Ülkemiz genelinde iş güvenliği yeterli düzeyde verilmiyor sebepleri neler olabilir?

Türkiyede yapılan işler ve çalışan işçilerimizin iş
güvenliği hiçe sayılıyor bunun altında yatan ana nedenlerden birisi vurdumduymaz olmamız aman ne olacak , bir şey olmaz gibi söylemlerimiz sonrasında keşke şunu yapsaydık gibi kelimelere bırakıyor maalesef bunun için neler yapabilir iş kazalarını nasıl en aza indirebiliriz..
Ülkemiz genelinde iş güvenliği yeterli düzeyde verilmiyor sebepleri neler olabilir?

Güncellemeler:
Bence alınabilecek en iyi yöntem bilinçli nesil yetiştirmek ten geçiyor

2|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• can tatlı ama kaybedilince anlanılır değeri

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçek anlamda farkındalık yaratması gereken bir soruya espiriyle cevap veren bir toplumuz.

İnsanlar ölüyor. Denildiğinde;
    -ölecek tabi :))

Gibi tepkiler alırsın. Ülkemizde ciddiyet eksikliği var.

İşimiz Önemli olsa bile bunu istemsiz yapıyoruz. Umursamazlık bizim genelimizde olan bir konu.
    Çözüm kafada başlar insanlar aklındaki hemen bitirip kurtulayim ya da yarin yaparım kafasından uzaklaşmalı.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Maalesef fazla önemsenmiyor bu durum. Biraz da işçilerin bilinçsizliğinden de kaynaklanıyor. Kendi hayatlarını hiçe sayarak böyle tehlikeli işler yapıyorlar. İlk önce onlara eğitim verilerek gerekli tüm bilgiler ve haklar anlatılmalı. İş güvenliği ve uzmanları şirketlere yönlendirilerek araştırmalar ve denetlemeler yapmalı. Zaten Şu an günümüzde bu meslek rövanş olduğu için ( gerçi bazıları sırf parası için bu mesleği seçiyor.) Tüm şirketlerin ve iş yerlerinin bu konuda olması gereken noktaya geleceğini düşünüyorum. Bu iş kazalarının azaltılmasının temelinde sürekli denetlemeler ve takip yatıyor aslında.

0|1
    0|0
  • Genelde öyle

0|0
    0|0
  • Para en büyük neden müfettişlere onlara bunlara para veriliyo eksiklikler rapor edilmiyo

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Böyle ciddi soruları sormayalım lütfen...

0|0
    0|1
  • Çünkü herşeyi olduğu gibi bunu da hafife alıyoruz. Bunları gereksiz teferruatlar olarak gördüğümüz için, başımıza birşeyler geldiğinde de sızlanıp duruyoruz. Bunlar olmadan önce ön görmek ve önlem almak, riski minimize ettiği gibi, gelecek içinde bir umut ışığı olabilir. Tamamen kişinin kendini geliştirme isteğiyle alakalı bir durum bu. Ne kadar zorla ve yaptırımla bu işi öğretirseniz öğretin. İlk fırsatta kişi yine aynı konumda ve bildiğini yaparak devam edecektir. Kendine bir engel olarak gördüğü için, bunlar yine onda bitecektir.

0|0
    0|0
  • işçi kardeşlerimizi umursayarak en iyi iş güvenliğimizi yapmış oluruz ama bu olmadığı için böyle işte devlet de buna bile bile göz yumuyor sebebi ise halk umursanmıyor sadece kendinlerini düşünüyorlar

0|1
    0|0
  • bunu sallamayan bir toplulmumuz var iş güvenliği toplantısında bu resmi ve bir çok resmi slayt oalrak videolamıştı sorumlu kişi bunlara diyecek birşey yok demişti bende CAHİL cesaret dedim toplantıda herkes yüzüme baktı yani adamalr pek iplemyor iş görülsünde nasıl görülürse görülsün ulen ölüceksin ya bişey olmaz ölmem ben kafası var :)

0|0
    0|0
  • Bilinçsiz toplum olmak sertifika aldım ben gerçekten önemli konu aslınfa

0|0
    0|0
Yükleniyor...