Dışarda bir "erkek" tarafından bir kadına şiddet ve hakaret uygulandığını görseniz ne yapardınız?

Bu zamanda artık kadınlara saygı çok nadir.. Tek zayıf savunmasız diye saldırıya uğruyorlar.. Çok ciddi ve çok kötü bir durum.. Baskı altında yaşıyorlar.. Hakarete uğruyorlar ailesine hakaret ediliyor ve susmak zorunda kalıyorlar.. Tecavüz ediliyorlar bazı insan kılığındaki "... lerden" dolayı bir eşya "mal" gözü ile değerlendiriliyorlar. Yazıklar olsun. #kadınaşiddetehayır!

1|0
18|46

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 45

• Şimdi kardeşim tabiki gider yardım ederiz ama bu adamı durdurmak tek başına öyle kolundan tutup almak ile olmaz çünkü adam öfkeli. Şİmdi gidip bu adama vursam 1-2 tane bayıltsam daha sonra uyanınca anlatsa eşimi şu yüzden dövüyorum diye mantıklı bir açıklama yapsa çok üzülürüm. Şimdi yanlış anlamayın kadına şiddeti asla savunmuyorum ama empati yapın kadın güçlü olsa ve erkek hangi davranışları yapsa aklınızı kaybeder ve onu döversiniz? Kesinlikle bu ülkede kadına zerre saygı yok , kimse ALLAH'ın kadınlar üzerindeki adaletini bilmiyor bile uygulasın kadınlar cahiliye döneminden daha çok zulm görüyor şu zamanda. Kadınlara her türlü zorlama ve mal muamelesi var sebebi kesinlikle bizim halkımız. Bizim halkımıza apaçık dış kuvvetlerin çok büyük bir etkisi var ve bizim toplumumuz o kadar cahil ki asla okumaz , sorgulamaz ve itaat eder. Bu toplum 1 tık ileri gidemiyor bu yüzden. Ben anlamıyorum nasıl müslüman ülke burası? İslamı çok iyi bilmiyor olsaydım kesin dini inkar ederdim din bunların yaşadıkları gibiyse böyle dinin der dinsiz olurdum. YUsuf islamın bir sözü var eğer islamı müslümanlardan öğrenseydim kesinlikle dinsiz olurdum iyi ki kur-andan öğrenmişim diye. İnşallah ben eşime ve aileme kesinlikle özgür olmaları için herşeyi yapacağım asla kavga etmiyeceğim onlara çok iyi davranacağım.

1|0
    0|0
    • İnşallah.. Yazında çok haklısın Allah hepimizi islah etsin.. Kuran'ıve peygamber Efendimizi (sav) örnek alıp yaşamalıyız aslında Allah bizim ve toplumumuzun sonunu hayır eylesin. Cehennemi iğne ucu kadar görselerdi başlarını secdeden kaldırmazlardı diye bir hadisde var.. Hayırlısı. İnşallah nefsimize ve öfkemize hakim oluruz.

• Tamam ama peki buna nediyorsun? :

İslam’da Sünnet/sahih hadis teşriin ikinci kaynağıdır.

İslam alimlerine göre, “Hayır, hayır! Senin Rabbin hakkı için, onlar aralarında ihtilâf ettikleri meselelerde seni hakem kılıp, sonra da verdiğin hükümden ötürü içlerinde hiçbir sıkıntı duymaksızın sana tam bir teslimiyetle bağlanmadıkça iman etmiş olmazlar.”(Nisa, 4/65), “O kendi heva ve hevesiyle konuşmuyor. O, kendisine vahyedilen bir vahiyden başka bir şey değildir.”(Necm, 53/3-4) mealindeki ayetler Sünnetin teşriin ikinci kaynağı olduğunun delilidir.

• KArdeşim SÜnnet adalat demek ve İslamdaki tek sünnet ALLAH'In ayetleridir :) Şimdi Sizin sünnet adı altında söyledikleriniz Kur-an dışı peygamberin verdiği hüküm olarak kastediyorsunuz peygamber ALLAH'ın indirdiğine uyuyorum diyor fark ediyorsanız :) Yani O ALLAH'ın ona indirdiği mesaj dışında hiçbirşeyi söylemiyor ki ben gaybı bilmem diyor zaten :) Neyse kardeşim kur-andan kafana takılan birşey varsa yanıtlarım ama hadis ile kur-anı kıyaslamam asla ve bu tartışmaya da girmem bu zamana kadar çok tartıştım bir faydası olmadı :)

• müdahale ederim gerektiği şekilde
    o an neyi hak ediyorsa onu veririm hakaret ya da şiddet uygulayana

1|0
    0|0
  • Benim gözümün önünde olsa gebertesiye döverim o erkek olduğunu zanneden zavallı yaratığı. En hassas olduğum konuların başında gelir, kadına şiddet ş. refsizliğin nirvanasıdır.

2|0
    0|0
  • Bir şey yapmam

0|0
    1|0
  • Yeri geldi yumrukta yedim ama elimden geldiği kadar musade etmedim

1|0
    0|0
  • başta gider insan gibi uyarırım ama insan olmadığı için anlamaz ben de anlayacağı şekilde anlatmaya çalışırım

1|0
    0|0
  • Eğer şiddet uygulayan kişi eşi ise polisi ararım karı koca arasına girmem sonra ben kötü olurum insanlar bir tuhaf ama karı koca değil ise kar maskesini takar Allâh ne verdi ise girişirim hastanelik ederim kar maskesi de ne olur ne olmaz iti kopuğu psikosu var kafayı bana aileme falan takar önlem maksatlı ;)

0|0
    0|0
  • Şiddete Hayır derim

1|0
    0|0
  • müdahele ederim daha önceki şahit olduğum olaylar gibi. Ama kadınlar genelde o benim kocam sanane aile içi meselm sen ne karışıyorsun falan diyolar olaya karışınca da mal gibi kalıyorum sonra

1|0
    0|0
  • bende o erkeğe şiddet uygularım

1|0
    0|0
  • Müdahale ederim herşeyi yaparım o an dusunmem

1|0
    0|0
  • abicim kadınlar kendileri istiyor
    köle olmayı
    düzeni değiştirin
    550 erkek yerine 550 kadın olsun orada
    yani bu işer dinle yönetilen siyasette
    kadın nasıl bir yer edinecek?

0|0
    0|0
  • Kesinlille tepki veridim

1|0
    0|0
  • Müdahale ederim dayanamam

1|0
    0|0
  • Anında müdehale ederim ve daha biki ay önce de yaptım bunu
    İki sarhoş yolda yürüyen bayanlara salkıntılık yapıyor rahatsız ediyordu
    Kavga ettiğ ağız burun girdim

1|0
    0|0
  • bizim burada onu yapamazlar , erkek adama yakışmaz, etek giydirirler.

1|0
    0|0
  • Müdahale ederim dayak yiyecek olsam bile

1|0
    0|0
  • Bu yıllardır var ve ne diyelim ki bir yerde görsek zaten engel oluruz ama merkezi yerlerde kadınların bazıları adamları dövüyor ve adama sapıksın diyolar adam halkın linç etme çekinmesi yüzünden çaresiz kalıyor bazı kadınların böyle çirkin taraflarıda var bire bir şahit olduk yani :)

0|0
    0|0
  • Müdahale ederim

1|0
    0|0
  • ÇApanın önünde bir hanımefendiyi almıştık öküzün elinden tekmelerken , Arkadan dayının birinin "Laaa hadi gençlere de yapsana artistli helevalllaaqqwrqwe" demesini unutmadım hala

0|0
    0|0
  • Polis çağırırım oraya. Kendim karışmam aile sonuçta benim karışmam doğru bir şey. Ama çok darp ediyosa müdahale ederim. Mağdurun mazlumun yanında olmak gerekir.

0|0
    0|0
  • Adamı linc ederim

0|0
    0|0
  • İsterse öldürsün dokunmam.
    Kocamdır severde s. ikerde cevabını almışlığım var.

0|1
    0|1
  • Şöyle bir hikaye var , yol kenarında Adam kadını döverken biri çıkıp adama engel oluyor , ne yapıyorsun falan , kadın yoldan geçen adama diyorki o benim kocam döverde severde sanane. Böyle bir olay karşısında ölçüp tartmadan karışmam o yüzden.

0|0
    0|0
  • Tabiki tepkini göstereceksin tepkisiz bir toplum geri bir toplumdur

0|0
    0|0
  • Tipi, cinsi, fikri ne olursa olsun kadına şiddet uygulanmasına izin vermem, elimden geleni yaparım...

0|0
    0|0
  • Böyle bir durumla karşılaştım , olaya dahil olduğuma pişman oldum :/ Dayak yiyen kız " sanane o benim sevgilim , ister sever ister döver " dedi. Ne haliniz varsa görün diyip uzaklaştım.

0|0
    0|0
  • bir kere oyle bı halt yedım kızdan yemediğim fırça kalmadı tokatlıyodu adam kızı sokak ortasında

0|1
    0|0
  • kadınlara olan saygım gayet yüksektir ama feminist tayfa gitgide bunun azalmasına neden oluyor

0|0
    0|0
  • kardeşim yakışıyomu napıyosun sen derim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 18

• Müdahale ederim, erkeğin bacak arasına tekme atarım yiyorsa yapsın birdaha. Ardından da polisi ararım.

1|0
    0|0
  • Benim yanımda genelde hep arkadaşlarım oluyo havada sans eseri soguk. Öyle bişey görsem once guzel bir agız yuz kırardık sonra tek donuyla dısarda sogukta bırakırdık kıyafetlerinide yakardık. Kadınla hiçbir turlu el kalkmaz

1|0
    0|0
  • Gücüm yettiğince engellemeye çalışırdım.

1|0
    0|0
  • Anında müdahale

1|0
    0|0
  • O erkegi oraya gidip severim ! Beni orda öldurseler karsimda bir kadın dayak yiyemez.

1|0
    0|0
  • Bunlar neredeyse hergun olan seyler hic kimsede hicbir sey yapmiyor. Yahu polise gitse kadin darp edildim diye hicbir sey olmuyor adami bir alip, birakiyorlar sonra. Kimsenin umrunda degil kadini olduruyorlar mi dovuyorlar mi..
    Ama sokakta opusen cift gorseler aa cok ayip. Laf etmeyen kalmaz. Cunku sevgi gostermek, dayaktan, tecavuzden, cinayetten daha ayip bizim ulkemizde.

0|0
    0|0
  • Kadın kendini koruyamıyorsa ben korurum

1|0
    0|0
  • @Aryeol u çağırırım 2miz bir olup döveriz o erkeği hemcinslerimiz üzeni üzeriz ama geçen günkü harun abinin paylaştığı bencedeki gibi bir hemcinsse korumam ne halt yerse yesin hatta bide ben doverim adamdan sonra :D

0|0
    0|0
  • Polisi arar ve müdahele ederdim.

1|0
    0|0
  • Polisi arar şikayet ederim

0|0
    0|0
  • 155.

0|0
    0|0
  • Pek çok kez oldu
    Yoldum yolarim

0|0
    0|0
  • Koşarak adama dalarım hiç acımam

0|0
    0|0
  • Adama tas atarim. Polisi arr yardim isterim 😠💪👊✋👍

0|0
    0|0
  • Ne gerekiyosa onu yaparm anasından emdiği sütü burnundan getirirm. Allah ne verdiyse biber gazı ve jopla dayak yemek nasilms onu gösteririm

1|0
    0|0
  • Agzima geleni sayarim adama, kadinin da kolundan tutar cevreye bagrinirim "Neden sadece izliyorsunuz? Aynisi esinizin cocuklarinizin basina gelse yine izleyebilir miydiniz?" derim, dedim

1|0
    0|0
  • Ben de yaşadım. Kimse kılını bile kıpırdatmadı. Erkek denilen o varlık bana 300 kişinin içinde bağırıp çağırırken, duvara savururken kimse citini cikarmadi. Onu durdurmadi.

1|0
    0|0
  • küfür ederim

0|0
    0|0
Yükleniyor...