Sizin böyle bir babaniz olsa?

Arkadaslar, 22 yasindayim. Ailemle yasiyorum. Annemi kardesimi cok seviyorum ama Babam denilecek sahisla bir ilgim yok. Babam cok riyakar okadar cok yalan söyleyen , herkezin kalbini kiran dengesiz maco bakimsiz kufurlu konusan beni annemi yillar boyu hep assaglayan affedersiniz söylemesi cok ayip kendi bir b'k olmayan bir insan. Annemle evlilikleri kendi istekleriyle olmus ama cok kisa sure icinde. Sonra annemde 1 yil sonra beni dogurdu. Evlendiklerinde avrupaya geldilrr. Annem kendini gelistirdi hayatini bize adadi ama Babam denilecek insan ona cok pskolojik fiziksel siddet Uyguladi uyguluyo yillar boyu. Ayni sey banada oluyo. Aralari iyi degil ama ayni evde kaliyoruz ayri odalarda kaliyolar. Babam bana hep senden bisey olmaz senden Adam olmaz lafiyla buyudum yillar boyu hep baski Uyguladi bana her turlu. Ona karsi geldigimde ergenken simdide hep bu biseyler karistiriyo laflarini duydum hic bisey yapmasam bile. 3 yil önce universiteyi kazandim parasi pulu isi sagligi yerinde oldugu halde seni okutamam dedi Aklinca bana borc cektirip yicekti. Ve 1 sene boyu ozaman calismadi hep kavga gurultu aldigi paralari kumarda yedi bitirdi. Annemi kandirip kandirip borclar cektirdi yillar boyu. Annem yillardir borc öduyor şu an 3 sene öncesi annemi kandirip yaklasik 80 bin tl borcu var. Annemin calistigi bogazina girmeden borca gidiyor. Bende calismaya basladim eve destek oluyorum ama her ay bir kavga gurultu cunku maasi oldugu halde zorla veriyo. Bize bile vermiyo yasadigi yedigi ictigi eve. Hep buyuk kavgalar cikinca hep Onun yuzunddn kendi kendine cinnet geciriyo öyle bir bagiriyo etrafi dagitiyoki anlatamam. Herseye ragmen hep sarildik abnem kardesim ben. Ben unv ye basladigim da part time ise girdim okutamam edemem dedi , beni rezil etti , piyango bilet satiyodum. Aile dostumuzun yaninda maasimi begenmedi assagladi hep beni kumarci dedi bana. Ve bombayi gecen patlatti kavga esnasinda ; yillardir 2-3 yildir, evimden siktirip gidicen dedi unv kazan

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Canim , biz uc kardesiz. Hikayelerimiz seninki ile cok paralel. Bizde de ise yaramaz bir baba var. Seninkinin bir alt ya da ust modeli. fok bir herif , hirtin teki yani. Bize kucukken uyguladigi siddet , lakao takmalar, assagilamalar. Universteyi bile okuyamadim. Sonradan iki tane bitirdim ama lise yillarim hep berbat gesti. Kiz kardeslerimden birtanesi sirf evden kurtulmak icin sevdigi adamla erkenden evlendi. Digeri hala evde ama arada oda babin takilmalarindan bikiyor. Dedim ya ayninsenin baban gibidir. Yani cok cektik bizde. Hani yazssam buyuk bir roman kitabi olur. O kadar gormemem gereken sey gordumki belki psikolojim birazda bundan bozuldu. Insanlarla iletisim kurmakta cok zorlanirdim , cok cekingendim. Hep baskilarin yuzunden oldugunu dusunurum. Simdi kendi evimdeyim , ayaklarim ustundeyim ve ondan igreniyorum. Bize berbat yasattigi yillar icin , hayatimizi zindan ettigi gunler icin.

0|0
    0|0
    • Anliyorum cok uzuldum Abi, vakit ayirdigin icin cok sagol... Ayni Benimde hep surekli böyle bir hersey anlamsiz bos ve daha neler neler var bilmediginiz abicim bu anlattiklarim cok kisa Zaten. Ama ezilmedim yasiyorum ve son derece mucadele ediyorum... Ve asla ezdirmem annemi kardesimi kendimi ona...

• Aferim :) stay on your feet.

• allah yar ve yardımcınız olsun kardeşim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...