Kürdüm diye yapılan kalmadı sizce insanlar bunu yapmakta haklı mı?

Merhaba 19 yaşındatım. 1. sınıf'a başladığımdan beri orta kaşlı ve siyah tenli olmamla dalga geçildi. 2-3. sınflarda kürt kürt diye dalga geçtiler evet gerçekten kürdüm. Size doğruyu söylüyorum küçükken sadece bu olay nedeniyle dayak yedim çocuklardan. Bir kere annem öğretmenle görüşmek için okula geldi annemle bile dalga geçtiler. 15 yaşında ben kürdüm demesemde yüzümden siyah tenli oluşumdan anlaşılıyordu kürt kürt diye yine dalg geçildi. Köylü dediler. Evet eskişehire mardinden geldik annem babam küçükken köyde yaşıyomuş. Her şeyle dalga geçdiler şu an okulda a*k kürdü diyorlar. Sadece bana değil 13 yaşında 7. sınıf öğrencileri görüyorum birbirlerine hakaret ederken aptal, mal, yerine a*k kürdü diye hakaret ediyorlar kürt olmayanlara bile. İnternette yazılar görüyorum her türk oçdur diye. Bu sitedede o kadar çok var ki. Ama size söylüyorum asla kürt değilim demicem. Ben kürdüm. kürtlüğümdende utanmıyorum. Sizce insanlar haklı mı bu yaptıklarında?

• Evet haklı kürtsünüz sonuçta
    25% (10)29% (12)27% (22)Oy Ver
  • Hayır değil
    75% (30)71% (30)73% (60)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
her kürt* olacak yanlış yazmışım

2|0
16|22

En İyi Kız Görüşü

• Soruyu bile tamamen okuyamadım çok üzüldüm gerçekten. Bazen çocuklar çok zalim olabiliyorlar. Kendimizin seçemediği birşeyle övünmek ya da bunun için insanları dışlamak niyedir bilmiyorum? Irkı önemsemeyen bir sürü insan evladı var. Umarım hayatın boyunca hep onlarla karşılaşırsın.

1|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Elbette sana yapılanlar doğru ve haklı değildi. Hiç bir vijdan ya da hiç bir kanun böyle bir şeye müsamaha göstermez. Biliyorsun başımızda pkk diye bir bela var. On binlerce masum insanı ve bir o kadar da askeri katlettiler, kültürümüzle dalga geçip kundaktaki bebeklere kıydılar. Yetmedi iftiralar attılar dünya kamu oyunda bizi kötü göstermek için ellerinden geleni yaptılar. Doğal olarak pkklı olsun ya da olmasın halkın bir kısmında kürtlere karşı bir nefret oluştu. Sen de bu nefretin bir kurbanı olmuşsun. Ama esas mesele de bu değil. Esas mesele istisnasız tüm kürtlerin doğuştan ezik olması. Diyorsun ki başıma şunlar şunlar geldi revayı hak mı bu? Diyerek klasik ezilmiş hakkını arayan pkk lı eli kanlı katilin ucuz siyasetini yapıyorsun. Ben türküm diye senin soydaşlarından 22 kez çocuk halimle dayak yedim. Ama hiç bir yerde eziliyorum reklamı yapmıyorum. Almanyada sizin iki katınız Türk var ve hakikaten eziliyorlar.

0|0
    0|0
    • hadi ordan canım türk diye dayak yiyen bu ülkede hiç görmedim

• Ben sana kayıtsız şartsız inanırken sen benim yalancı olduğumu mu düşünüyorsun? Kürt mahallesinde yetiştim ben. Bizim ana babalarımız aman oğlum etliye sütlüye karışma evimize şikayet getirme derken kürt komşular çocuklarının ellerine bıçak tutuşturup sizi dövenleri bıçaklamadan gelmeyin yoksa eve almayız derdi. :) Ne günlerdi be! Bizden nefret eden düşmanlarımızla yan yana yaşardık. Ben iki toplumunda bir birine düşürüldüğünü biliyorum ama sırf bu yüzden barış sever görüşler takınmıyorum. Ben biliyorum ki size bin defa kardeş diye sarılsak bin kere arkamızdan vururdunuz. Diğer Türklerde bunu bildiği için hele şu son yıllarda yaptıklarınızdan sonra varlığınız tahammül edilmez seviyeye geldi. İşte bu yüzden senden ve senin gibilerden nefret ediyoruz. Seninle sabaha kadar tartışırız hiç önemi yok ama bir şeyi göz önünde bulundur. Okudğun okulun önünde esrar içip yere tükürüp kızlara laf atan kopuk tayfasını içinde bir tane Türk evladı gördün mü bunu bir düşün!!!

Kızlar Ne Diyor 15

• Hiç kimse kimseye hakaret edemez kürt ol hahut başka bir ırk. Kürtlere olan bu tepkinin sebebi birazda terör olaylarını bu Varana yaşatan Pkk lı ların kürt olmadı ya da bir çoğunun öyle yansıması insanlara. Yapılan yalnış hiç bir şekilde onaylanmaz herkesi kendi davranışı ve yaptığıyla değerlendirmek lazım

0|0
    0|0
  • Kimse ırkını seçemiyor önemli olan insanlık

1|0
    0|0
  • Hic hakkli değiller dinimizde irk ayrimi yoktur yapanlarida sevmem ayrıca ben De yunanim. Kürtleri de severim hem de çok. Yaziklar olsun bu ayrilciligo yapan büyüklere ve onlari ornek alip devam eden insanlara...

1|0
    0|0
  • Kimsenin kimseye irkindan dolayı bunu yapmaya hakkı yok... Yaradilani Yaradan'dan oturu sevmek gerek... vatan haini, terorist ve sapkın olmadigi surece her insan sevilmeye ve sayilmaya layiktir..

0|0
    0|0
  • Her kürt kötü degildir bazı Kürtler Türklere daha iyi ve adam gibi yaklaşıyor ama terör ve şehitlerimiz için gözümüzde hepiniz kötüsünüz

1|0
    0|0
    • Bu ülkeye hiç bir zaman yararınız falan olmadı bu ülkeyi türklerin Kürtlerin degil sizi Allah bildigi gibi yapsın türkün dostu yoktur artık defolun ülkemizden

• Hep duygu somurusu anca bundan anliyosunuz

0|0
    0|0
  • bende kürtleri sevmem ancak böyle şeylerde yapmam. Kötü olmuş üzüldüm

0|0
    0|0
  • İnsanız hepimiz. Türk , Kürt , laz , Çerkez, Alevi ne fark eder.

1|1
    0|0
  • Bunu yapanlar insanlıktan nasibini almayan kişiler.
    Her kürt aynı değil bunun ayrımını yapamıyorlar maalesef, yazık cok yazık...

0|0
    0|0
  • Ben kız olarak ırkçıyım evet faşistim haklılarda iyiki diyorlar polisimize sıkan herkes bir gün cezasını çekecek köken olarak kötüsünüz elimde olsa kendi ellerimle size acı çektiririm !

1|1
    0|0
    • sende kürt olarak doğsaydın ne olacaktı? Birileride sana acı çektirmek isteyecekti.

• sansür yüzünden u*an ya olmuş

• 1 tanri degil Allah
      2 bu Kurt turk meselesi cozulemez ahirete kali
      3 ben kurdum ama pkk Li degil
      4 belkide yeryuzune gelmis en gerize. kali insansin
      5 insanlari irklarina gore ayrim yapmanin dinde yeri yoktur
      6 yerin cehennem

• öyle bişi mi olur yhaa?
    kim demiş her türk oçdur die?

1|0
    0|0
  • Utanmıyosun ama gizlisin ne iş?

0|0
    0|0
  • Irkçılık kadar çok kötü bir şey yok şu dünyada. Hiç takma lütfen.

1|0
    0|0
  • ne takıyosun ya salaklarını ya

0|0
    0|0
  • Eğer hdp veya pkk'yı savunuyosan sonuna kadar haklılar ama öbür türlü onların ayıbı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Ben yeni askerden geldim Mardin'den hem de :) Bize eğitimlerimizi veren tecübelerini anlatan komutanlarımızdan birisi de Kürt kökenliydi ve yaklaşık 20 yılını dağlarda pkk ile mücadele ile geçirmiş birisiydi. Seninle dalga geçen insanların kaç tanesinin faydası bu vatana bu adam kadar dokunmuştur ki böyle söylüyorlar. Ama şimdi şurası var, doğuda milliyetçilik bir hastalık gibi yayılmış milliyetçi bir parti %80-90 oy alıyor ve söylemleri yaptıkları ortada. Şimdi doğuda 10 kişiden 8 inin desteklediği pkk bizim kardeşlerimizi şehit ediyorsa (bak ben yeni geldim bunlardan biri de ben olabilirdim) Kürtlere karşı böyle bir algı oluşur tabi. Gene de Kürt=Pkk söylemi tabiyki yanlış, sana yapılanlar tabiyki yanlış.

0|0
    0|0
  • dostum sana şunu söylim, beş parmağın beşi bir değil. benim kendi sülalemden bile uyuz olduğum akrabalarım var. onu sana yapan insanlar insan değiller. askerlik yaptığım yerde kanı beş para etmez kürt arkadaşım da oldu, tam tersine 10 numara karakterli kürt arkadaşlarım da oldu. bu işi kürt türk diye ayırmak doğru değil, valla üzüldüm sana yapılana. yazık onu sana yapan insancıklara. hele bir de anket sonucuna bakıyom erkeklerin %28i evet haklı demiş, kızların %23ü. şu genelleme olayını bir bitiremedi şu toplum. ben bu ırkçılara sesleniyorum, polis sizi tutup haksız yere ceza yazsa deyim yerindeyse tikse, o polise de aynısını söyleyebilecek misiniz hee? Ki ben böyle polisleri çok gördüm tam bir o,. çuydu bazıları.

0|0
    0|0
  • dostum senin hiç bir suçun yok. onlara kafa takma, aldanma. Türk qibi davran. Türk qibi Türk. Kurt olabilir irgin kendini kurt qibi hissediyosan ona bişe demem. ama her kurt pkk olmadiqi qibi. her kurt de ayni degl, , işte bunu ikisinden ayirdiqimz için o seninle kurt diye dalga geçen düşüncesiz toplulugu varya, onlar qibi olmadiqmz için, bize irkci diolar, fasist diolar. Kendileri irkçi biz
    Milliyetçiler, hic bir kurde kurt die dalga gecmedik gecmeyecegizde, bu yuzden fasist dio o insanlar bıze. ayrim yk. her kurt kardesimdir. teröre destek vermediqi surece, Milliyetciyiz bu yuzden

0|0
    0|0
  • gerızekalı insanlarımız

0|0
    0|0
  • insanları dış güzellige göre yargılamak kesinlikle yanlış. önemli olan düşünce kardeşim Sakaryalıyım ve Türk'üm sonuna kadar da gurur duyuyorum. sende Kürt'üm diyorsun aslını inkar etmemen güzel bir şey. Vatanını seven Bayragını seven Şehitlerimize saygısı olan her Kürt kardeşimizdir. ama gerisi haindir o tarz insanların güzel ülkemizde yeri yok bence, gitsinler ırak a :)

0|0
    0|0
  • Kardeşim benim kökenlerde arap. Ama ben arap değilim. Arap kökenli TÜRK ' üm sende tarafını seç. Ya kürt asıllı TÜRK üm de yahutta kürdüm de seçim senin.

1|0
    0|0
  • onların yaptıkları çok yanlış evet ama bir de bunu niye dedikleri de önemli bu nefretin sebebini de bana kalırsa İstanbul'da, bodrumda, marmariste, didimde görebiliriz. Daha doğu ve güneydoğudaki olaylara değinmiyorum bile.

1|0
    0|0
  • Söylediklerine katılmıyorum.
    Ve bana duygu sömürüsü gibi geliyor.
    Abdülkadir Aksu da
    Turgut Özal da kürttu...
    Tepeye kadar da çıktılar.
    Hakan Fidan da kürt muhtemelen...
    Sıkıntı nedir?

1|0
    0|0
    • duygu sömürüsü falan değil etrafda bu tür olayları görmek çok kolay biraz sosyal medyada gez a*k kürdü a*k bilmemnesi diye gezenleri gör.

• Kimin ne pok yediği de ne dediği de beni bağlamaz. Ben müslümanim. Kavmiyetcilik yapmam. Dinimdrn olan her insana eşit mesafedeyim... Kürt de olabilirsin, laz da olabilirsin... Kimse anne babasını seçerek gelmiyor dünyaya...

• kurunun yanında yaşı yakmak diye buna denir,
    Allah sonumuzu hayır etsin,

şikayette bulun, okul yönetimi o öğrenciler hakkında bir şey yapmasa okul yönetimini de Meb'e şikayet et,

0|0
    0|0
  • Bu tur irkci hakaret edenleri ilgili makamlara bildirebilirsin, ne kadar ise yarar bilmem ama...

0|0
    0|0
  • Türk olmayan herşeye karşıyım.

1|0
    0|0
  • A diyen kişilerde azıcık adamlık varsa şu yoruma gelsin
    Ki zaten adam olsalar a demezler

Sende kendinigeliştir kardeş entelektüel ol sana bu lafları diyenlerin davranışlarınla, çevrenle, gücünle ez

0|0
    0|0
  • kürtlük kötü bişey değil bende lazım ne var bunda senin kürtlüğüne laf edenlerin cibiliyeti belli değil buna emin ol

0|0
    0|0
  • Atalarımız o kadar sözü boş yere dememiş heralde bu sözleri söyleyenlerin arasında kürt de var osmanlı lida

0|0
    0|0
  • Bende kurdum ama pkkli degilim burada en iyi Kurt olu kurttur diyen bile gordum Allah kimin hakki varas o hakki bu dunyadada otekindede alsin

0|0
    0|0
  • Sen yazının arasında küçücük beyninle Türklere o c mi dedin? He a*k k*rdü?

1|0
    0|0
    • he kardeşim altta düzelltim a*k kürdü* olması gerekiyor diye bir güncellemeleri okusaydın keşke.

• Bir an kan beynime sıçradı , ön yargılı olmak istemiyorum ama eğer vatanını milletini seviyorsan üzüldüm , sevmiyorsan bende aynı tepkiyi veririm. Bu vatan bizim aman ha , birbirimize düşmeyelim , adam gibi yaşayalım şu kutsal topraklarda.

• Biyerde Yanlış Yazmışşsın Genel olarak haklısın.

0|0
    0|0
  • Onu sadece basit insanlar yapar. takmaya değmezler.

0|0
    0|0
  • Aga sonuna kadar arkandayım bir türk olarak ırkçılığa hayır önemli olan insan olmak

0|0
    0|0
  • Serefsizlik laf ederlerse dal birine artık sakın korkma istedikleri gibi olma en fazla ölürsün

0|0
    0|0
  • Kürt olmak senin secimin degildi fakat hain olmak bazi siz gibilerin secimi kardesim. Yaptiklarini bir milliyetci (irkcilik asla degil) yani bazi kesimlerin fasist, irkci tabirleriyle olarak soyluyorum. Ne kurtlugunle ne de koylu olmanla dalga geceni destekliyorum. Bazi insanlarda bu bazilari yuzunden butun kurtleri kotuluyor bu cok yanlis bisey benim icin. Ben senin yanindayim.. Ben diyarbakirda yasadim, talihsiz olaylarla karsilastim ama yinede dusman degolim, ben kurtun hain olanina nankor olanina dusmanim, insanin hain olanina dusmanim.. Isin rast gelsin, oy verdim soruna ancak bende bir kurt olarak sana sormak istiyorum. Teroristleri destekliyor musun?

0|0
    0|0
Yükleniyor...