Nedir bu marjinal isim koyma merakı?

Eskiden ne güzeldi muhammed, mehmet, mustafa, ahmet. ali, ayşe, fatma, zeynep koyarlardı miss gibi takılırdık arkadaş bu nedir bir başlığa baktım daha demin çocuğunuzun adını ne koyarsınız diye bir başlık hira diyen mi istersin ateş su toptak tahta diyen mi istersin uzay diyen var anasını satım nedir bu marjinal farklı olma havaları anlayan var mı?

1|1
16|18

En İyi Kız Görüşü

• Çok abidik gubidik isimler bende duyuyorum aslında bir yerde haklısınız ama sizin saydığınız isimlerini ağırlığını da insanımızın kaldırabileceğini sanmıyorum. Defne ve Gökhan ismini çok severim de ben. Bide bunlara yorum yapar mısınız çok merak ettim fikrinizi :)

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Degisen caga ayak uydurmak gerekiyor. Bize o isimler daha guzel gelebilir ama cocuklar buyudugunda eski isim koyduklari icin ailesine hayiflanabilir. Sonucta onun hayati ve yasadigi doneme gore memnun olacagi isim koymak gerek. Ha asiri ucuk isimlere ben de karsiyim ama insan ismi olarak yakisan modern isimler normal geliyor artik.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• O saydığın isimlerin komasına karşıyım. Kuranda geçen isimleri hatta Peygamberimizin ismini herkes taşıyamaz ağır bir yük iyikide konulmuyo görüyorum etrafta Muhammed ismini kısaltıyorlar mami diyolar ya sen o ismi ne hakla alaycı bir şekilde kısaltıp mami dersin. ya da aynı şekilde çocuğuna Adem ismini koydun diyelim ya ilerde o çocuk hırsız ateist Vs herneyse olucak bunu kim bilebilir.

2|0
    0|0
  • Şahsen Muhammed ve Mustafa'dansa Ateş veya Toprak ismini duymayı tercih ederim.

En azından doğadan alınmış isimler.

Sokaktaki her iki kişiden birinin sahip olduğu Arap isimlerinden daha sempatik geliyor.

1|0
    0|0
  • O zaman Türkiye 3-5 isimden oluşan bi' ülke olurdu.
    Hem bize ne. İsteyen istediğini koyar yavrucaklarına. Sonlara doğru örnek verdiğin isimlerde de bi' aşırıcılık yok zaten.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum klasik isimler (Ahmet mehmet murat mustafa) daha güzel

0|0
    0|0
  • Alakası yok, bir zamanlar hayriyeler cevriyeler marjinaldi. Takılmayin bu kadar, hem uzay eski isim yeni çıkmadı 🤓

0|0
    0|0
  • Plastik dünyanın plastik isimleri işte takılma

1|1
    0|0
  • Maalesef seneler geçtikçe isimler de değişiyor. Alışman gerek buna.

0|0
    0|0
  • O değil de gelecekte pelinsu nineler ve atakan dedelerimiz olacak. Ebeveynlerimizin bu ileri görüşlülüğünü kutluyorum.

0|0
    0|0
  • Türkçe isimler koyma merakı olabilir bu.

1|0
    0|0
  • İsmim Aycan😜 marjinalmiyim

0|0
    0|0
  • Bencede çok çirkin duruyo pürem , Kökcan , Arven gibi isimler bunlardan bir kaçı sadece..

0|0
    0|0
  • lina kızım

0|0
    0|0
  • Saçmalık. İsmin anlamı önemli

0|0
    0|0
  • Biz kızımız olursa Asya Naz oğlumuz olursa Ayaz Ege koymayı düşünüyoruz 😀

0|0
    0|0
  • Yeni isimler daha hoş.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Süper tespit dostum. Tamamen saçmalık. Bir çeşit elitizm bu. sanki eski nesil isimler bayağı, sıkıcı, köylü kasabalı zavallı cahil insan ismi. Öyle bir algı oluştu bir kesim ezik zenginde. Tabii ki tamamen alakasız. Elbette güzel çağdaş isimler de var ama eski isimlerin de bir çoğu hem çok güzel hem çok anlamlı.

0|0
    0|0
  • Benim ismim güzel evet :) :D
    Avrupaya özenti, başka bir şey demem..

0|0
    0|0
  • İnsanlar uzayı seviyorsa bunu çocukların adı olarak koyuyorsa bunun neresi yanlış?
    Nsjshsjshksjnssbdns

0|0
    0|0
  • Abartanlar olabilir. Ama farklı bir isim olsun isterim bende.

2|0
    0|0
  • İnsanların klişeleşmiş şeylerden sıkılması gayet doğal. Çocuklarına koydukları isimler de bunun sadece çok küçük bir parçası.

0|0
    0|0
  • Pelinsu vs gibi isimler artık moda. Çağa ayak uydurma çabasında herkes o yüzden.

0|0
    0|0
  • türkçe isim olabilir amaç, bu isimler arapça kökenli

1|0
    0|0
  • Mehmet ahmetten daha güzel isimler var ama tabi berkecan diye çocuk yapanın ben mkk yani

0|0
    0|0
  • Özentilik.

0|0
    1|0
  • Devir değişiyo hep aynı isimler mi kalacaktı. Ayrıca saydığın isimlerin hepsi arapça. Çocuklarının isimlerini Türkçe vermeli bence insanlar artık

1|0
    0|0
  • çocuğuna isim verirken şimdiyi düşünme bundan çocuğunun 25 yıl sonrasını düşün titre ve kendine gel :)

0|0
    0|0
  • Sizene lan, ne çok dertleniyorsunuz üzerinize vazife olmayan konulara

1|0
    0|0
  • Tamamen batılılașma

0|0
    0|0
  • Modern ve Çağdaş ve ilerici isimlerrr 😄

0|0
    0|0
  • ewet deisik