Konuşmalarımızda neden #İnşAllah deriz?

Hayırlı sabahlar, selemun aleyküm arkadaşlar. İnşAllah kullanırız belki bir çogumuz cümlelerimizde ama biliyor muydunuz bunun Kur'an-ı Kerim'de geçtiğini? Bakın nerde geçiyormuş>>>>>>>>
Ben de daha az önce öğrendim ve paylaşmak istedim :)

#Kehfsuresi:(23-24) Herhangi bir şey için, Allah'ın dilemesi dışında: 'Ben yarın onu yapacağım' deme. Unuttuğun zaman Rabbini an ve şöyle de: 'Umulur ki, Rabbim beni doğruya daha yakın olana eriştirir.'

İnşAllah ne demek?

inşallah nedir inşallah demenin önemi inşallah nasıl yazılır inşallah kelime anlamı İnşaAllah , Allah izin verirse, Allah dilerse, Allah'ın izniyle demektir. inşaAllah demekle, niyetlendiğimiz işi Allah c. c'nün iznine ve dilemesine...

Konuşmalarımızda neden #İnşAllah deriz?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Hoca, yarına şunları yapacağım, edeceğim, diye plan yaparmış. Plan yaparmış yapmasına da her şeyin nasip kısmet işi olduğunu iyi bilen hanımı onu uyarmaktan geri kalmazmış: “Hoca, inşallah de!”, “Hoca, insanlık hâli!” “Hoca, kader kısmet var!”, “Hoca, nasipten öte yol git.’ mez!”

Hoca bu, hanımının her sözüne itibar etmediği gibi bu sözlerine de itibar etmezmiş.

Günlerden bir gün, akşam yatmadan önce bizim Hoca kansına:

– Hatun, demiş, yarın güneş açarsa tarlaya, hava yağmurlu olursa oduna gideceğim.
    Hanımı yine: “İnşaAllah de Hoca.” diye uyarmış ama uyarmasıyla cevabını alması bir olmuş.

– Be kadın, demiş, bunun İnşaAllahı MaşaAllahı mı var, yarın hava ya kapalı olacak ya açık. Ben de ya tarlaya gideceğim ya oduna!
    Sabah uyanmış ki hava kapalı. Eşeğe bindiği gibi dağın yolunu tutmuş. Neyse uzatmayalım, odunu etmiş, tam eşeğe yükletecekken, bir grup haydut etrafını çevirip:

– Babalık, demişler, filan köyü biliyor musun?
    – Biliyorum, demiş Hoca, ne olacak?
    – O zaman düş önümüze bizi oraya götür.
    Hoca yalvarmış yakarmış ama iş bildiğiniz gibi değil. Üstelik filan köy dedikleri çeyrek günlük yol. Kaçsa arkadan mızraklayacaklar, yere yatsa üstünü çiğneyecekler, bu melanet heriflerden kurtulmanın çaresi yok. Önlerine düşüp o köyü bulmuş ama gün de batmak üzere. Yayan yapıldak onca yolu yürüyüp sabaha karşı evin kapısını çalmış. Hanımı içeriden seslenmiş:

– Kim o?
    Hoca yorgunluk akan bir sesle cevap vermiş:

– Aç hanım aç, İnşaAllah ben geldim!

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• aynen inşallah sık kullanıırrıımm

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bir işi yapacağımda İnşaAllah yapacağım derim hep

1|0
    0|0
  • Gelecekte yapacağımız bir şey için “inşallah” deriz. Yani “Benim dışımda bir engel çıkmadığı sürece, ben yürekten bunu yapmak istiyorum. Ancak bunun için Allah’ın da izin vermesini bekliyorum” anlamındadır. :( :(

1|0
    0|0
  • inşallah demeyince olacağı varsada olmayabilir

1|0
    0|0
  • "inşallah nedir inşallah demenin önemi inşallah nasıl yazılır inşallah kelime anlamı" bu cümleyi yazmakdaki amacın bize işkence çekmek mi :) Haber siteleri gibi konuya girmeden önce 10 tane alakasız soru sormuşsun :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...