Özellikle reklamnı gördüğünz şeylri ihtiyacnz olsa bile almamaya çalışn. böyle bir mantık oluşturmak gerekmz mi sizce?

son cümle falan filan.. ama evt sisteme ters olmaya başlamak zorundayz geç te olsa, yoksa tecavüzcüsüylle evleneneler misali gönüllü köleler olmuş oluyorsunz. çoğunluk üzerinde burada bişey yazarak değişim yaratma çabası komik gelecektir belki ama; doğru ne kadar ütopik görünürse görünsün, doğrudur. ha bu sadece reklamlar için de geçerli degl. neden reklamlar üzerinden yazıyorum: AdBlockPlus a ragmen -ki gerçekten ks'deki ve her yerdeki o her tarafta çıkıp gözümüze giren reklamları engelemmiş durumda- ama tuaf tuaf, muhtemelen AdBlockun yakalayamadıgı bir sistem üzerinden. başkalarının yorumlarında filan reklam çıkmaya başlamış ks'de. bunun üzerine de yazdım bu paylaşımı. ha bu arada her imkan sağlayan alanda insanları reklamlara maruz bırakma tacizin ta kendisidir.
neyse işte. uzatmiim çok. malum site halkı uzun yazıları okumayı sevmiyor..

Güncellemeler:
yazık ettinz bu kadar cümleye lan :D :D
...

0|1
0|5

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• Son cümlen beni kapsamamakla beraber sana tamamiyle katılıyorum. Post modern bir toplumuz tamam güzel de biz aşırısıyız. Hiç bir iştirakın adabına uymayız. Reklam mı yapılması gerekiyor? abartırız. Bir şey mi anlatma ihtiyacı duyduk onu da abartırız. Bu durum aslında ferrarisini satan genç girişimci diye tabirlendirdiğim köy kurnazlarının işine geliyor , çünkü bu model insanlar , o köy kurnazlarına prim yapıyor fazladan çalışıyor. Senin de en az benim kadar başkalaşmak istediğini farkettim. Ama her istediğimiz olamıyor maalesef... Demem o ki , yeteneğim olsa eğer kapitalizmi çökertmek için dünya'da ki tüm sanal hesaplardan para değerlerini sıfırlamak olurdu. Oh ne güzel hayat :)

1|0
    0|0
    • zaten şu imkansızmış değiştirmek tarzı bakış açılarımz, ya da 'hayat bu' tarzı,,, işte sistemin ekmeğine yağ sürmemizin en başlıca nedenleri. evet neoliberalizmin çılgınlığına uyum sağlamak için karaktersizleşmek daha basitken, niye değiştirmeye uğraşılsın ki. - kısaca yorumundan böyle sonuç çıkardım.

• Doğru anlamışsın. Bundan 300 - 400 sene önce ki düşünürler hayatı daha da kolaylaştırmak ve pratikleştirmek için düşünmüşler. Şimdi ki düşünen çoğunluklar ise , sıradanlaşamış , çıkarcı ve kolay bir hayat için maddevi kuramlar oluşturarak insanları birbiriyle bir savaş içerisine sokuyor. Aslında bireyler olarak bu sistemden kendimizi çıkartmak elimzde ve kolay. Ama hayata öyle bir zamanda , öyle zorunluluklar ve düşünce baskısı içinde gelmişiz ki , yetişkinliğe erişir erişmez üstümüze istemediğimiz sorumluluklar atanmış. Ben çok değil , 10 sene sonra bu sistemden kendimi çıkartıp , kendi küçük hayatımda yaşamıma devam etmeyi planlıyorum. İyi mi , kötü mü olur bu bilmem ama huzurlu olacağım kesin.

• Reklamcılığa hoş geldiniz, bilin açtının temelinede.

0|0
    0|0
  • Çoook uzun yazmışın çoook.

0|0
    0|0
  • İnanır Mısın hiçbirşey anlamadım artık

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...