
    İnsan ne kdr ozgur olursa olsun toplumun baskisi etkiliyo

0|0
    0|0
    • İğrenç bir duygu o, anlayabiliyorum seni, ben erkek olduğum halde, ankaranın göbeğinde, nelere maruz kalıyorum. Mağduruz kardeşim :(

• Birey nasıl arzu ediyorsa o şekilde giyinmelidir.

0|1
    0|0
  • istediği gibi

0|0
    0|0
  • Önce kendini beğeneceksin. Kendi istediğini giyip, kendi isteklerinle hareket etmelisin :)

0|0
    0|0
  • Herkes istediği gibi giyinebilir ama dışarı çıktığımizda ise durum öyle olmuyo öküz gibi bakiyolar

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Yanlis oylama yaptim 😕 ama kisi istedigi gibi giyinmeli

0|0
    0|0
  • İstediğini giyebilmeli.

0|0
    0|0
  • %69 luk kısımdayım

0|0
    0|0
  • Günahı sevabı bilen bir insan zaten açılıp şaçılmaz ailesinin uyarmasina gerek kalmaz elalemi kendine konuşturmaz

0|0
    0|0
    • O görüşüne katılamayacağım kendimce, tamam inançlı bir ünsansa o şeyleri göz önünde bulundurur ama her zaman bulundurmaz bnce, bulundursa iyi olur, ha öyle insanlarda var ama çoğunluk değil.

• Sende haklısın

• Herkesin giydiğine kimse karışamaaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bende 3 pantolon 4 gömlek var 40 farklı kombinasyon yapıyorum
    Kızların gardolabı full dolu ve önünde çorumlu gibi oturmalarına şaşıyorum :)

0|1
    0|0
    • Hhahahaa kesinlikle iyiydi bu, ceketimi alır evden çıkarım diyosun :)

• Kişi istediği şekilde giyinmelidir, ama bu kişilerin mantıklı istekleri olduğunu ifade eden bir şey değil.

0|0
    0|0
  • İnandığı dinin emir ve yasaklarına göre giyinmeli. İnsanların giyimi üzerindeki tasarruf hakkı Allah'a aittir, insanın ailesine ya da çevresel etkenlere değil.

0|0
    0|0
  • Kendisine göre

0|0
    0|0
  • Ben bu sekilde geyinirim o o sekilde geyinir

0|0
    0|0
  • Herkes istediğini giymeli.

0|0
    0|0
  • Kendisine gore tabi