Başı kapalı kızların abartılı makyaj yapması ve dik topuklu ayakkabı giymesi ne kadar doğru?

Soru başlığında belirttiğim gibi, başı kapalı kızların majyaj yapıp dik topuklu ayakkabı giymesi bence yanlış. Çünkü dinimizde gösteriş günahtır, çevremde ne kadar başı kapalı kız varsa hepsi birbiriyle güzellik ve gösteriş yarışına girmişler. Sizce de bu yanlış değil mi?

0|0
9|10

En İyi Erkek Görüşü

• tesettürü, başı kapatmaktan ibaret sananlar var.
    tesettür, baştan ayağa giyim kuşam ve tavırla ilgilidir...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yanlış. Makyaj bile haram kapalı kadınlara. Dikkat çekmemek , erkeği cezbetmemek için kapaniyorlar dar giyiyorlar, topuklu ayakkabıları eksik olmuyor , yüzde bir ton makyaj sonra ben kapaliyim he canım he yoldan geçen adam gozleriyle s*kiyor kadını sonra ben kapaliyim , ben namusluyum, ben bakireyim. Oylesiniz canım oylesiniz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• bu bir gösterişin adıdır ezilmişligin simgesidir, özentidir, halbuki sade olsa daha alımlı olacagını bilmiyorki

1|0
    0|0
  • Açığa ne kadar yanlış ise kapalıya da o kadar yanlıştır.

1|0
    0|0
  • Dogru bulmuyorum bazilari cok dikkat cekici giyiniyor sonra erkek milleti soyle boyle diyolar sen giyimine kusamina ozen goster sana sarkan olursa namussuzluk onlarsda vardir elbet

1|0
    0|0
  • suriyeli kızlar gibi yüzleri fondotenden nur inmiş gibi bembeyaz. açık bayanlar gibi bunlarda kendi moda ve stilini meydana getirmiş herhalde gösteriş abartı falan

1|0
    0|0
  • sosyetik müslümanların hali böyledir. onlar örtünmeyi sadece başlarını örtmeden ibaret sayarlar. vay onların haline , onları büyük azap beklemekte

0|0
    0|0
  • Baslikta da belietmissin zaten cevabını başı kapalı diye

0|0
    0|0
  • Güzel giyinmesi ve bakimli olmalari iyi ama dediğin gibi abartili ve yarış icinde olmasi guzel değil..

0|0
    0|0
  • Dostum bakireliginizi zevk ugruna feda ediyorsunuz skinti yok dmi cunku düsürtssüm sevdim verdim diyorsunuz onlar en azindan hem bakimliyim hemde kapaliyim diyorlar. Bu aci tamamen senin bakic acinla alakali dostum , birak kim ne yapiyorsa yapsin sen ilk önce kendine bak sende skinti yoksa sorun yok o zaman 😊

0|0
    0|0
    • Zaten bu bakirelik meselesi tamamen yanlış lanse ediliyor, kız eğer bakire değilse farklı gözle bakılıyor fakat erkek evleneceği yaşa kadar bir sürü ilişki yaşamış oluyor. Hangisi daha namuslu?

• evet haklısınız ve kapalılığın da bir anlamı kalmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Amaç dikkat çekmemek iken dikkat çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Doğrusu bu değil ama yapacak bir şey yok. Akıl var mantık var, elinde de ayet var. Açıklaması var. Kenara çekip anlatmaya gerek yok. İnsan aklını kullansın.

1|0
    0|0
  • Uygun degil bence

1|0
    0|0
  • Doğru değil ama çoğu zaten allahın emri ile değil aile baskısıyla kapanıyor. Yani onun bilincini aile verecek ama baskı ile değil sevdirerek.

1|0
    0|0
  • Yanlış sözde müslümanlar iste

1|0
    0|0
  • Doğru veya yanlış olması beni ilgilendirmiyor. Çünkü bana göre herkes istediği gibi giyinebilir dini sakıncaları da o kişiyi bağlar beni değil, benim için sorun yok yani.

0|0
    0|0
  • Dogru veya değil bu seni ilgilendirmez

1|1
    0|0
    • Zaten bu "seni ilgilendirmez" ler yüzünden bu halde toplum. Tesettürü ahlaksızlığın meşru hali olarak kullanıyorlar, tesettürlü olunca her türlü ahlaksızlığı yapabileceklerini sanıyorlar.

• Dik topuk nedir ya?

0|0
    0|0
  • Dihru degil bunu tartismak sacma dikkati ceken ve guzel selsi gosterebilcek ya da bir daha baktiracak hersey yalnis

0|0
    0|0
Yükleniyor...