Dertleriniz gerçekten dert mi?

Sevgiliden ayrılmak, dersten kalmak, işten atılmak, arkadaşıyla kavga etmek, anne baba tarafından kısıtlanmak...

Bunları büyütüp büyütüp kendine o kadar çok acı çektiren insanlar var ki anlamıyorum onları. Şu an birileri kemoterapi sonrası çektiği acıdan yatağında tarif edilemez acılar içinde kıvranıyor. Biri tam şuanda dünyada en sevdiği insanı kaybettiğini öğrendi. Bir baba kızının baş ucunda hastalıktan erimesine kahrolarak içine ağlıyor.

Ve siz küçücük dertlerinizin altında eziliyorsunuz öyle mi?

Ben şu yaşıma kadar şunu öğrendim hastalık ve ölüm olan bir dünyada başka şeylere dert demek en büyük yanılgı.

2|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• benim derdim yok sevgilim yok sevdiğim yok özlediğim bile yok ya kin nefret beslediğim biri yok pişman olduğum bişi yok :( bir insan bu kadar duygusuz olur yani ? ahaha :D :D işim yok öğrenciyim zaten :D ailemle aram zaten iyi izin vermediği zamanda evde nasıl mutlu olacağımı günü nasıl değerlendireceğimi bilirim. vsvs :D bazen ergen arkadaşlarımız sırf aileleri kısıtladığı zaman kocaman dünya başlarına yıkılmış gibi hissediyorlar onların psikolojisini hiç anlamıyorum zaten :D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir aralar. oyleydi ancak sonra dediklerini fark edince s. et degmez dedim cidden

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Aslinda dert ediniyoruz da belli zaman sonra insan donup baktiginda degmedigini anliyor. Onemli olan saglik, mutluluk...

0|1
    0|0
  • Haklısın.

0|1
    0|0
  • Ölümün olduğu bir yerde ondan daha ciddi ne olabilir ki

0|1
    0|0
  • Gerçek dert en azından bir kısmı

0|0
    0|0
  • hiç bir derdi küçümsemeyin bence

0|0
    0|0
  • bazen gelip geçiyor

0|0
    0|0
  • Bunlar eminim ki herkesin başına gelmiştir Seninde dahil. o an insan düşünemiyor benimde babam vefat etti çok acı yaşadım üzüntüden.. ama 4 yıllık sevgilimden ayrıldım üstelik kendim ayrıldım vicdan yapmakla birlikte çok acı çekip pişman oldum ve depresyona girdim neden diye. oysa ben en büyük acıyı babamı kaybederek yaşadığımı bildiğim halde o an bana teselli olamadı.. düşünüyodum başka acıları yine teselli olmuyordu, Allah'ım al bu acıyı diyordum istemiyodum.. malesef o an istemediğimiz halde böyle durumlara düşüyoruz.. Rabbim büyük acıları olanlara sabır versin.

0|0
    0|0
  • Dertler kendi içimde, takintilarim var ve bitmek bilmiyorlar. Dersten kalmayi işten atılmayı kavga etmeyi o kadar umursamam. Hatta 4 dersten kaldim sulalem rahat. Ama içimdeki takintilar beni bitiriyor, gerçekten hastalikliyim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Her dert senin büyüttüğün kadardır. Tırnağının kırılması kişi için dert ise ona dert demek zorundayız. Bak kendine , başkalarının ufacık şeyler olarak nitelendirdiğin şeylere takmasına takmışsın, sinirlenmişsin, genele soracak kadar sitem etmişsin bu duruma. Neden cevaba kendine soruyu yöneterek vermeyi denemiyorsun kardeşim? Sen neden insanların bu durumlarını sorun ediyorsun?

Aslında senin durumunda diğer insanların durumu da , biz insanların ne kadar çelişik duygular arasında geçişler yaşadığımızı gösteriyor. bahsettiğin sıkıntılar (ölüm ve hastalığa dair) kişiden kişiye acı skalası değişmeyen, herkes tarafından acı bir durum olarak karşılanan şeylerdir. Eğer etrafında bu ağır durumları yaşamayan kişilere yakınma hakkını vermiyorsan, yani herkesin mutlu ve huzurlu oldugunu görseydin bu ağır sıkıntılar içinde olmayanların , bu senin daha zoruna giderdi kardeşim. bu sefer de 'yav bu insanların hiç mi bir sıkıntıları yok , ne kadar rahat insanlar , hiç mi ayrılık , parasal sıkıntı , geçici hastalıklar yaşamıyorlar, hep sevinç halindeler ' diyecektin... ama küçük çaplı görünen (kime göre? ) sıkıntılarına yakınıyor olmaları da zoruna gidiyor. Bu da ne kadar çelişik duygular arasında geçiş yapan varlıklar oldugumuzun ispatı.
    Yani kardeşim , Suriyeli acı çekiyor diye kendi sıkıntılarımı yok mı sayayım, dizleri olmayan adamlar var diye dizime giren krampı yok mu sayayım? Veya aşkıma karşılık alamazsam benim bundan yakınmaya hakkım yok mu?

Kişileri kıyaslamak (kemoterapi gören adam vs aşk acısı yaşayan adam) yerine durumlarıı kıyaslarsan , yani aynı adamın hem kemoterapi gördüğünü hem platonik aşık oldugunu farzedersen eğer daha iyi anlarsın.
    Kemoterapi görmesi bu adamın aşk duygularını yok mu ediyor , platonik aşkın verdiği acıyı umursamamasına yol açıyor mu? Bu adam ölüm acısı varken aşk acısı neymiş deyip kalbinden söküp atıyor mu sevdiği kızı?

Benim diyeceklerim bu kadar.

0|0
    0|0
    • Öncelikle ben bu durumu dert falan etmiyorum en fazla acırım bu insanlara çok da umursamam. Eleştirimi yaparım tavsiyemi verir geçerim.

Elbette insanlar birinden ayrıldığı zaman üzülür üzülmeli de ama depresyona girip hayattan soğuyacak kadar değil. Bu hayatta kimse ama kimse vazgeçilmez değildir. Yazdığım şeylerin hepsini ben de yaşadığım için yazdım zaten.

Bence insanların çoğu nelere sahip olduğunun farkında değil. Şişman ya da sevgilisinden ayrılmış ne olmuş ya ne yani bunlar. Otur diyet yap 5 ayda verirsin ya da sevgilinden ayrıldın ya o olmadan kim bilir kaç sene yaşadın yine yaşarsın. Ama olmaz illa durumlar abartılacak büyütülecek ki dramatize olsun sorunlar

Benim bu durumlara verecek cevabım bu. Her küçük sorunu büyüten modern toplumun insanı işte. Panik atak, stres ve depresyon. Dedelerimiz çok şanssız savaşlara katılır, tarlalarda çalışırken bu kelimeler icat edilmemişti :)

• @simirnas herkes yaşadığını bilir zaten. Ben de verdiğim her örneği bizzat yaşadığım için yazdım. Ben onlar yalan söylüyor ya da rol yapıyor demiyorum. Zaten ayrıntıda da dedim ki kendimizi üzüyoruz. Olması gerekenden çok fazla büyütüyoruz olayları. Yoksa amaaan boşver hayatı şeklinde bir düşüncem asla yok. ve ben şunu demiyorum şu an biri kemoterapide ben ona bakıp sevineyim bu tabii ki de çok kötü bir şey. Dediğim şey biraz utanmakla alakalı aslında. Bazen öyle şeylerle karşılaşırsın ki üzüldüğün şeylerden utanırsın. Benim demek istediğim bu.

"Ayakkabım yok diye üzülüyordum ta ki ayakları olmayan bir çocuk görene kadar."

• @simirnas @ne-me-quitte-pas aslında anlatmak istediğimi burada çok güzel anlatmış. Ahmet Şerif İzgören 32. ve 34. dakika arasını izlerseniz orası.

https://www.youtube.com/watch?v=T72jUl-FXkM

• Zaten herkesin derdi kendine büyüktür. Çünkü empati kurup başkasının derdinin ne kadar büyük olabileceğini düşünemez. Bu sitede o kadar derdi olan var ki. Mesela geçen gördüğüm bir soru "hangimizin kalçası daha güzel". Ne kadar dert edilecek bir konu :s

0|0
    0|0
  • dertt degıl

0|0
    0|0
  • Derdim yok ki

0|0
    0|0
  • Bencede

0|0
    0|0
  • Yazmammmm buraaaa gocamannn