Arkadaşlar dini açıdan bır sorum olacak?

merhaba arkadaşlar iyi geceler herkese. muslanım ben fakat muslumanlıkta tek bir din var oda muslumanlık muslumanlar cennete gıdecek denilmekte bu cuma namazsında hocanın vaazın son cumlesıdır hatta gıdenler bilir. fakat gunumuzde hrıstıyanlar vs vs bır cok dın var sımdı bız onlara nasıl cehenneme gıdersin diye yargı koyabılırız kı bellkı adam ıyı bır ınsandır buna nasıl kesın yargı varabılırız?

0|0
5|12

En İyi Kız Görüşü

• Şöyle ki arkadaşım islamiyet gelmeden önce doğru din onlardı. Onlar da zaten yanlışı anlatmıyor günahlar aynı günahlar. Ama Allah c. c nin son indirdiği kitap Kur'anı Kerim ve artık doğru din bu yüzden İslamiyet. Tek değiştirilmeyen kitapta o. Bizler bu dünyaya bir imtihan için geldik. İyi olan ve başka dinlere mensup olan insanların imtihanı da bence bu. Çünkü Allah zaten doğru olanlara arayışta olanlara müslümanlığı nasip ediyor. Bu kalp ve niyetle alakalı.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu konuyu araştırmıştım müslüman demek hakkı bilen demekmiş benim hakkı bilenden anladığım eşitlikçi ve adaletli olmak gibi.. ayrıca Müslümanım diyen biri diğer büyük dinleri kabul etmesi gerekiyormuş

Böyle bakınca eğer bir insan iyi biri ise neye inandığının önemi yok diye inanıyorum

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Buna yargıya varılmaz..
    Onlar da tek inanışlı dinler..
    Hristiyanlık mesela..

Onlar sadece bizim Peygamberimiz (s. a. v)'e inanmazlar.. Allahın varlığına inanıyorlar..

1|0
    0|0
  • Bu islamda denizin dibindeki karanlık kuyu olarak tabir edilir iyi bir insan olabilir fakat iman etmedikçe yaptıkları sevap olarak işlemez

0|0
    0|0
    • ama oda Allaha ınanıyor onunda bır yasıma var belkıde ben veya sende hrıstıyan bır aıleden doğabılırdık oyle bır yasam surebılırdık bunda sen kucucuk bır bebekken ne sucun var kı ıslamı bılmıyorsun sonuçta öyle doğdun oyle öleceksın onu dusunuyorum

• Şartlar bellidir Allah a peygamberlerine kitaplara meleklere yani sadece birini seçemeyiz ve bunu biz belirlemiyoruz Allah söylüyor iman etmedikçe cennete giremezsiniz Allah a inanan buna da inanmalı

• Bende bu soruyu kendime cok sremustum zamaninda. Sonucta iyi insanlar var kötü insanlar var. Ama islam da dil ile ikrar (sehadet getirmek) ve kalp ile tastik etmedikce, hersey bos..

0|0
    0|0
  • Sadece Allah'a inanaması yetmez bunun yanında Hz. Peygamber e (sav) de inanması gerekir ve aynı zamanda dinin şartlarını da yerine getirmelidir iyi ameller işlemelidir kötü düşünmek bile günah bir kişi hakkında. hristiyanları biliyoruz zaten incili değiştirdiler Şu an onların dinle alakası yok papa ya resmen tapıyolar günahlarını silmeleri için papaya gidip yalvarıyolar Allah a değil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• O hoca boyunu aşmış ve kendini Allahın yerine koyup hüküm vermiş. Bunlara meydan boş tutulursa , bırak diğer dinleri müslümanları da sınıflayıp bir kısmını hacca diğer kısmını cehenneme gonderir. Bu konularda kesin yargıyı fani veremez , bu Allahın kendi gücüdür kimseye de arada papazlık yap diye islamda yetki vermemiştir.

Bu tipler dünyayı kendi köylerinden ibaret ya da merkez sanan tiplerdir

2|0
    0|0
  • Kardeşim ilk önce kimin cennete kimin cehenneme gideceğini Allah bilir. Hiçbir insan bu konuda kesin konuşamaz. Benim bildiğim Bir kişinin cehenneme gitmesi için doğru bir şekilde tebliğ ulaşmış olmalı ondan sonra kibrinden ya da İnatçılığından gibi sebeblerden ötürü tebliğe uymazsa, cehenneme gider. Suanki Hristiyan veya başka dine mensup kişiler İslamı işid yüzünden gayet yanlış tanıdıkları için hiçbirine tebliğ ulasmamış sayılıyor. Son olarak Onlarla aynı Allah'a inanıyor olabiliriz ama onlar Allahı yanlış tanıyorlar ortak ediniyorlar. Yani doğru bir inanç değil.

0|0
    0|0
  • Sen koyamazsin zaten birine sen cennete ya da cehenneme gideceksin dedigin an Allaha şirk kosmus olursun bu bir. ikincisi de iyi olup allahin emirlerine baskaldirmis birinin allahin emirlerine tamamen uymus biriyle ayni muameleyi gormesi hak mi sence? İyilik meziyet degil olmasi gereken seydir zaten.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Cennete yalniz muslumanlar gitmeyecek onu da nerden cikardin? Cnnete iyi olan herkes gide bilir ister hristiyan, ister yahudi, isterse de ateist fark etmez iyi olan herkes cennete gide bilecekdir

0|0
    0|0
  • iyi lik inanmaklan baslar sen inanmiyorsan ateistsen zaten iyi kotu olsan neye yarar

0|0
    0|0
  • İslama göre ortadoğuya barış bile getirse bir hristiyan cehenneme gider :DD Bak ortadoğu diyorum, arap diyorum, barış diyorum. Böylede saçma bir dindir

0|0
    0|0
  • Kimin cennete kimin cehenneme gideceğine Allah karar verir kimse kimseyi eleştirmesin herkes ibadetini yapsın.

0|0
    0|0
  • Zaten blu cagina girmeden olen herkes gunahsiz diye biliykrum blu cagina girenlerinde dunya uzerindeki dinleri arastirip sorgulayip en dogru buldugu dine mensup olmasi lazim zaten islamdada sorgulayin diyo herkesin bu bilince sahip olmasi lazim.

0|0
    0|0
    • kendı açından dusun koca bır krallığın ılk gozde oğlusun baban ıngıltre kralı sende oğlusun musluman olma sansın var mı?

• Allah ta onu oyle sinamis demekki muslumanligi secse mukafati ne denli buyuk olacak hepimizin sinavi farkli iste

• ateistliğe ilk adımını atmışsın tebrikler

0|0
    0|0
  • inneddîne ındallâhil islam muhakka ki Allah katinda tek din islamdir, Islam hz adem a. s baslayip Hz Muhammed s. a. v tarafinda son halini almis ve kiyamete kadar boyle kalacaktir hz muhammed. s. a. v den once yasayip allah peygamberine inananlar muslumandir zaten allah sapkinliklari ve allaha karsi ikilik yaptiklarindan dolayi diger dinlerde ve ona onananlari acikca cezalandiracaginiz yazmaktadir.. peki bu iyi insanlar nolacek Allah muminin iyiliginin yarisini dunyada yarisinida misli ile ahirette verecektir Ama bir inanmayan icin bu iyi bir insan ise Dunyada hepsinin karsiligini gorecek lakin kiyamet kapiya geldiginde onlarin iyilikleri onlari yaptiklari dunyada kalacaktir.. bunu Allah kuranda acik acik ifade ediyor.. ama sen cehenemliksin zaten diyip onun hakkini gasp etmek onu asagilamak zaten bir muslumana yakismaz... dogru degildir... musluman tevazu sahibidir.. bundan dolayi onlara dini anlatmak ve kendi dinimizi bilmemiz cok onemlidir saygi selametle

0|0
    0|0
Yükleniyor...