Kardeşim cezaevinde ve ben görüşüne gitmiyorum. Sizce yanlışmı yapıyorum? Lütfen detayı okuduktan sonra yorum yapın?

Daha öncesinde ceza evine girdi çıktı. defalarca uyardım kendisini, ama beni dinlemedi. Uyuşturucu kullanıyomuş. ne kadar ceza alacağı belirsiz. Aileme ve bana çok büyük yanlış yaptı. hiçbir sebep yokken keyfi uyuşturucu kullanıp ceza evine girdi. Görüşüne gitmek istemiyorum. Ama çevremdekiler hep baskı yapıyor git diye. Sizce ne yapmalıyım.

Güncellemeler:
Herkes git diyo ama, gerçekten fırtınalar kopuyo içimde. Ama ne zaman yanında dursam yüz bulup daha beterlerini yaptı. Bundan önce yattığında 45000 lira harcadım. Canı sağolsun ama sanki bunları yüz bulup yapıyo gibime geliyo. Çok üzülüyorum. Evli çoluğu çocuğu var. üstelik ilk karısından bir kızı var. bu karısındanda 2 çocuğu var. ben bakıyorum onlara. Ceza evine parasınıda ben yolluyorum. Avukatına verdim yine 10.000 lira. ama bunları benim yaptığımı bilmiyo. babam yapıyo sanıyo.

0|0
14|12

En İyi Kız Görüşü

• Aaa tabıkı gitmelisin.. git azarla ve dön... ama git.. git hakaret et dön.. ama git... git agzına ede ede konuş dön.. ama git...

0|2
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Bir ağabeyin her koşulda kardeşinin yanında durması gerekir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• aynı durum bir arkadaşımın başına gelmişti bence kalbini dinle. kardeşini sevmesen ona kızmazdın buna emin ol. değer verdiğin kadar kızıyorsun bu yüzden çok kızıyorsun. bence yanında ol nolursa olsun. onun kullandığı iyi bir şey değil ama o da hissizleşmek için kullanmıştır eminim. yanında olmalısın o bu şu dedi diye değil. kendin istediğin için.

0|1
    0|0
  • sen elinden geleni yapmışsın
    senin yaptığını bilmeyip babanın yaptığını sanıyormuş
    ona bunları yapanlar için bir şey yapmayan biri var ortada
    sadece kendisini düşünen
    çocuğunu bile düşünmeyen biri
    eminim neden sen gelmedin diye de sorgulamaz
    sen de sorgulama

0|0
    0|0
  • Kardeşin sonuçta git yanına

0|0
    0|0
  • Rabbim yardımcısı olsun üzüldüm.
    Bir abi olarak destek ol , yalnız hıssetmesın kendını yazık cocuga

0|0
    0|0
    • neler yaptım bir bilsen. artık yoruldum gerçekten

• Onun şu an sana ıhtıyacı vardır emın ol. Cezaevınden cıktıktan snrada rahat bırakma onu her ısıne karıs yoksa duzelmez
      bir abi olarak yapmalısın

• yanında durdurmuyo. bir şkelide kaçıyo yanımdan. her yolu denedim. bak bu işler başına gelirse ben yanında olmam dedim ama dinletemedim

• gitme :/ kendı kaşınmış

0|0
    0|0
  • gitmelisin bence

0|0
    0|0
  • Gitmelisin bence. Bağımlılık lanet bir şey. Hele ki bu bir uyuşturucuysa. Kişinin gözü ailesini bile görmez. :/

0|0
    0|0
  • Bence gitmelisin. Ne olursa olsun o senin kardeşin ve şu an eminim senin gelmeni bekliyor..

0|0
    0|0
  • gitmelisin. sizin desteğini ze ihtiyacı olmalı. onu da göremez se hepten yanlışa düşer

0|0
    0|0
  • keyfi uyuşturucu kullanılmaz. bağımlılıktır bu.

0|0
    0|0
  • Gıtmen gerekır abılık vazıfen

0|0
    0|0
  • Allah razı olsun senin gibi abi zor bulunur. Basta gitmelisin diye dusundum ama belli ki hayatta ne kendinin ne çocuğunun ne de karısının sorumlulugunu almis. Nasil olsa herseyi dusunen birileri var mantiginda gidiyor olabilir. Gitmenizden yuz bulacaksa gitmeyin. Hatta konusmayarak tavir gostererek belli edin bence cunku cocuk degil ki hatanda da yanındayım olsun. Tabiki destek olunmasi lazim ve oluyormussunuz zaten ama bunu gostermek eger anlamayan bir insansa aksine rahatlik getirebilir. Bence ailesine ve cocuklarina yaptiginiz yardimdan bahsetmeyin babasinin yaptigini da dusunmesin biraz ailesi icin endiselenmeyo ve sorumluluk almayi ogrensin. Butun aile olarak artik yaninda olmadiginizi arkasini toplamayacaginizi gostermeniz lazim ki sorumluluk alsin. Zor tabi yine siz bilirsiniz Allah sabir versin

0|1
    0|0
  • Dışlamayın ilgiden uzak tutup suça teşvik etmeyin

0|0
    0|0
    • dışlamayız, ama ilgilenmekte içimden gelmiyomu desem, ya da kendimi mi frenliyorum desem

Erkekler Ne Diyor 11

• Bir kere git ve ona ciddi bir şekilde pişman olup olmadığını sor cevabında en ufak bir samimiyetsizlik en ufak bir yalan en ufak bir lakaytlık sezersen bırak çürüsün gitsin artık onu kaybetmişsin demektir. Yok eğer samimiyetle pişman olduğunu söylerse ceza evi yönetimiyle iletişime geçip tedavi olmak istediğini söyleyip tedavi programına yazılsın bir de vakit geçirmek için sosyal aktivite programına yazılsın. Koğuşunu değiştirmesi de şart. İçerdeki itlerden bazıları tedavi için aldıkları hapların bazılarını biriktirip çıkar karşılığı kardeşine verebilirler. Maddeye bağlı adamı kullanması kolay olur.

0|0
    0|0
  • git kardeş

0|1
    0|0
  • Gitmelisin

0|0
    0|0
  • Uyuşturucu kullanınca ceza evine mi giriliyor? Benim bir arkadaş da öyle yakalandı ama sadece uyarı aldı

0|0
    0|0
  • Allah korusun kardesim cezaevine girse o cezaevine yakin ev tutarim. Nasil kardessiniz a q

0|0
    0|0
  • Onu olduğu gibi kabul etmiyorsun bu sefer o seni değil sen onu haketmiyorsun ne olursa olsun onu olduğu gibi kabul edip sevmelisin.. Uyuşturucu kullanıyor diye pislik gözüyle bakan insanlardan nefret ediyorum

0|0
    0|0
  • Canın ne isityorsa onu yap çevrendekilere aldırma

0|0
    0|0
  • Gitme bırak özlesin seni, belki pişmanlık hisseder.

0|1
    0|0
  • Ara ara git desteğini esirgeme ondan.
    Çıktığı zaman aynı işlere devam edecekse onun artık bir ailesi olmayacağını soyle sürekli

0|0
    0|0
  • Bir yanım gitme öyle adamla ne işin var diyor diğer yanım kardeşin ve düşmüş git üç günlük dünya diyor

0|0
    0|0
  • Abim 6 gun kaldığı nezarette gelmedik diye tüm ailesini sildi konuşmuyor. Aynisi olabilir.

1|0
    0|0
Yükleniyor...