Dini inanç olmasa ne olur?

çoğu insan bir yaratana bir tanrıya inanıyor konu tanrıyı tartışmak değil. dini olmasaydı ne olurdu. bir çok insandan duyuyorum okuyorum cennet için iyilik yapma cehenneme gitmemek için kötülük yapmama dini olmayanı ahlaksız ilan etme vs.. sahi din olmasaydı ne olurdu

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• Dünyada o kadar haksızlık ve zulüm varki bir yaradanın olduğunu bilmek en azından bir nebze de olsa içimi rahatlatıyor bir gün tüm bunların hesabını soracak yaradan diye. Din doğru yolu göstermek için var aslında akıl bize dogruyu yanlışı gösteriyor ama eger senin doğru olarak kabul ettigin dinle örtüşüyorsa için rahat ediyor. Yani din olmalıydı ki yaradanın varlığından haberdar olasın.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Dini inancı olmayan, nüfusun neredeyse tamamının ateist olduğu ülkelere bakarsak, taciz, tecavüz, hırsızlık oranları çok çok düşük.
    Ve dünyanın en adaletli, ahlaklı, mutlu ülkeleri ateist ülkeler. Japonya, İsveç gibi yeter mesela...

0|1
    0|0
    • çünkü oralarda genel eve gitmek çok normal onlara göre bizdeki gibi günah kavramı olmadığı için her şey onlara basit geliyor her an istedikleri şeyi yapıyorlar neden olsun orada taciz. neden olsun merak bitiyor istek azalıyor ama bizim ülkemizde öyle değil sizin gibiler bunu istiyor galiba

• @aşıqçocuq ahlaksızlıklarınızı başka yerlere çekme! Hırsızlık neden olmuyor peki? Hem sen müslüman ise neden tecavüz ediyorsun elin kızına? Ortadoğu nun ne halde olduğu ortada.
      Hadi kaybol buradan!

Kızlar Ne Diyor 4

• dın olmasaydı sapıklıklar ortaya cıkardı. zaten gunumuzdede oyle. dını yasamayan kısımın sapıklıklara yoneldıgı ortada. en basıtınden ıckı ıcmek... dını ınancı olan bır ınsan ıcmek ıstesede ıcmez ınancından oturu. ıckı ıcen bır ınsana da asla guvenmem bana gore ıckı ıcen ınsan her kotulugu yapar.. dın ınsanın manevı duygularını gelıstırır ruhunu besler. sahsen ben ıbadet ettıgım zaman kendımı cok huzurlu rahatlamıs hıssedıyorum. allah a sıgınmak sonsz guctekı kudrete sıgıınmak ınanmak muthus bı hıs. Allah herkese nasıp etsn bu duyguyu.

0|1
    0|0
    • İnançsız ülkelerde bunlar yaşanmıyor ama

• Soru amacından çıkıyor amaç tartışmak değil düşünce almaktı yorum için teşekkür ederim

• Bankanın işi senden parayı alır satar karından bir miktar sana verir aynı dükkanını kiraya verirsin kiracı çalıştırır kardan bir kısmını sana verir yani banka pekte faiz gibi düşünmemek gerekir bence inanç senin inancın

• Değer yargılarımızın hiç biri olmazdı insanlar sapıtmış şekilde davranırlardı. Bunu kötü yanlarından yakalamaya çalışmamak lazım. Dünyada ki herkes dinin emirlerine göre zaten yaşamıyor. Sonuçları sizde görüp analiz edebilirsiniz...

0|1
    0|0
  • Tek bir din olsaydi herkes o dine sahip olsaydi

0|1
    0|0
  • Her acidan iyi olmazdi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• biraz da şöyle düşünsene sen diyelim ki din yok sence zina yapmak iyi bir şey mi olurdu senin benim kız kardeşimizle bu günahı onay verir miydik /
    içki içen birini düşünelim sarhoş şekilde evine geliyor karısına şiddet uyguluyor onu evden atıyor hatta öldürenleri bile var tecavüz edenleri saymıyorum bile.
    kumarı düşün bütün paranı kaybettin ailenin rızkını orada bıraktın sence bu doğru olur mu?
    bunlar belli başlı olanlar

0|2
    0|0
    • Dinin olmadığı ülkelerde böyle birşey yok arkadaşın yorumuna bak

• yok diye bir şey diyemezsin vardır muhakkak nedenini açıkladım eğer dini istemiyorsanız inanmayın ne diyim yani

• Saçma bir soru tipi. Şu olmasaydı veya bu olsaydı, farzedelimki şöyle Vs. Vs. Sonuçta var. Olmamasını varsayamayız.

0|1
    0|0
  • Pek iyi olmazdı insanın birşeye inanması lazım düşünelim ölünce yokolucaz. bunun düşüncesi bile kötü insanı karamsarlığa boşluğa itiyor, eğer gerçekten dinler yalan bile olsa bunu bilmek istemezdim.

0|1
    0|0
  • Bence cezaların öbür tarafta çekileceği inancı olmayacağı için suçlulara daha ağır cezalar verilirdi

0|0
    0|0
  • sen olmazdin

0|1
    0|0
  • Pek güzel olurdu...

0|0
    0|0
  • Şu an , su devirde olan olaylar dinin olmamasinin neler getirdiginin bir ornegi iste. Ne olurdu hesabini sen yap baskan.

0|1
    0|0
Yükleniyor...