Ateist bir insan, neden ateist olduğunu anlatsın?

Geçen birine sordum bu siteden ve anlatamayacağını söylemişti. Kendisi bile neden olduğunu bilmiyordu tam olarak. Siz neden ateistsiniz, niçin oldunuz?

0|0
11|29

En İyi Erkek Görüşü

• Anlatacak kadar beyin kalmış mıdır ki?

7|4
    0|0
    • Genelde ateistler dindarlara göre daha zeki olurlar. bugün elinde tuttuğun telefonu din adamları yapmadı.

En İyi Kız Görüşü

• sorsan bilimden bahseder, akıldan, felsefeden. Ama bence hepsinin de ateist olma nedeni islamı beğenmemeleri. Yoksa bu dünyada bir sürü din varken sadece islama gelince hödüklenmeleri. İşlerine gelmiyor, kısıtlanmak, sabırlı olmak. Eğer bu ülkenin çoğunluğu hristiyan olsaydı o zaman Tanrıyla bir dertleri olmayacaktı.

3|2
    0|0
    • Aynen geçen sorduğum kişide bilim dedi daha araştıtıyor dedi. Yahu bilimin bile daha bilmediği araştırdığı konuyu sen kalkıyorsun bir de bana bilim diyorsun. Kendileri de daha bilmiyor bence tam neden olduğunu.

• işte bir ateistle bir müslüman arasındaki tek fark ateist bütün dinleri reddeder müslüman ise 1 tanesi hariç hepsini

Erkekler Ne Diyor 28

• Ateizm Derneğinin Bile Bir Kurucusu Var Buna İnanıyorlarda Bu Eşsiz Kainatı Kuran Bir Yaratıcının Olduğuna İnanmıyor Kafirler.

2|5
    0|0
  • 4|1
    0|0
  • Niye anlatamasın? Bir dine inanan kişi kendi dininin niye o olduğunu açıklayabiliyorsa o da o halde açıklayabilir. Saçma bir yorum yapmış o kişi.

4|2
    0|0
    • Anlatamaz çünkü bilmiyor. Nedeni ne kimden ne duydu, ne gördü anlatamıyorlar. Benim arkadaşıma sorduğumda teyzesinin ve bebği erken yaşta çldüğü için haksızlık diye ateist olmuştu. Sonra saçma geldi ve inanmaya başladı ama ailesi ona güzel örnek olmuyormuş birde şu var.

• sen benim sorumu iyi oku
      ondan sonra anlarsın
      cevabın yanlış

• Ben gerekli cevabı dinsel değil istediğin gibi bilimsel açıdan verdim. Hemde tarihin en dahi isimlerinden birisi Albert Einstein aracılığıyla. Daha da anlamadım diyorsan diyecek bir şey yok bojinov :)

• aslında ateıst deıller.. neden dersen onlar ıclerınde bır kın bırıktırmısler onu savunuyorlar. yoksa bılıyorlar gıdeceklerı yerı.
    savunmasız oldukları ıcın kendılerını bilim ile bezıyorlar ve bir çoğu bilmeden bunu kendıne yol edinmiş. anlamsız soruların cevabı verıldıgınde bıle içlerindeki o kini bastırmamak için yeni bir soru atıyorlar her defasında.
    oylekı hayvandan geldiğinimi savunmadılar
    kromozomları hücreleri atomları mı saymadılar varda var.
    her soruları bir cevapla biter ama bunların soruları bitmez..

1|1
    0|0
  • Elhamdülillah ben Müslümanım.

Bence: Gelişen teknoloji ve Dünya da İslamı ve Dinleri Terörle bağdaştırmış olmaları. Yani onlara göre Tanrı varsa neden bunların olmasını istiyor gibi düz mantıkla geçmiştir çoğu.

Oysa kadere hiç bir surette müdahale yoktur. Ancak ölümden eceli korur.

4|1
    0|0
  • beyinsizlikten onlar boşver

5|2
    0|0
  • Bence rahatlık peşindeler' namaz abdest zor iş onlar için bu yükün altına giremeyenler ateistim diyip çıkıyor işin içinden. d

3|1
    0|0
  • Anlatamazlar. Çüknkü bilmiyorlar. Sadece ne yazık ki bu bile ergenler arasında popülerite konusu olmuş.

2|0
    0|0
  • ya bırak ilgi çekmek için atesit ayagına yatıyo millet..

3|1
    0|0
  • Ben bir hristiyanim ama sizlerin bu halini gördükçe gülüyorum ya yazık size
    Bakın müslümanlar farklı fikirler ile iç içe yaşamayı öğreneceksiniz
    Tamam acı geliyor içiniz almıyor 10 milyon müslüman olmayan insan var ve sayınız hergün artıyor ama alisin bu duruma

2|0
    0|0
  • Cehenneme veya cennete gideceğinden nasıl oluyor da bu kadar eminsin?

1|0
    0|0
  • Tersten bakarsan neden inandığını açıklayamayacak olanlar da var. Sevgi anlaşmak değildir nedensiz de sevilir.

1|0
    0|0
  • eğer tanrı neden çirkin insanı yarattığını bana açıklarsa

o gün mükemmel bir mümin olacağım.

2|0
    0|0
  • Alayınız islama dönün putperestler
    https://www.youtube.com/watch?v=m-fxhRrQies

0|1
    0|0
    • Putperestlik farklı ateistlik farklı sonuçta. Eskiden Araplar putperestti misalen.

• Aydınlattığın için teşekkür ederim @KEH13 çok sağol

• Aman boş ver anlatmaktan sıkıldım ama doğru yola gelmiyorlar. Mahşer gününde görürler Rabbimi Allahın izniyle.

1|0
    0|0
  • Ateizm de bir inanç şeklidir. İnsan iç güdüsel olarak inanma ihtiyacı ile doğar. İnanan neden inandığını nasıl bilmiyorsa inanmayan da neden inanmadığını anlayamaz. Metafizik konular hakkında geçerli bir açıklama yapılması imkansızdır.

1|0
    0|0
  • Ateistim bende ama nye ateist olduğumu anlatmam 1 gün alır :D

1|1
    0|0
  • Anlatmasın

0|0
    0|0
  • Ateist olan hiçbir şeye inanmayandır. Bu kişilere saygım vardır. Birde sürekli eleştirenler vardır. Be adam varlığına inanmadığın bir şey sana neden bu kadar batıyor?

1|0
    0|0
  • Sorulmustur anlatiyordur ve ya karsisindakilerin ona cahil bakislarini yok etmek için :)

1|0
    0|0
  • niye zorlarlar ki

0|0
    0|0
  • ateistlerde cahilleşti,

0|0
    0|0
  • anlattığım zaman karşımdakinin anlayacağını düşünüyorsam anlatırım

0|0
    0|0
  • sanane lan :D sana neden inanıyosun diye soran var mı

0|0
    0|0
  • neye inanırlarkı b söylseneee

0|0
    0|0
  • cunku mal anlatamıyo bı seyı

0|0
    0|0
  • neden mi ateistim, inanmadığım için

0|0
    0|0
  • Ateiz ler ölsün.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ateist olan bir insan neden anlatsin. Inanlar neden inandigini aciklayabilmeli. Neticede var oldugunu iddia edenlerin elinde somut bir delili yok ama sonuna kadar varligi iddia etmekteler.

3|2
    0|0
    • Her eserin, sanatın bir ustası , sahibi vardır. Ve şu koskaca kainatın bir yapanı bir düzene solkanı mı olmayacak. Sen hiç kendiliğinden oluşan köprü gördün mü, ya ev gördün mü. Aaaa şuraya bak tuğlalar, üstüste geçiyor aaa v oldu aaaa köprü oluştu mu diyorsun? Şu kainat sence kendiliğinden olabilir mi, hayır olamaz. Elbet bir yaratanın var, sahibi var.

• @KEH13 ben tanri konusuna materyalist yaklasiyorum ve bu yuzden somut bir veri olmadigi surece yoktur.
      Var diyebilmem icin kurgudan oteye gitmis olmasi gerekiyor fakat agnostik bir insanida anlayabilirim. Yani en azindan daha anlasilir oluyorlar.

• @KEH13
      Bir eczahanedeki ilaçlar,
      o ilaçlan meydana getiren maddele­rin her birisinden çok ince bir hesapla,
      bir iki dirhem bundan,
      üç dört dirhem ötekinden alınarak yapılır.

Eğer,
      birinden bir iki dir­hem fazla veya noksan alınsa o ilaç hususiyetini kaybeder,
      belki zehir olur.

Hiç mümkün müdür ki,
      o ilaçlan meydana getiren maddeler,
      garip bir tesadüfle,
      içinde bulundukları şişelerin devrilmesi ile oluşsun.

Her birinden belli bir miktar aksın.

Zerre kadar idraki olan bir insan

‘Bu fikri kabul etmem/

diyecektir.

işte o ilaçlar ve eczahane, maksatlı, bilgili, serveti olan bir ec­zacıya şahitlik ettiği gibi,

bu dünya eczahanesi de,
      o eczahane-den ne kadar büyük ve mükemmelse,
      o kadar kendi eczacısını ta­nıttırır, sevdirir, hayran bırakır.

“Kör, sağır, hudutsuz, sel gibi akan unsurlann, tabiatın ve sebeplerin işidir.” diyen adam,

“O ilaçlar ve ambalajlar şişelerin devrilmesi ile olmuş.”

diyen adam­dan daha ahmaktır

• Genel de ateistler "Hepiniz cahilsiniz zaten anlatsam da anlamazsiniz" dusucesindeler belki o yuzden anlatmak istememistir sjskdis

3|0
    0|0
  • Ben ateist değilim. ama düşününce mantıklı yönleri var ve sen inancın konusunda kendinden ne kadar Eminsen onlar da o kadar emin oluyo. ben zannetmiyorum bir şeye neden inandığını anlatamiycak bir insnn olduğuna. Sanırım cevap vermek yani diyalog kurmak istememistir.

3|0
    0|0
  • Benim bir arkadaşım vardı ateist imiş bunu bilmiyordum bir gün caminin yanından gecerken azan sesi geldi bu sakince dudak altı gulumsedi ama aciyla doluydu ben dua ediyordum o sıra da buna bir şey demedim sakin bir sekilde izledim kenardan bunun tepki ve haraketini bir gün gene gecdik ayni caminin yanından ezan sesi gene geldi bana donup dediki tanrı var mı kime besmele cekiyorsun dedim ki var evet dedi ki tanrı yetimhane de yok anası babası ailesi yuvası sicak ev çay su olanlar için vardır. Ben onun yetimhane de buyudyunu bilmiyodum is arkadaşım idi tam tanimiyodum bana yetimhane yi anlatdı yaşam için mucadilelerinide iskenceleri de haksizligi anasız babasiz olanlarin nasıl yetim diye edilenleri parayla müdirin küçük minicik kiz cocuklarinin zenginlere 1 gecelik verildiklerini soguktan bobrek akciger tumer ve binbirturlu hastaliklarini organlaron satışını torbacilign zorla yaptirilmasini kotuluyun yaptirilmasi yaşam için sadece bütün bunlar ediliyordu bize yapmazsan dover işkence ederdiler karin uzerinde sabaha kadar incecik elbise ile ayaklayin sabahlatirdilar tanrı neden beni sevmedi neden bizlere bunları yasatmalrina izin verdi deye sordu deyeceyim o ki nedenini suclamakla dgil o kişinin yasadiklarinin psixolojisi yonunden bakmaya çalışın inancin öldüyü yer den cikmis biri ola bilir çünku

0|0
    0|0
  • Neden ateist olduğunu açıklamayı beceremeyenlerin İslamiyetle alay etmesi kadar trajikomik bir durum yok bence.

1|0
    0|0
  • Ataistim ama bunu kimseye kanıtlamak zorunda değilim Allah biliyo ya o bana yeter
    Ajjskakaksbsaszz

1|0
    0|0
  • Ateist olunmaz ateist Doğulur 😉

1|1
    2|3
    • @anarsistbirkadin vayyuy ne karizma be bunu cehennemde ateş içindeykende soylebilecek misin merak ediyorum şahsen bu gidişle kombine bilet alacaksın

• @yazsamromanolur sen gittin daha önce heralde. nasıl bu kadar kesin konuşabilirsiniz ya..

• Çevremiz zaten korkudan iyi görünen insanlarla dolu. yoksa dünyayı birbirine katarlar.

• En basitinden bir örnek, göremediği bir şeye inanmak istemiyor olabilir.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Kendileri de bilmiyor ki zaten nasıl açıklasınlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...