Dışarda niye abla diyorlar?

Markette, mağazada, alışverişte, münibüste falan benden büyük adamlar bana abla diyor daha 23 yaşındayım yaşımdan küçük gösteriyorum.. bu durum beni çok rahatsız ediyor abla ne ya😡yoksa yaşadığım bölge ile mi alakalı anlamadım.. giyim tarzımda yaşıma uygun spor... kadın gibide giyinmiyorum.. bu heryerdemi böyle?😕

Güncellemeler:
Bu arada miyon tipliyim☺

0|2
19|42

En İyi Erkek Görüşü

• bizim milletimiz cins onu bende anlamıyorum banada amca diyolar ne amcalığı cocugun yasındayım diyip bozasım geliyor ama terbiyemi koruyorum ama fitil oluyorum

0|0
    0|0
    • Aynen😊bende terbiyemi koruyorum..😊ama Abla diyenleri boğasım geliyor.. lise son öğrencisi gibi görünüyorum yinede abla diyorlar.. bune ya😕

• evet kendilerine bakmıyolar amcaya yol ver cocuğum falan içimden ohaaa diyorum koca kadınsın utanmıyon diyorum fakat işte bişey desem bozacam kadını fakat terbiyeli kalıyom genede

En İyi Kız Görüşü

• Heryerde öyle.. benimle hemen hemen aynı yaşta olan biri bile dolmuşta yer verirken gel abla otur dedi, halbuki bende yaşımdan küçük gösteriyorum. Tamamen saygıdan olan bişi :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Abla derler genelde hitap amaçlı seslenecekleri zaman yaşında genç olduğundan abla derler de abla demeleri normal abi mi desinler sana :D

1|0
    0|0
  • Senden kaynaklanmıyor, bazılarının sana yan gözle bakmadıklarını göstermek için kullandıkları hitap biçimi.

1|0
    0|0
  • abla abi demek dışarıda çok samimi olmadığımız insanların özellikle alışveriş sırasında kullandığımız hitap sözcüğüdür bu hitaplar gayri resmi oluşu ile halkın kabullendiği ve alışveriş muhattapları arasında sınırlı bir samimiyet oluşturduğundan dolayı tercih edilmektedir.
    sözlük gibi yazmışım :D

1|0
    0|0
  • Ablalari yokmuş demek 😊

2|0
    0|0
  • çeşitli sınırları olan ınsanlar derler genelde abla dıye yas farketmeksızın ya da artık ınsanlar bırbırlerının tepkılerını cozemıyorlar bacım derse yobaz gorebılırsın ya da başka bırsey ıste , ınsanlar da daha naıf ve saygılı yaklasmak ıcın genel bır saygı cercevesı oldugundan dolayı abla dıyor olabılırler

1|0
    0|0
  • bu tamamen anadolu insanının naifliğidir sana kötü gözle bakmam sulanmam benden zarar gelmez demektir nezakettir rahatsız olacak bişey yok

1|0
    0|0
  • yaş bunalımınamı gırdın sımdıden :D agız alışkanlıgı var bırazda ınsanda hanımefendı bağyan bacım demek yerıne abla demek daha kolay gelıyor demekki

1|0
    0|0
  • Sadece ; Saygı

Abla gibi göründüğünden değil.

1|0
    0|0
  • o karşındaki adamın kadına saygısından ve sen rahatsız olma diye başka anlamda bunu takacak bişiy yok

2|0
    0|0
  • Saygidandir. d

1|0
    0|0
  • gereksiz bir dil alışkanlığı olsa gerek

1|0
    0|0
  • Bazısı gıcıklığına der bazısı saygısından dolayı :) Takma kafayı kanki böyle şeylere :)

1|0
    0|0
  • Nezaketen diyorlar aldırma abla :)

1|0
    0|0
    • çok kötü birşey bende gıcık oluyorum ben birde 19 yaşındayım :(

• Aynen ağza alışmış şiveden. Senle ilgili değil.

1|0
    0|0
  • muhafazafar bir bölgede yasadıgın belli

1|0
    0|0
  • Saygi anlamindadir hani kotu niyetim yok gibisinden

1|0
    0|0
  • Dinen böyle davranmak gerekiyo

1|0
    0|0
  • Mahalle ağzı saygı. Kafana takılacak bir durum yok evham yapma :)

1|0
    0|0
  • Bazı insanlar saygısından diyebilir belkii Canım:)

1|0
    0|0
  • Adını bilmiyorlar ne diyecekler

1|0
    0|0
  • Ankara`da da bu böyle, çocuğa abi diyorum havalar binbeşyüz, ama bilmiyor ki saygıdan değil ağız alışkanlığı.

Bana da 30-40 yaşında adamlar abi der ben de 18-19 falan duruyorum oysa. Bölge ile alakal o..

0|0
    0|0
  • Saygı

1|0
    0|0
  • Saygıdan hocam saygidan Başka birsey deseler Yanliş anlarsin diyedir.

1|0
    0|0
  • bacım diyelim :D

1|0
    0|0
  • bacım abla ablacım bunlar sizi koyduğu yerdir bacı yerine koyuyor..

1|0
    0|0
  • tuhaf tabiki

1|0
    0|0
  • Büyğk gosteriosn sjsjs

0|0
    0|0
  • Hayır saygıdan namehremden çekşnmekten kaynaklanıyor. Açıkçadı sana yavşamıyorum yavşamam da sakin ol reis demek ABLAAA 😂😂

1|0
    0|0
  • Kilo problemin var mı?

0|0
    0|0
  • Sakin ol abla.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 18

• Cevrendekilerin yapisi öyledir genelde öyle hitap ediyolar zaten büyük gösterdigin icin degil onlarda kadina abla diye hitap ediliyor 😄

1|0
    0|0
  • ben de sevmiyorum onu yaa abla diyip duruyorlar

1|0
    0|0
  • saygı duydukları için başka bişey değil

1|0
    0|0
  • bana teyze teyze teyzee dedileerr

1|0
    0|0
  • En rahatsız olduğum şey 👊🏻