Annesi yüzünden nişanlıma bağırıp yüzüğü attım?

Yüzüğü taktığımdan beri her işime karışıyor evi kendi seçti mobilyaları kendi seçti şimdide giyeceğim gelinliği seçmeye gelecekmiş ben zaten önceden gelinliğimi seçtim hayır beğenmedim deyip bugün seçmek için evlerine çağırdı. beraber çıkalım üstünde denettircem diye..

Bende bu sabah saat 9a yaklaşırken nişanlıma bağırdım yüzüğü yere fırlatıp çıktım gittim. Annesine karşı gelemiyor. Doğru yapmadım mı? annemde burada bana bağırıyo kısmeti kaçırdın diye ne yapcam şaşkınım

• O kaynana şimdiden böyleyse ilerde düzelmez. iyi ettin hayatını kurtardın
    81% (47)49% (25)66% (72)Oy Ver
  • başka birini bulabilirsin yaşın 24 olsada
    3% (2)16% (8)9% (10)Oy Ver
  • Kötü etmişsiniz..
    16% (9)35% (18)25% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
kötü ettin diyenler açıklasın neyi kötü etmişim

0|0
18|26

En İyi Kız Görüşü

• Çoook iyi yapmıssın canım ellerine sağlık sakın pisman olma.. oturacağın evden mobilyandan gelinliğinden ona ne? Annesidir fikir verebilir ama illa benim dediğim olacak diye diretemez. Simdiden böyleyse ilerde düsünemiyorum artı annesinin sözünden cıkamayan erkek evlenmesin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Ömür boyu gecinecegini yasin 24 olsada ki; gec degil inan. yorulana kadar arayacaksin yegenim.
    Anasinin sözünden cikamamak nedir? Evlenince onlarmi bakacak size?
    Sevgili nisanli dönemde sana sahip cikmayan evlenincemi sahiplenecek?
    Sanmam. Ana kuzusu anasinin begendigiyle evlensin. ücü gül gibi gecinip giderler.
    Hayatimin en büyük hatasiydi benim. Evin en kücügü olarak annemle yasadik evlenince. megerse ne anneler varmis dedirtti sonunda. ev gecindirebilmek icin ben iki iste calisirken annem hem esimi ayirip secer dislarmis hemde; sevdigi ogluna yag cekmeye maddi yardim edermis.
    Bunlari ben isteyim sanipta tekrarladigini kendi kulaklarimla duydugumda bitti gözümde.
    Ayri eve ciktik ve hala evli ve mutluyuz.
    Zamaninda yardim ettigi oglu ve yag cektigi gelini cesmenin suyu cekilince evlerinden kovmuslar.
    Birak kaynanayi ; annende olsa karaktersiz biriyle ne ugras nede dedigini yap.
    Uzak dur derim.
    Birak seni seviyorsa nisanlin annesinin agziyla hareket etmez; seninle mutlu olmaya calisir.
    Biz cocuklarimiza bile özgür birey olsun diye anca fikir vermeye calisirken gelini olacagi kiza dominantlik yapmasini kiniyorum inan.
    Kararinda dur ve bekle. degismezse nisanlin birak kaybeden o olsun.

3|0
    0|0
  • Öncelikle müstakbel kaynanan hata etmiş. Onunla konuşabilirdiniz. Ancak damadın annesi olarak onun da söz sahibi olduğunu unutmayınız. Evlilik işi bu kadar kolay değil han'fendi. İşler kızıştığı zaman, az bi' yıpranmadan sonra terk etmek, yüzüğü fırlatmak ağır bir vefasızlıktır. Bence yaptığınız hata kaynananızınkinden daha da vahim. Evlilik yoluna çıkmışsınız, bu yoldan en basit şeylerde bile geri dönerseniz bunun sonucunda sizi sevenlerin güvenini kırarsınız. Nişanlınızın size olan güvenini sarsmışsınız, öyle değil mi bi' düşünün:Daha evlenmemişsiniz, sırf annesi gelinine gelinlik için, ev için kızıyor ve yüzüğü atıyor. Hayır, köprüyü geçene kadar 'he' diyebilirsiniz. Bir de düğününüz sadece sembolik birşey. Asıl mühim olan sevdiğiniz ile birlikte bir ömür boyu birlikteliktir. Onun içindir ki zararın neresinden dönülürse kârdır, diyorum. Bir sorun çıktığında çözecekseniz nişanlınızla çözün. Kimse sizi boyunduruğu altına alamaz ancak gelinlik gibi küçük düğün sıkıntılarında büyük buhranlara kapılmayın. Nişanlınızdan ve annesinden özür dilemeniz lazım. Vesselam.

0|0
    0|0
  • iyi yapmışsın biz sonuna kadar arkandayız başta evlenme kararı almış bir adam kendi annesine babasına söz geçiremiyorsa ona adam denmez arkana bakmadan kaçacaksın bak benim 2 ablam da o şekilde 2 insanla evlendiler ben onlara başında dedim bak bunlar ailelerine söz geçiremiyorlar arada perde olamıyorlar evlilik zor olur dedim tabi bunu dediğim sene ergen yaşlarında olduğum için kimse dinlemedi
    sonucu gördük kayınvalidelerin çok karışması sebebi ile bir evlilik 4 diğer 5 sene sonra bitti saçma sapan adımlar atmak yerine olmayacağını gördüğün yerde geri dönmek en mantıklısı

0|0
    0|0
  • şimdiden herşeye karşıyorsa evlendiginde ne yapardı
    isabetli bir karar olmuş

0|1
    0|0
  • Daha 24 yaşındasın çıkar karşına istediğin gibi biriileri.

0|1
    0|0
  • İyi ettin bence nisanlinin seni ezdirmemesi lazim. Karşısındaki de annesi ama kızda bir kere evlencek o duyguyu bir defa yasayacak birak istedigi gibi yaşasın

2|1
    0|0
  • Aferin sana...
    Cesaretine hayran kaldım.
    Balık baştan kokar.
    Allah hakkından hayırlısını versin.

1|1
    0|0
  • Ufak seylere kizarak insanlar hayatlarinin sonuna kadar bu hatalarinin cezalarini cekmemeleri gerekir. Konusarak hal olmayacak hic bir sey yok.

0|0
    0|0
  • İyi yapmışsın, O kaynana evlenince hayattan bıktırır seni.

0|1
    0|0
  • annesiyle değil oğluyla mutlu olacaksın oda adamsa ses çıkarttırmaz annesine karışma der geçer ha diyemıyorsa annesinin eteğinin altına gırsın gezsin bu kadar basit herşeyın bır adabı var sanki anasıyla yaşayacan iyi yapmışın çekilmez ben çekmem şahsen !

0|0
    0|0
    • ilerde boşanıp kotu günler geçireceğine bırak allah kurtarmış yol yakınken donmuşun boşşş ver uzulmeye bıle değmez memlekette adammı yok alla sen ! :D

• Neden sevenlerin arasia girer bu kaynana!

1|1
    0|0
  • İyi yapmışsın, çıldırtıyor beni böyle insanlar

0|1
    0|0
  • Boyle hakkini savunan insanlari seviyorum. Eline saglik.

0|0
    0|0
  • şimdiden bu kadar karışıyorsa evlenince daha kötü olurdu emin ol bence iyi yapmışsın annesine aşırı bağlı erkekleri anlayamıyorum beyni var fikri yok

0|1
    0|0
  • Çok bilmişlik :)

0|0
    0|0
  • islerin kendi kafana gore yuruyecegini saniyorsan yaniliyorsun. bence hata etmissin. bu isler bu sekilde yurur. imzadan sonra rest cekseydin daha iyi olurdu. bunu engelleyemezsin. baskasini bulsan bile onun anneside karisir.

0|0
    0|0
  • Başka birini bul evlilik aşamasına gel yaş 27-28 olur :)

0|0
    0|0
  • Sanki millete begendirecek gelinini. ogluda kesin "sapsal, sut yavrusudur." kusura bakma.

Bugun boyle yapan yarin seni hizmetci yapar evinde.

0|0
    0|0
  • sen bilirsin

0|0
    0|0
  • Yuzugu nereye attin ben onu merak ettim :D

0|0
    0|0
  • Aman aman ucuz yırtmışsın. Yeni gelin olcak kızın her istediği yapılmalı bence

1|0
    0|0
  • Anneye karşı gelinir mi. Otur konuş.

0|0
    0|0
  • Haaah haaah çok güzel oldu aferin size afferin size çok güzel oldu

0|0
    0|0
  • Oğlum kendim seccem deseydin olsaydı bitseydi uzatma sende

0|0
    0|0
  • böyle insanları hep uyuz oldugum kişiler ya

0|0
    0|0
  • O kadarı gerçekten fazla olmuş.
    Sende düğünde giyecekleri elbiselerini seç durum esitlensin

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• kısa ve net anası ölmüş alacaksın !

2|1
    0|0
  • Doğru yapmıssın aslında

0|0
    0|0
  • İsabet olmuş!
    Sana saygı duymayan insan seni her zaman ezer ömrün boyunca!

0|1
    0|0
  • iyi yapmissin. evlilik sadece kari koca olan iliskiden ibaret degilmisssss bazilarina gore. bir ogrenemedi sunu cok bilmis anneler. babalar cok karismiyor. daha evlenmeden boyle baskilayan herseye burnunu sokan cadoloz bir kaynanan olacaksa evlendikten sonra durumu sen dusun. yuva yikan cinsten oylesi. ayrica dengyi kuramayan erkek giysin etegini anasinin dizinin dibinde otursun. cok dogru bir karar vermissin aferin. gorucu usulu evlilikten de uzak dur.

0|1
    0|0
  • Çok doğru yapmışsın.
    Hak etmiş yani yav. sanki kaynanan evleniyor.

0|1
    0|0
  • Nişanlın bir şey yapmalıydı
    Sizin hayatınıza o pek karışamaz
    Eşyalara falan hiç karışamaz !
    O evde o değil siz oturacaksınz onun değil sizin zevkinize göre alınmalı.

0|1
    0|0
  • Dogru yaptin cunku bu olaylar hep devam edicekti. Dogru yaptin cunku o adam tam bitr ana kuzusu ve ondan bir b*k olmaz.

0|1
    0|0
  • Aynı babaannem :D :D Annem ondan yıllardır çekiyor iyi yapmışsın canım ayrılmakla en doğrusunu yapmışsın çekilir dert değil :D

0|0
    0|0
  • Kaynanaya bak şimdi çıkıcam asil çerkes kızı asaletimden kendimi oturacak evde, gelinliği omu giyecek çok iyi etmişsin sakın kanma tekrar hayatını zehir edersin

0|1
    0|0
  • Eşyalardan sebep ayrılan çok kişi var.. Bence geçici şeyler için ömürlük şeylerden vazgeçmeyin..

0|2
    0|0
  • A dedim

0|0
    0|0
  • Annesinin ağzına sıç sorunun varsa. Nişanlın bişey derse o zaman atsaydın yüzükleri. Çocuğa ayıp etmişsin.

0|0
    0|0
  • İyi etmişsin.

0|0
    0|0
  • Biraz sabırlı davranman gerekirdi bence. O gelinliği giyerdim tamam olsun derdim. Beğenmediysem eğer gelinliği düğün günü kesip biçerdim :D diğer gelinliği giymek zorunda kalırdım ;)

0|0
    0|0
  • öyle bir kaynana ile ömür geçmez, zararın neresinden dönersen kardır.

0|0
    0|0
  • ah ahhhhh diyorum.

0|0
    0|0
  • Bütün kaynanalar öyle keşke yapmasaydın benim nişanlım mühendis. kaynanam diyor lise mezunu istemem öğretmen hemşire gelin isterim. dedim sanki kendi tıp mezunu

0|0
    0|0
Yükleniyor...