Çocuğunuza şiddet uygular mısınız?

Çocuğunuza veya gelecekte olacak çocuğunuza her hangi bir sebepten ötürü şiddet uygular mısınız? Şiddet bir eğitim biçimi midir?

3|0
23|26

En İyi Kız Görüşü

• Uygun dille uyarmak daha iyi bir yol bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Asla böyle saçma ve sarsıcı bir şeye kalkışmam ve uygulamam...

Aksine benim çocuğuma veya kendi çocuğu bile olsa bir çocuğa şiddet uygulayan bir yetişkin görürsem olanca hıncımla karşısında bulurum kendimi...

0|0
    0|0
  • Ee tabikide fazla yüz vermemek lazım

0|0
    0|0
  • Ben doverim, doverim de severim de.

0|0
    0|0
  • Ben bu çocuk haklarının geliştiği yeni hukuk sistemini de yeni gelişmeleri de sevmedim, ben çocuğumu kemerle dövemeyecek miyim babası değil miyim ya onu dünyaya getiren emek veren büyüten yemeyen yediren giymeyen giydiren, çocuğumu kemerle dövüp vücudunda sigara söndüremeyeceksem lanet olsun evlenmiyorum da çocuk da yapmıyorum.

0|0
    0|0
  • Vallaha duvara bacaya tırmanan çocuğa tahammüllüm yok haşlarım

0|0
    0|0
  • Babam kucukken bir kere bana tokat atmıstı. Buyuyuncede ben ondan bunun acısını fena cıkardım. Cok pis dovdum. Agzını burnunu kırdım. O yuzden cocuk dovmenın bir ise yarayacagını dusunmuyorum ayrıca ben coxcugumla empati kurabilirim o yuzden onu dovmem. siddete karsıyım. Kimse kimseye vurmamalı. Ben neden babamı dovdum dersen intikam soguk yenen bir yemektir diyeyim

0|0
    0|0
  • belki hayvanlar için eğitim biçimi olabilir -ki birçok örgüt buna karşı- ama insanlar için kesinlikle değildir

0|0
    0|0
  • allah göstermesin. ben baba ne bilemedim cocugum görücek insallah. bir kız arkadasımla kavga ettıgımı hatırlıyorum ben annesıyım doverım demıstı bende senı doverım ozaman deyınce kavga cıkmıstı :D

0|0
    0|0
  • Hayır tabii ki

0|0
    0|0
  • Annesi belki 2 tokat sallayabilir. çocukta dolayısıyla annesinden korkar. Korku cennetten çıkma.. terbiye için annesinden korkması gerek. Aksi halde gevşek durdan sustan anlamayan çocuk olur

0|0
    0|0
  • tekme tokat dalarım... ağaç yaş iken eğilir.. küçükken dövmezsen büyüyünce dizlerini döversin

0|0
    0|0
  • yavru köpek annesini dişler anneside hafifden ıssırır. yavru sonra anlar. Hiç anne terliği yemediniz mi lan? :D

0|0
    0|0
  • Poposuna vururum..

0|0
    0|0
  • sadece gucum cocuklara yetiyor buyuklerde dayak yiyorum :)

0|0
    0|0
  • şımarık bir çocuk olacağına yeri geldiğinde tokat yemesinin hiç bir sakıncası yok sonuçta ağız burun dalmıyacaz çocuğumuza

0|0
    0|0

• evet. sözmü dinlemedi mi vururm bir iki tane ne olcak babasıym snçta ben onun

0|0
    0|0
  • hayır çocuk sonuçta ama doğru yolu göstermek için bazen şiddet gerekir oda çok az ve nadir şekilde

0|0
    0|0
  • Hayır, şiddeti eğitim biçimi olarak görmek bir geri kafalılıktır.

0|0
    0|0
  • Hak ederse

0|0
    0|0
  • Kesinlikle uygulamam ama bazi sartlari zorlarsa bizde dayak yedik ailemizden oda yiyebilir

0|0
    0|0
  • Çok sınırlarımı zorlaması lazım

0|0
    0|0
  • uygulamam kanka

0|0
    0|0
  • Asla uygulamam.

0|0
    0|0
  • dayak yerse arkadaşından uygularım

0|0
    0|0
  • hayır tabi

0|0
    0|0
  • Fiske vurmam Anneside vuramaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• Asla! Her türlü şiddeti kınıyorum, sözle veya fiziksel farketmez! Anne baba olarak iyi örnek olmalıyız. Sorunlar şiddetsiz de çözülür. Ayrıca rol modeli olarak çocuğunuzu döverseniz, o da bu davranışı öğrenir ve başkalarında uygular. Böyle böyle şiddet çoğalır. Güzel dünya isteyen kendi imkanlarında güzel dünya yaratacak. Sevgiyle, saygıyla, anlayışla ve sabırla.

0|0
    0|0
  • Soruya cevap vereceğim diye soruyu sevdim asd
    Uygulamam.

0|1
    0|0
  • Hayır bunun için elimden geldigince sakin olacağım. Ben dayak yedim de noldu? Kemerle. masayla, oklavayla, süpürge sopasıyla. Sınır hastası oldum şimdi. Ota boka sinirleniyorum her insanla bu yüzden anlasamiyorum. Evladima asla böyle şeyler yapip da uzaklastirmam anasından babasından. Sakin bir evlat yetistirecegim inşallah.

0|1
    0|0
  • Ayaklarından öperim onları asla el kaldırmak ne kelime , el kaldiranin elini Kırarım

0|0
    0|0
  • Siddet degil de gerektiginde yaptigi yanlislardan oturu onu sıkı bir dille uyaririm

0|1
    0|0
  • Hayır ama bagiriyorum bazen, buda sözlü siddettir

0|0
    0|0
  • Poposuna vururum hafif

0|0
    0|0
  • Asla! Ne fiziksel ne psikolojik şiddet uygulamam. Uygulayanlara uygulamam gibi bir hayalim var. Gücümüz o minicik bedenlere mi yetiyor çok yazık. Ayrıca dayak yiyen çocuk için eğitim bitmiştir.

0|0
    0|0
  • Uygulamam karşıyım ama ani sinir krizleri geçirdiğim için bilmiyorum eğer o kadar uyarmama ramen hala sözümü dinlemiyorsa biraz hırpalarım yani

0|0
    0|0
  • Hayır şiddet yok zaten kıyamam, bende şiddet görmedim hiç öyle yetiştirilmedim çocuğumada olmaz

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • 2 tokat :D yeter

0|0
    0|0
  • Galiba evet

0|0
    0|0
  • severken çok güzel şiddet uygularım ben ağzına vura vura severim ben

0|0
    0|0
  • asla

0|0
    0|0
  • hayır tabii ki de!

0|0
    0|0
  • Asla böyle bişey yapmam onun psikolojisi herşeyden önemli böyle bir eğitim olmaz

0|0
    0|0
  • Artik imkansiz birsey desen artik cocuklar polisi ararim diyor polisde gelip cocuklari alip sosyala veriyor en azindan norvecte böyle burdaki turk cocuklari zivanadan cikti sonumuz cok kötu

0|0
    0|0
Yükleniyor...