Feministlere kendini feminist sananlara bir sorum olacak detayda sorum cevap verebilecek varmı?

Hemen hemen herşeye karşı olan sürekli kadın erkek eşitliğinden hatta bazen abartarak kadın egemenliğinden erkekleri yerin dibine sokmaktan dem vuran bu kitleye sorum şu neden ömür sonuna kadar erkekten alınan nafakaya karşı değilsiniz aynı şekilde ölen kocanizdan babanız dan gelen dul & yetim maaşına karşı olan bir feminist görmedim 21 senede

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• karşıyım gerçekten karşıyım nafakaya falan
    evet dediğin feminist gibi dolaşıp erkeği sömüren sözde eşitlikten bahsedip ben kadınım öncelik bana para bana vs vs diye düşünenlerde çok onlar havalı olmaya çalışanlar feministler değil.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Şöyle başlayayım
    Kadının babası zorla evlendirdiyse, okutmadıysa, elinde mesleği yoksa elbette nafaka alacak. Dul yetim maaşı da alacak.
    bir kaldır kafanı bak şu güzel memleketime.
    Dul kadın gördüğünde o örümcek zihinlerinden geçirdiği şeylere bak.
    Ne yapsın bu kadın tabiki maaş alacak.
    Ha mesele maaşla çözülmez ama mesele zihniyetlerde. Ne zaman ki kadınla erkek eşit haklara sahip oldu (doğduğundan beri) o zaman nafaka, maaş vs almasına gerek kalmaz. Ama bu şartlar altında almalı.

0|0
    0|0
    • İşinize geliyor iste o zaman kadın gücü biz herşeye yeteriz nutukları atmayacaksinz atiyorsanız bunu da reddedeceksiniz bu haktanda feragat edeceksiniz?

• merhaba feminist düşmanı. öncelikli olarak feminizmin ne olduğunu doğru düzgün öğrenmeni tavsiye ederim. feminizm her şeye karşı çıkmak değildir, erkek düşmanlığı değildir. insanların davranışlarına bakarak feminizmi eleştiremezsin. soruna gelecek olursak, o nafaka aslında çocuğa verilir kadına değil. ve çocuğun hakkıdır hakkı olan şeyi tabiki alacağız. Babamızdan gelen maaşı neden almayalım? bu konunun feminizmle alakası nedir? ne mantığı var yani?

1|1
    0|0
    • kaldı ki sizin de imkanınız olsa, erkeklerde bu gibi HAKlardan yararlanır. bunun feminizmle hiçbir alakası yok. bunu anlayamayacak kadar dar görüşlü olmayın.

• Eşitlik istiyorsunuz ya erkeklerin bu hakları yok bosandiginda para ödemek zorunda ve bu haklarımız yok bizim hani eşitlik madem eşitlik ölmüş erkek parası yemeyede karşı çıkın kadın gücü herşeye yetmiyor mu yoksa?

• Sen işi kadınları aşağılamaya kadar getirmişsin maşallah. bu kafayla nasıl hayatına devam ediyorsun acaba. evet erkekler olmadan erkeklerin parası olmadan yaşayamıyoruz erkeklerin yardımı olmadan hayatta kalamıyoruz.. duydukların egonu tatmin etti mi bir erkek olarak? "ölmüş erkek parası" sayesinde birçok kadın geçimini sağlıyor. bu kötü bir şey mi? 50-60 yaşındaki kadın çalışsın mı yani? vefatınızdan sonra eşinize kalacak parayı bile çok görüyosunuz ya ne diyeyim.. umarım seninle bir kadın evlenmez de çoğalamazsın.

Erkekler Ne Diyor 3

• Ülkemizde çalışmayan ev hanımları çoğunlukta olduğundan o paraya muhtaçlar. Ve gönül rahatlığıyla da alıp kullanacaklar. Bunun için okuyun hanımlar. Kimseye muhtaç ve bağımlı olmayın, kendi paranızı kazanın. Çalışın. Boşanmak istediğiniz zaman, maddi yetersizlikten mütevellit ertelemeyin, yok saymayın!

0|0
    0|0
  • Feminizm kocayı komünizm parayı buluncaya kadardır

0|1
    1|0
  • Hesaplarına oyle geliyor da ondan :)

0|1
    3|1
Yükleniyor...