Ateistlere neden saygı duyulmuyor?

Kpssye hazırlanıyorum, Matematikçi ve felsefeci kavga ettiler.
Matematik hocası ateist ve felsefe hocası bunu duyar duymaz saçma, aptalca falan dedi.
Ben bir müslüman olarak bir felsefeciye hiç yakıştıramadım.Üstelik müslümanlar bu kadar saldırgan olmamalı aksine iyi huy ve davranışlarıyla örnek olmalı. Herkesin ideolojisi kendine...

Güncellemeler:
...

0|1
13|26

En İyi Erkek Görüşü

• ya olabilir, bu o kişinin çevre tarzı ve algısından dolayı, insanlar alışık değil. Olabilir yani. 15 yaşlarımda ateist insanlara rastgeldim, çok şaşırırdım başta, şuanda öyle bir görüşüm var ki 15 yaşımdaki ben de ya da bir ateist de benim fikirlerimi öğrenince şaşırıyor. O insanın algısı o kadar, gelişebilir. Yani uzaylı görünce taş atan, domuz görünce tekme ile kaya ile girişen vatandaşlarımız var. Algı bunların hepsi, ve ortak bir algı olmuşsa kişiye pek bir şey diyemeyiz.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bunu sorgulayan felsefeci olmaliydi..

1|0
    0|0
    • Sorgulamış olabilir ama sanmıyorum...
      Saçma demesi gülünç. Mantıksız olduğunu açıklayabilir tatlı dille ya da gider. Ülkenin felsefecileri bile böyle. :)

Erkekler Ne Diyor 25

• Müslüman saldırgan değil atın şu algıyı. Heryerden saldırgan çıkar, sen nüfusunun çoğu müslüman olan bir ülkede olduğun için sadece bunu görüyosun. Evet delsefe hocanın yaptığı cok yanlış kesinlikle saygı duyulması gereken bir konu çünkü her insan araştırdıklarından, duyduklarından ve depoladığı bilgilerden ortalama vicdanına rahat gelen düşünceyi ortaya koyar. Herkes iradesine göre seçim yapar ve her koyun kendi bacağından asılacak. Toptancı bir yargı yapman hoş değil

1|1
    0|0
  • Sadece bu konuda değil ki. Sorun kendinden olmayanlara, farklılıklara saygı duyulması. Demek ki okumakla da gitmiyormuş bu hastalıklı düşünce.

1|0
    0|0
  • Ben karışmam kimsenin inancına, onun Allah'a inanmaması benim için neyi değiştirir ki.

1|0
    0|0
  • Sen bir araştır sorsana ateistler müslümanlığa saygı duyuyormuymuş Bizde saygı duyalım.

1|1
    0|0
    • Biliyorum iki taraftanda saygısızlar var ama. Biri saygı duymuyor kötü davranışlar sergiliyor diye ona aynısını yapamayız, kalitemiz düşer ki müslüman ahlakına hiç yakışmaz.

• Arkadaşım ateistlik bir din değildir ki onlar tanrı kavramındaki hiçbirşeye inanmıyorlar yani onlarınki baştan sona her din için yanlış oluyor. Hani birşeye inansalar saygı duyacam.

• Biliyorum din olmadığını ama evrime inandığını söyleyip ateist olduğunu iddia edenler var. Evrime inanılmaz ama bilimse var ya da yok. Ateizme böyle bakanlara saygı duyabilirsin :) en azından

• Biz ateistlerin de çokta şeyindeydi. ateistler olmasa hala at arabasıyla gidecekti bu embesil sürüsü.

0|1
    0|0
    • Louis Pasteur olmasaydı kuduzdan ölebilirdiniz , İbni Sina olmasaydı tıp bu kadar ilerleyemezdi, Newton olmasaydı fiziğin temel konularını anlayamazdık, bunun gibi bir sürü örnek var. O zaman siz de hastaneye gitmeyin , kuduz açısı yaptırmayın , trigonometri kullanılmasın vs.. Bu ergence bir yaklaşım yaşınıza yakıştırmadım. Dinar kesim insanlara zararı olmayan yararlı icatlar yapmış, bugün bilgisayarın açtığı kanser hastalığına çözüm bile bulunamıyor ve insanı tembelleştirebiliyor. Eınsteinin yaptığı atom bombası yüzünden kullanılabilir dediği için Japonyada milyonlarca insan öldü kanser oldu. Mesele yapılan icadın yararlı olması ve insanlık için yapılması...

• Eşcinseller hariç herkese saygım var

1|1
    0|0
    • Ama onlarda insan.
      Semavi dinlerin haram kıldığı bir davranışı yapıyorlar. Ama müslümanım deyip alkol alan, zina yapan birileri de harama bulaşıyor onlara saygın var mı peki? Müslüman diye torpil mi yapıyorsun yoksa? Herkesin kendi düşüncesi, senin de öyle ama yaptığın sence önyargı ve dışlama değil mi? Eşcinselliğin de ayrı ayrı çeşitleri var. Herkes bizim gördüğümüz gibi dışardan aynı şeyleri yaşamıyor sonuçta. Belki iyi bir insan. Ben iş yerini dua ile açan trans kadın biliyorum.

• İşin din kısmında değilim ben

• Anladım.

• Mesela ben aşağıdaki adama saygı duyuyorum. Kendisi ateist olmasının yanı sıra tam bir salon beyfendisidir.

0|1
    0|0
    • Yak bir 4 tane kent yak buna dkslfşs

• Üstüme oynama şerefsiz adi herif, karı istemiyorum sözüm var dedim, ben sizi başbaşa bırakayım, soran bilgili kültürlü birine benziyor, benim ciddi cevap vereceğim zamanki gibi yorum yaptı, hadi gençler anlaşssınlar da bize bok* yemek düşsün djskflşsdf
      Not: Bu kermit de 4 4lük müslüman. sjdkfldş

• Türk ateistlerinin islama kin ve nefret kusamalarından dolayı ileri gelmekte bu durum. Ateist yaşarlar müslümanca gömülürler. Hepsinin mantığıda aynıdır. Eğer Allah olsaydı bu kadar kötülük olmazdı. Ama iyilikleride kendilerine mâlederler

0|2
    0|0
    • Ama tüm atesitler böyle düşünüyor deyip genelleyemeyiz, önyargılı olamayız... Gelişmekte olan bir ülke olunca bazı atesitlerde az gelişmiş olabilir, müslümanlar da öyle :)

• Valliahi Ortadoğu bir yılan hikayesi. Oralarda çok fazla ajan olduğundan dolayı doğrulması zor oraların. Çıkarlar yarışıyor orada.

• Katılıyorum.

• ateistler neden hem islama sataşıyor neden tıkanınca hakaretlere baslayıp engelliyor saygı görmek için saygılı olmalı önce
    sürekli peygamberi islamı kötülemeler
    burada birisi var islamla ilgili yazdıklarını okusaydın felsefe hocana hak verirdin

0|1
    0|0
    • Ateistlerin İslam'a saldırmasını da ben bu sitede çok eleştirdim ama atesitlerinde saygı görmediğine şahit oldum böylece... Kim olduğunu tahmin edebiliyorum o kişinin..

• eh işte olsn cokta çönemi yok zaten naparlarsa yapsınlar. D

• Aynen katılıyorum.

• Sizin genlerinizde var, genlerinizde olduğu için bize saygı duymamanıza ben saygı duymaya başladım. Gel kız sen akıllı birine benziyorsun gel durma o cahil yobazların içinde gel atayiz yapalım seni.

1|1
    0|0
    • birine de teklif etmesen ölürsün di mi sfhsdgf hande atayizi seni, bu şakaya içilir işte sdhgsd

• bu şakanın üstüne samsun içsek bile teskin etmez bizi cemilim shfjs neyse ben çok konuşmayayım gençleri başbaşa bırakayım shjgsdg

• Elhamd... tövbest beni bulaştırma cemilim sdhfsd

• tahammül edememek karşıt görüşlere..

1|0
    0|0
  • İslam hoşgörü dini. İşte o Felsefe hocası ne kadar hoşgörülü bir yaklaşımda bulunmuş gördün;) O ateist hoca böyle hıyarların olduğu dine neden saygı göstersin ki

0|0
    0|0
  • Bu ülkede kimse kimseye saygı duymuyor.

1|0
    0|0
  • Saygı duymak derken?

0|0
    0|0
    • Anlayış göstermek, yargılamamak, dışlamamak. diğer insanlardan ayrı tutmamak , sınıflandırmamak, olduğu gibi kabul etmek, düşüncelerini değiştirmeye çalışmamak. Sıradan insan gibi görmek.

• neden mi? face de Haşa Allah la Hz Muhammetle dalga gectiqinz icin. bu delikanliliqa siyar mi? sayqidan bahseden ateist sen misin? sayqi mi dedin
    Allah aşkina sus

0|1
    0|0
    • Ben atesit değilim. Dalga geçenlerle muattap olmayınız o halde. Peygamberimiz sabırlı olmayı, kötü söz söylememeyi , tatlı dili önermiş.

• ben uzerime gelirse öldururum arkadaşim. inancim bu. tamam mi? a
      ötesi beni ilqilendirmez. ateistler le dalga gecilmio ateist sadece muslumanla ugrasio. ben sana ne diyorum sen bana ne diosun arkadas? benim inancim bu tamam? inancim inancim bana ateistlerin Haşa Allahla muhammetle dalga gectikleri siteleri tek tek isimlerini attirma bana buraya ugraştirma beni ugraşmaya degmez. babamda olsa dinime sayqi göstermeyene sayqi duymam okey

• Tamam.

• evde karısıyla tartışmıştır. fikriyle çelişen bişey duyunca da atarlanmıştır. bu şahsın yaptığını da müslümanlıkla bağdaştırmamalısın çünkü bu karakter meselesine giriyor. din soyut bir kavramdır. olması gerekenler ortadadır. ama herkes duyarlı olamayabiliyor

0|0
    0|0
    • Hayır 10 kişilik sınıfta bu konuyu bizle başbaşa iken de konuştu... Uzatmazdı o zaman konuyu. Bu durumda müslümanlar olarak mat hocasını kınarken gıybet yapmış olduk :) Ayrıca felsefeci kadın :) Diğer hoca erkek.

• Çözüyorum ama günde 1 tane :) Öneri için teşekkürler.

• rica ederim :)

• Saldirmak onlarda içgüdüsel, inanilan kitap bilene saldirin diyor, öldürün diyor normal yani

0|0
    0|0
    • Proveke etmişsin.'Saldırın' kelimesinin kullanıldığı giriş, gelime, sonuç bölümleri var. Karşı taraf saldırırsa saldırılır. Ki günümüz şartlarında öyle bir şey olmamalı. Hukuk var. Bizim ülkede pek iyi işlemesede...

• Pek umrumda degil

0|0
    0|0
  • Umrumda değil

0|0
    0|0
  • Müslümanlar kendilerinden olan kimseye saygı duymaz duyamaz islam dinini emri kuralı budur.

0|0
    0|0
    • İslam barış, hoşgörü demek. Mantıklı olarak hiç bir din kötü bir şeyi emretmez...

• Tabi canım islam da öyle diyor (Muş) sizden olmayanı dost edinmeyin ana baba bile olsa hak dini kabul etmeze öldürün diyen İNCİL

• eşcinsellere hariç beni kırmayan herşeye saygım var

0|1
    0|0
  • allahı hiçe sayan bir topluma saygı duyar mısın sen?

0|1
    0|0
  • Haklisin evet mevet tevet

0|0
    0|0
  • Ben bunların kafasını s. keyim boş beleş d. l israfindan başka bişe değiller 😠😠
    Ne oldum delisi olmuş bunlar m. l itoğlitler

0|0
    0|0
    • Kime sövdün öyle? Ateistlere mi?

• Bu laflara yakışan kemdinden yaratıcısından maneviyattan sevgiden uzak kimse onlara söyledim

• Anladım.

• Saçma ve inandırıcı olmayan bir hikaye daha derdin ne senin senin sorun kalkmadı mı bugün? Amacın belli neyse

0|0
    0|0
    • Valla gerçek. İnanmamak da özgürsün amacım kışkırtmak değil ayrıca. Olan birşeyi paylaştım.

• Ben kanmam böyle şeylere.

• Şöyle hikayeler uydurup durmayın.

Kızlar Ne Diyor 12

• sadece ateistlere karşı olan bir durum değil bu insanlar kendilerinden farklı düşünen hiç kimseye kolay kolay saygı duymazlar mesela siyasi görüş gibi.

1|1
    0|0
  • İslam hoşgöru dini haklisin kavga ederek İslam anlatilmaz ama kötu bir amaci oldugunu dusunmuyorum fevri davranmis

1|0
    0|0
  • Müslüman olmayanlar cehennemde cayır cayır yanacak. Pis kafir onlar. Gözüyle bakılıyor sanırım. At gözlükleri çıkarılmalı.

0|1
    0|0
  • Müslümanlara ve İslamiyete karşı alaycı tavırlar içinde olan ve Müslümanlara saygı duymayan pek çok Ateistle karşılaştım ben. Saygı karşılıklı olmalı her iki taraf da birbirinin fikirlerine karşı saygılı olmalı, özellikle de eğitimcilere bu tarz tavırlar hiç yakışmıyor.

0|0
    0|0
  • bir felsefe hocasına yakısmıycak hareketler asıl onun daha genis dusunmesi lazım

1|0
    0|0
  • Şahsen saygı duyarım
    senin dinin sana benim dinim bana...

1|0
    0|0
  • Bu ülkede müslüman müslümana saygı duymuyor ki kalmış ki ateistlere saygı duyacak kendisine sorsan İslam'ın istemediği her kötü şeyi mevcuttur çok da kafaya takmamak lazım ben saygı duyuyorum şahsen :)

0|0
    0|0
  • Bir Felsefeci müslüman dinci ateist kadar olmasada bu da ibretlik bir olay kanka :D

0|0
    0|0
  • Okulu nerede bitirmiş o felsefe öğretmeni merak ettim.

0|0
    0|0
    • Ben bir sorayım :) Aklıma gelmedi.

• Haklısın. Müslümanların daha bilinçli olması gerekiyor

0|0
    0|0
  • Musluman filozof da komik 😎

0|0
    0|0
    • Komik değil. Islam bilimi ve düşünmeye teşvik ediyor zaten. Bir kaç dini yamuk inasan bilime karşı cıkıncada tüm Islamın üzerine atılıyor o dini yamuk inasanın görüşleri. Sana bilimin kurucusu müslüman bilim adamlarıni sayabilirim. Matematik, felsefe vs. Dalında bir çok insan var. Yani önemli bir çok Musluman filozof var. Tabi felsefe hakkında bir bilginiz yokaa onu bilemem

• Komik mi.. toplam 52 tane islami filozaf var neyin kafasındasın :D

• Katılıyorum sana

1|0
    0|0
Yükleniyor...