Tanrı neden bu kadar sadist?

Kimi yerlerde bakıyorsun insalar açlıktan ölürken kimi yerlerde insanlar para içinde yaşıyorlar? Tanrı neden bu kadar acımasız?

Güncellemeler:
Saygılı cevaplar verin

0|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

• Tanrı bizi umursamıyor da ondan :D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Tanrı da toparlayamıyor artık..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Her yer güllük gülistanlık olsaydı insanlar har vurup harman savurmaz mıydı? İki taş atacaksınız biraz mantıklı düşünün be. Düzen var bir di mi? Biz de üzülüyoruz onlar için. Allah a şükür yardım da ediyorum. Şimdi yorumumu farklı yöne çeken olur falan diyim dedim

0|0
    0|0
  • Allah bazı insanları fakirlikle bazı insanları da zenginlikle imtihana tabi tutuyor. Kimi hangi şekilde imtihandan geçireceğini de biz sorgulayamayız bence.

0|2
    0|0
  • Benim tanrım değil Allah'ım var.
    Ateist falan mısın? Kalkmıssın seni yaratanı sorguluyorsun.

0|2
    0|0
    • senin profilindeki karakterlerin çizimlerini yapanlar seni yaratanla dalga geçen ve onu reddeden insanlar bunun farkında mısın?

• dediğimden bunu mu anladın?

• Evet ben beyinsizim çünkü.

• Sadist bir varlıktan Tanrı olamaz.

0|0
    0|0
  • Tanrı ne demek? bizim Allahımız var.

0|1
    0|0
    • Allah arapça kökenli bir kelimedir Tanrı ise türkçe sen arapsan sıkıntı yok :)

• @yağmur1243 kendini böyle mi haklı çıkarıyorsun cahile en güzel cevap susmaktır
      sustum ben :)

• O zaman milletin işine karışma bence tanrı der allah demez sanane ne bu insanın hemen üzerine atlar gibi?

• Herke iyi olamaz herkes kotu kiminin sınavı iyilikle parayla kiminin yoklukla ama bu demek değildir Allah adaletsiz bu dünyadaki herkesten daha adaletlilidir Allah ne verirse sukur ertmeli sorgulamak sana bana düşmez allahın adaletini dışarı çıkıp gökyüzüne bakınca bile görebilmek mümkün

0|0
    0|0
    • Ahirette cok yuzler utanacak, Allahi hasa nasil tenkit edip, sorgularlar anlamam, ben gunahkarim belki ama acziyetimi biliyorum cok sukur,

Erkekler Ne Diyor 3

• Tanrı değil, şeytan sadist ve dünyadaki tüm kötülüklerin, adaletsizliklerin sebebi formatına konulan nefs mefhumuna uyarak şeytanın yolundan giden insanoğludur. Ancak şunu diyebilirsin: "Allah neden buradaki kötülüklere müdahele etmiyor?" Cevap belli: Burası imtihan yeri, asıl yurdumuz değil. Ve bize seçim yapmamız için verilen tek mefhum nefs değil, akıl - irade - ruh gibi gereği gibi kullanabilirsek bizi cennete götürecek üstün vasıflara da sahibiz. Fakat:Allah Teala'nın Kuran'da apaçık buyurduğu gibi: Çoğunluk hüsrandadır, çoğunluk doğru yoldan sapmıştır. İşte Afrikadaki açlığın sebebi bu çoğunluğa dahil olan gözü doymaz zenginler, her tarafı sarmış olan savaşın, bozgunculuğun sebebi de yine bu çoğunluğa dahil insanlardır. Ancak şu çok önemli bir gerçektir ki şüphesiz ahiret yurdu dünyadan hayırlıdır. En doğrusunu Allah bilir. Allah hepimize hidayet versin.

1|0
    0|0
  • al bir tane daha
    kısa yazacam düşün olur mu

açlıktan ölen insanların bulunduğu ğlkelere bak muhakkap başka bir ülkenin sömürgesidir

insana insan yapar ya da sen bir kaç ülkeye tanrı diyorsun evlat

0|0
    0|0
  • Tanrı sevişmedi
    Annen sevişdi
    Bunu hiç bir zaman unutmayalım

0|0
    0|0
Yükleniyor...