Toplumda baskı olarak neyi görüyorsunuz ya da insan ilişkilerinde?

Hepimiz ayrı veya farklı toplumun parçasıyız. Dolasıyla baskı olarak düşündüğümüz şeylerde farklı siz hangi şeyleri baskı olarak görüyorsunuz?

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• Daha çok ailelerin kız çocuklarına yaptığı baskı var bana göre

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Millet ne der modunda ki insanlara göre oluşan bütün davranışlar toplum baskısının en net örneği.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Ben insanların belli yaşta bazı haklara sahipken ilerleyen yaşlarda bu haklardan mahrum kalması yani toplum tarafından bir şekilde mahrum bırakılmasının sağlanması örneğin 20 yaşında gidip bir cafede eğlenebiliyorken 50 yaşında neden aynı şeyleri yapamıyorum ya da yapsam bile neden kötü gözle bakılıyor?

1|0
    0|0
    • İnsanların sana yüklediği bir yük gibi halbuki. insan 50 yasında da istediğini yapabilir

• Ordan mahallenin bebesi seslenir
    - Benle konuşurken ilk o elini indir :)

0|0
    0|0
  • Adetletsizlik

0|0
    0|0
  • Dini baskı var herkes bu ülkede müslüman olacak olmak zorunda gibi şart var. Başka dinden olan insanlara basksı ve ayrımcılık var. Kilise cemevi vs açmak yasak ruhban okullarımız kapalı din adamı yetiştirmek için dışarıya gidiyoruz kısaca hristiyanlıgı bitirmek için çok şey yapılsada bitmedi bitmeyecek daha da artıyor.

0|0
    0|0
  • bu toplumun baskılarını yazsak, arşivlik çıkar, herşeye bir baskıs ıvar zaten, neye yok ki olmayan birşeye bile var,

0|0
    0|0
  • herkes kendi ölçüsü kadar doğruluğu yanlışı uygulamaya çalışıyor bu yanlış hak ne emretmişse o olmalı :)

0|0
    0|0
  • En büyük baskı cinsel baskılar

0|0
    0|0
  • Sünnet olmayı...

0|0
    0|0
  • bakışlar en büyük baskı ya

0|0
    0|0
  • Dik dik bakmalar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Yalan dolan goruyorum baskada bisey goremiorum

0|0
    0|0
  • Kadınların spor yapması eleştiriliyor. Mesela bagcilarda paten kullandigim icin yetiskin bir bayan olarak. Tuhaf karsilaniuorum
    sanki paten çocuklar icin üretilmiş

0|0
    0|0
  • Evlilik ve çocuk.

0|0
    0|0
  • Elalem ne der? Bence en büyük psikolojik baskılardan biri

0|0
    0|0
  • insanlar yolda ele ele tutusan sevgilieri görünce hemen bir baskı yapıyor

0|0
    0|0