Kardeşimin içki içtiğini öğrendim ne yapmalıyım?

15 yasında bir kardeşim var ve içki içtiğini öğrendim sigara da içiyor galiba ondan emin değilim ama arkadaş ortamına uyup başka hatalar yapmasından da korkuyorum bu yaşlarda insan hata yapmaya daha meyilli olur benim kardeşimde öyle sizce ne yapmalıyım aileme söylemelimiyim yoksa ben mi konuşuyum?

0|1
17|15

En İyi Erkek Görüşü

• Uyarmaktan başka bir şey yapmamalisin. İse yaramaz çünkü ters teper.

1|0
    0|0
    • Bende çok fazla üstüne gitmek istemiyorum ama uyarsam beni dinleyeceginide sanmiyorum aileme söylesem çok büyük tepki gösterir bu yüzden ne yapacagimi bilemedim

En İyi Kız Görüşü

• İyilikle vaxgecir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Sende onunla iç

0|0
    0|0
  • Patlat tokadı.

0|0
    0|0
  • Döv onları

0|0
    0|0
  • İçki içiyorsa sigara kesin vardır, tatlı bir dille uyarmalısın içki konusunda net olmasın taviz vermemelisin içki konusunda ama sigara konusunda biraz daha yumuşak olabilirsin

0|0
    0|0
  • arkadaş ortamından kurtulmadan bırakmazz

0|0
    0|0
  • Gtunde sampanya patlat akli basina gelsin

0|0
    0|0
  • bu yaşta alkolik olacak hali yok ama daha büyük şeyler için temel oluşturabilir ailene söyleme bence sen konuş ya da bırakmasını bekle ya da sarhoş et kustur aylarca içmez :)

0|0
    0|0
  • Seni takmaz babana söyle
    Onu ters yatırıp düz sevsin. .

0|0
    0|0
  • Babana soyle

0|0
    0|0
  • sabaha dayak vur ona

0|0
    0|0
  • içsin bir şi olmaz

0|0
    0|0
  • Islak odun ile guzel bir dayak...

0|0
    0|0
  • Şeriati istemeyip, ataputun kanunlarına taparsanız bu topluma her türlü pislik musallat olur. 600 yılda olmayan pislikler, 90 yılda fazlasıyla enjekte edildi toplumumuza.

1|1
    0|0
  • Senin konuşman bir ifade etmez babana söyle sigara içiyorsa sigarayı içki içiyorsa şişesini ağzına tıkması lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Önce sen konuş ailene söylersen aranız kötü olabilir. Ama ona kızarak söyleme bir arkadaş gibi konuş.

0|0
    0|0
  • Konuş tabi daha yaşı çok küçük

0|0
    0|0
  • al karşına düzgünce bağırıp kızmadan konuş.
    bu alışkanlıkları kullanınca neler olabileceğini anlat ona

0|0
    0|0
  • Bence sen konuş konuşman işe yaramazsa hatalarına devam ederse ailene söyle onlar bir çözüm bulsun

0|0
    0|0
  • bu yaşlarakiler hep sigara içiyo ztn ama içki içmesi çok zararlı babasından gzl bir dayaak yemesi lazım arkaddaşları etkiliyodur

0|0
    0|0
  • Söyleme onu suclamadan konuş içini sana dökerse sigaraya ihtiyacı kalmaz

0|0
    0|0
  • İçki içen insanların sorunlarından bahset evde.
    İşte biri var okulda/arkadaşlarım arasında sigara içiyor , cool olduğunu saniyor ama herkes arkasindan konuşuyor bu nasıl bir leş koku diye"falan de.
    İğrensin bu durumdan😊

0|0
    0|0
  • Ailene söylemelisin.

0|0
    0|0
  • tabikide soyle konus

0|0
    0|0
  • Sen konuş.

0|0
    0|0
  • Benim kardeşimde içmişti bir defa karışma ama sürekli olarak içiyorsa konuş onunla

0|0
    0|0
  • sen git konuş ya da tedaviye başlat bırakması için ailenlede paylaşabilirsin

0|0
    0|0
  • Kardeşin kız mı erkek mi?

0|0
    0|0
  • Sen konuş

0|0
    0|0
  • Ypck bsey yok

0|0
    0|0
  • Sen konuş ailene soylersen senı kotu bılır tehdıt etme senden uzaklaşmasın