Ahlaksız bir nesil yetişiyor?

Etrafa bir bakıyorum da cidden her geçen gün kültürel değerlerimizi kaybediyoruz. 15-16 yaşında çocuklar sevgilileriyle kayalıkların arkasında oynaşıyorlar. Başkaları, başkalarının evine girip çıkıyor. Sevgili olanların diğer türlü ilişkileri de buna bir örnek. İşin acı kısmı televizyonlarda tüm bunlar normal bir şeymiş gibi aktarılıyor günümüz gençlerine... Namus/iffet kavramı artık önemsenmiyor. Bu durumun bu yöne doğru gitmesi çok acıklı değil mi?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Çok acıklı malesef. Bu kadar kadar küçük yaşlara düşmesi daha bir kötü. Sadece sevgili ilişkileri de değil. Davranışları, kötü huyları, ağıza alınmayacak küfürler etmeleri, aileye, öğretmenlerine, arkadaşlarına saygısızlıkları diz boyu. Dediğiniz gibi televizyonda bunların normal gösterilmesi de yanlışon farkına varılamamasına sebep oluyor. Daha fazla onları kaybetmeden düzelir inşallah bu durum.

0|1
    0|0
    • Kesinlikle. Zaten onları da saysaydım soru detayına sığmazdı.

• Haklısınız

• @Rana5421 tabiki de sadece televizyon değil, dediğiniz gibi bazı aile büyükleri de hiç iyi örnek olmayabiliyorlar. Çocuk ya da birey de ne görüyorsa onu yapıyor. Sebeplerimiz çok bu konuyla ilgili.

En İyi Erkek Görüşü

• ağlanacak halimize gülüyoruz, ama senin gibi gençleri gördükçe umudumuz artıyor Allah sayınızı artırsın kardeşim azına yüreğine sağlık

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bu udurumların olması çok normal sanki sevgili olmak güzelmiş iyi birşeymiş gibi gösteren medya ve türleri bunun bir örneği toplum olarak bunu göz ardı ediyoruz olan gençlere yeni nesillere oluyor e bunların olusmaması nasıl olabilirki

0|2
    0|0
    • Devletinde katkisi yok mu, yaotirimlar yapamazmi onlarca kanali kapatabiliyor, bu ahlaksiz dizilere el atamaz mi? Uyusturucu, fuhus aldi basini gidiyor, herhangi bir mudahale yapmasi gerekmez mi

• @Silver42 haklısın bunu ben bilemicem zaten medya ve türleri demiştim site geneline bakalım en basiti bu sitede bile yok bakirlik ve bakirelik önemli mi neden önemli gizli soru soranlar ve yanıtlar ise daha bir gülünç önce kendimize bakıp nerde hata yapıyoruz toplum olarak sonra eleştirmeliyiz

• Nedeni nereddyse bütün insanların beynini cinsellik hormonlarının ele geçirmesi. Maalesef iş işten geçti bence düzeltmek elde değil. Dediklerinin doğruluğuna bakarsak hemen hemen doğru ama katılmadığım yerlerde var. Ve ilk defa bu kadar uzun ve ciddi bir konuşma yaptım önce kendimi tebrik edyorum sonrada buna dayanaöayıp gülüyorum ahjdjshdhjdjdbdndjfn

0|0
    0|0
  • Kıyamet alameti

1|1
    0|0
  • Acıklı olsa da buna dur demek imkansız hale geldi.

0|0
    0|0
  • bence 16 yasinda bir kizin sevgilisi olmasindan daha dogal bsy yok sonucta 1-2 sene sonra 18 tamamliyacak ve evlenicek

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bu konuyu kendi aramizdada tartisiyoruz. Nedense sosyal medya bu hale getirdi. TV programları da belli zaten. İnsanlar ahlaksizliklara kolayca ulasaviliyor ve buda insanlara normal bir yaşayis tarzi olarak gösteriliyor. Sosyal medya üzerinden bayanlar erkeklere erkekler bayanlara rahatça ulasip her turlu konuya acik olabiliyorlar. Sonunda düzeleceğini ummuyorum. İnşallah ben yanilirim

0|0
    0|0
  • Bunlar normal farklı şeyler diyeceksin diye bakmıştım :)

0|0
    0|0
  • Aa olur mu dindar gençlik yetiştiriyoruz

0|0
    0|0
    • Yahu bu toplumun neresine dindar nesil? Önce kalpte olacak ondan sonra. O baş örtülü olanları da bilmiyoruz san ki. Kaçı Allah için kapanıyor dersin?

• İmam Hatiplerin ne olduğunu da biliyoruz. Hakkı ile okuyanlara lafım yok.

• Söylediklerimin hepsi ironiydi bu arada. Eğitim önemli gerçekten. Ülkemiz eğitim sisteminde 2 eksik var sadece. Eğitim ve sistem

Yükleniyor...