Hayatını iyilik yapmaya adamış bir Gayrimüslimin cehennemde yanması adaleti?

Hayatı boyunca doğru bildiği yoldan şaşmamış tecavüze, ahlaksızlığa bulaşmamış alkol , sigaradan uzak durmuş insanlara yardım etmiş, iyi geçinmiş, güler yüzlü olmuş, hakkıyla kazanmış, hakkıyla yemiş bir gayrimüslim sırf hiçkimsenin itaatine ihtiyacı olmadığı iddaa edilen bir varlığa (Allah'a ) inanmıyor diye veya başka bir dine inanıyor diye cehenneme gidiyor? Neden dünyadaki tüm insanları yaratan bir varlık (Allah) sadece bir kesimin dinine mensup olsun? Neden dünya üzerindeki 4000+ dinden senin inandığın doğru olan olsun? Müslüman ülkede doğup da anadan babadan müslüman olan insan neden daha şanslı? İmtihan diyeceksiniz ama aynı koşullarda girilmeyen imtihan adaletsizliktir.

1|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Zaten dinin buyurduğu temiz ahlakli biri ile arkadaş olun ya da evlenin deniyor Türkiye de herkes kendine müslüman en ufak bir olay olsun kardeş falan kalmaz meydanda bu ahlaksizliktir dindede yeri yoktur

Namaz kilip oruç tutup sonrada kaćak kullanan ne onsanlar gördüm kul haki yiyorlar ama öbür dünya azabida büyük olacak belkide cennet yüzü göremeyecekler var

Onemli olan ahlaki iyi olan hada peygamber efendimiz (s. a. v) dedigide eş seçiminde temiz ahlakli olani seçin demiştir

Sen millete bakma kimse kimseyi sirf müsluman veya değil diye yargilayamaz orasini Allah bilir

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu soruların cevabı uzun ama şöyle söyliyim.
    Bu bahsettiğin özelliklerde yani alkol almayan sigara içmemekte dehil bir kişi gösterebilir misin bildiğin?
    Allah dilerse o insana imanı nasip eder bunu biz bilemeyiz. Ayrıca müslüman doğdun diye kesin cennetliksin garantin asla yok. İmanlı gidicemizin garantisi yok.
    Senin o bahsettiğin insanlar her türlü suçu işler ama müslüman oldukları an günahlar silinir. Ama biz müslüman doğduğumuzdan her yaptığımızdan en ince ayrıntısına kadar sorumluyuz.
    Baştan iman ettik diye torpil yok aslında.
    Müslüman deyince beni direk cennete koymayacaklar hatta belki imansız gidicem o bile belli değil.
    Allah hepimize akıl vermiş ben çok dini bir ortamda büyüdüm. Aile-akraba-komşu-tanıdıklar-arkadaşlar hepsi. Ama belli bir yaşa gelince oturup sorguladım. Doğru yolda mıyım? bu gerçek mi? araştırdım ve inandım. Öyle tam olarak kabul ettim. Ben bile müslüman coğrafyadayım, ailem müslüman deyip sorguladıysam bu sürece girdiysem o halde aklı olan her insan sorgulayabilir. Yani başka yerde doğmuş, ailesi başka dindenmiş falan filan bunların geçerliliği yok. İsteyen insan her türlü sorgular. En iyi örneklerden biri benim. Hatta inanmasaydım ateist bile olmayı geçirdim aklımdan.
    Dinler çokta gidipte ineğe taparsan suçu kendinde ara. Gidipte kendi elinle put yapar sonrada dileklerim gerçek olacak bununla dersen kendini sorgula. Hrıstyanlar mesela Hz. isa için tanrı-ilah yerine koyuyorlar ama tanrılarını çarmıha gerilmiş şekilde gösteriyorlar. Tanrıysa bu iş nasıl oldu? O zaman bunların tanrıları ölmüş. Araştırıp bakıcan başka biride İslam'ı kötüleyebilir ama sonuç senin aklın nere gidiyor mesele bu.

1|0
    0|0
    • Günahların silinmesi olayını ayetle kanıtlar mısın? Saydığım özelliklerin hemen hemen hepsine sahibim alkol sigara kullanmıyorum ve dinsizim.

• hayatta her şeyin bir sebebi oluyor ve hiç bir şey kendiliğinden olmuyor. Dünya neden kendiliğinden olsun? bilim her şeyi açıklayamıyor. Buldukları kurallar bile bazı yerlerde uyuşmuyor devre dışı kalıyor. Ölüyoruz nere gittiğimiz belli değil. Cinler var hafızasını yitiren deliren insanlar var ve bunlar dua edilerek anca ya gidiyor ya da sakinleştiriliyor. Bilim ilaç vererek bunları kurtaramıyor. Ben hayatımda hiç yapamam dediğim stresten ölmeye yaklaştığım anlarda kendimi Allah'a bırakıyorum dediğimde işlerim kendiliğinden gerçekleştiğini gördüm. Ama içimden o bağlılığı gösterdim ve sonuç olumlu oldu. Birden fazla yaşadım bunu. Normalde yapamıcam belli olan bir şeyi nasıl yaptım? aklımdan bir şey geçiriyorum istiyorum dua ediyorum ve hiç olmadık bir anda karşıma çıkabiliyor. Doğa mı sağlıyor bunu? su vermesek doğa diye bir şey kalmaz. Ben bu şekilde sürekli düşünerek yaşayarak inandım var.

• Çünkü öyle inanmak istiyorsun. Kendini adıyorsun ve rahatlama yolunu kendi kendine yaratıyorsun bu Allah'ın varlığının delili olamaz bence. bir zamanlar bende böyle düşünüyordum dinlere inanmıyordum ama Allah var çünkü kalbimde hissediyorum diyordum. Zamanla bunu sadece korktuğum için ve kendimi rahatlatmak boşlukta hissetmemek için yaptığımın farkına vardım. Bilim her şeyi kanıtlayamıyor ve kanıtladığı şeyler zamanla yanlış bile çıkabiliyor haklısın. Yalnız bilimin ulaşamadığı her yere tanrıyı koymak akıl işi değil.

Erkekler Ne Diyor 3

• Tamamen yanlış ve yanlı varsayımlar...
    Kimin cennete, kimin cehenneme gideceğini hiç kimse bilemez...

0|0
    0|0
    • Böyle bir sitede ancak doğru insan ile özelden muhabbet ederek doğruları öğrenebilirsin.
      Bu şekilde ateşli gençlik tepki gösterecektir.
      Ağız dalaşı, sidik yarışı devreye girecektir...

• 4000+ din yoktur yalnızca İslam vardır. Bu da demektir ki onun inandığı din değil.

0|0
    0|0
    • Kime göre sadece islam var? Dünyada 4000+ inanış var yok sayamazsın

• Kararı değişti demek biraz saçma olur. TCK örneğinde insanın hata yapmış olabileceği yine de senin o hatayla yargılanmanı engellemez. İndirilen kitaplar ise aynı idi nasıl ilk insan Hz. Adem'den bu yana gelen tüm peygambere İslam dendiyse aslında Hz. İsa'ya da Hz. Musa'ya da Hz. Muhammed'e de o denildi. Yani temel mantık hepsinde aynı kaldı. Şu şekilde özetleyeyim namaz sadece peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s. a. v)'e emir değildi Hz. İsa'ya da emir olarak geldi. Tekrar söylüyorum Kur'an dışındaki kitaplar değişti. Buna örnek olarakta Hz. İsa'ya inen İncil'e uyan 12 havari'ni için isimleri sonsuza dek anılacak denmiştir. Yani Hz. İsa'ya Allah'ın bizzat indirdiği İncil'e inandıkları onlara sonsuzluk verilmiştir.

• İlk insanın adam olduğu nerde yazıyor? Kuranda. Bu ispatlanmış bir gerçek değil sadece taraflı bir yargı.

• Rabbim Allahtır Muhammette onun kulu ve elçisidir diye şehadet getirmeyen kimse giremiyecektir cennete Allah öyle buyuruyo 60 yıl kaşarlanmış gavur gibide yaşasan islamiyeti kabul edip müslüman olursa girer

1|1
    0|0
    • Belkide doğru din hristiyanlık ve onlar için hristiyanlar dışında kimse cennete gidemeyecek?

• Gerçek olan onların kitaplarındada yazıyodu birgün ahmet gelecek diye yani son peygamber onlara öncesinden bildirilmişti ona inanın denmişti ama onlar değiştirdiler kitaplarını işlerine geldiği gibi yazdılar

• Hristiyanlar da tersini söylüyor onlara göre İncil değiştirilmemiş. Kime inanalım

Kızlar Ne Diyor 3

• Bana göre Allah inancı göz önünde bulundurmayacak ve vicdanını rehber edinmiş insanları da cennetle ödüllendirecek.

0|0
    0|0
    • Olması gereken bu ama Kuran bu dediğini reddediyor işte.

• Öyle bir şey yoookk ben de aynı senin gibi düşünüyorum din kavramına karşıyım herkes iyi bir insan olsun gerisi sorun değil

0|0
    0|0
    • deist misin

• evet tabii ki de bir yaradanın varlığına inanıyorum fakat din kavramına inanmıyorum. Belki de bu sözde müslümanlar sayesinde böyle düşünüyorumdur:)

• Ben öyleyim. Dinlere inanmıyorum ama tanrı konusunda kararsızım olabilir olmayadabilir. Ama varsa bile benim ona inanıp inanmamamla ilgilenmez. Bununla ilgilenme ihtiyacı duyan biri tanrı da olamaz zaten

• kesin cehenneme gidiyor diye bir şey olduğunu düşünmüyorum ben Allahtan başka kimse bilemez bunu.

0|0
    0|0
    • Böyle dusunmen bile cok celiskli... Gir arastir oku

• @nisa93 kendi fikrim bu şekilde.

Yükleniyor...