Erkeklerin, kadınları toplumsal hayatta nasıl bastırdığına dair bir resim, sizce nasıl?

Erkeklerin, kadınları toplumsal hayatta nasıl bastırdığına dair bir resim, sizce nasıl?

Kadınları; silik, üretimden kopuk, dışlanmış bireyler haline getirmeye çalışan bir toplumuz maalesef...

0|0
4|0

En İyi Kız Görüşü

• Çok nokta vuruşu olmuş bir resim. Bence olay annelerde başlıyor bir anne erkek çocuklarına da kız çocuklarına da cinsiyetçi olmadan eşit bir şekilde yaklaşabilmeli. Evinde her istediğini almaya alışmış erkek toplumda da aynı şekilde davranarak kadınları eziyor, onları kendi isteğine göre hareket etmek zorunda olan canlılar olarak görmeye başlıyor. Ve baskı kuruyor belirli kalıplara sokarak hayatlarına müdahale ediyor ve işin acı yanı bunda bir sakınca görmüyor. Bunu anlamak için ekşi sözlüğe türk kızı yazarak kadınlarımızı ne kadar sınıflandırdıklarını anlayabilirsiniz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bugün arabada radyo dinliyorum. Adam "ne yasaklansın isterdin" diye soru soruyor, karşıdaki dinleyici de "kadınların makyaj yapmasını" diyor. O kadar pislik dururken kadınların her şeylerine müdahale etmeyi kendilerine görev mi edindiler, üzerimizde söz hakkı sahibi olduklarını mı sanıyorlar anlayamıyorum.

0|1
    0|0
  • Ve kesinlikle başarıyorlar maalesef

1|0
    0|0
  • Çok anlamlı bir resim
    Böyle yapan erkeklere itiraz etmek terk etmek lazım katlanmak değil ama bazı kadınlar hala katlanmayı seçiyor ya bunu anlamıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...