Doğulu ve batılı arasındaki farklar?

Batılı görgülüdür, medenidir, çağdaştır, çalışkandır, zekidir ama doğulu tam tersidir.

1|0
17|26

En İyi Erkek Görüşü

• Aynen katılıyorum hatta bu görüşün altına imzamı bile atarım.

1|0
    1|0
    • batıya gelenlerini de gördük. şu an Antalya marmaris Bodrum en güzel yerlere konmuşlar pislik yine pislik acındırma duygu sömürüsü ayağı çekmesin kimse.

En İyi Kız Görüşü

• valla kimse alınmasın ama genelde böyle oluyo cidden

1|1
    0|3

Erkekler Ne Diyor 25

• Oluşturulmaya çalışılan izlenim buydu zaten. ve başarılı da olmuş görünüyorlar.

Fakat işin aslını söyleyim sana.
    Batılı kendine görgülüdür. doğuda görgüsünden eser yoktur. katliam yapar.
    Çalışkandır, çünkü sömürmeye devam etmek için;modern köleliğin efendisi olarak devam etmesi için bunu yapması gerekir.
    çağdaştır çünkü ortada çağdaşlığı temsil edecek başka kimse yoktur. olsa bile elinde müslümanlığı terör ve gerici zihniyeti olarak göstermeyi başarabilecek kadar güçlü silahları var. oda medya. o yüzden istediğiniz kadar çağdaş diyin. onlar iyi görünümlerine kötülük yaparak ulaşmış toplumlar.

1|0
    0|0
  • Dagda buyuyen catal bicak kullanmayi bilmeyen ki olmadigi icin kullanmayi bilmeyen bir insandan medeni olmayi, ki bu da senin baktigin acidan medeniyet kavrami , bekleyemezsin. Gorgu falan nazik olmak, godos, godos konusmak degildir. Bunlar insanliktir yardimlasmadir acgozlu ikiyuzlu olamamaktir. Sen dogudaki cocugu batida buyutursen senin, dedigin, gibi medeni, de, olur gorgulu de. Caliskan insanlar da genelde dogudan cikar ki bu da bir genelleme degil ama gozlemdir. Cunku zor sartlar onu caliskan olmaya iter.

0|1
    1|0
  • Doğuluyum , doğuda yaşamanın tadını bilmeyenler atıp tutuyor bol bol.

3|3
    0|2
  • Saçma sapan bir düşünce.. Doğu - batı diye ayırırsan türk kürt diye ayıranlar gibi hata etmiş olursun.. Doğulu dediğin insanların yaşadığı şartlarda yaşayıp dünyaya o gözle bakabilseydin keşke.. Hâlen köyünde elektrik olmayan insanlar var.. Ve terörle alakası olmayan köylerde bile elektriğin olmadığını söyleyebilirim.. Ordaki insanları topluma kazandırmak yerine aşağılamak, kendi kayıbımızdır..!

1|1
    1|0
  • Bende doğuluyum babam okumadı belki ama bugün her konu hakkında bilgisi var şirketi var bence herkez bir değil aynı değil

2|1
    0|0
  • Genellemelere genelde karşıyım...
    Resmen uçmuşsun, yuh...
    Kadınları şeytan ilan edip yakanlar da onlardı zamanında...

0|0
    1|0
  • Çok yanlış düşünmektesin. Genelleme yapılabilir mi? Sen batılıysan o zaman kendinle çelişirsin. Bence sorduğun bu soruya altta yaptığın açıklama ile görgülü olmadığın, zeki olmadığın, medeni olmadığın ortaya çıkmaktadır. Doğulu bir çok kişiyi tanıdım ve inan samimiyetleri, anlayışları, bakışaçıları, misafirperverlikleri, sevgileri çok güzeldi. İnsanı insan yapan bütün özellikleri barındıran çok güzel doğulu kardeşlerimiz ve büyüklerimiz var. Her yerden (batı, doğu farketmez) yanlış kişilerde çıkmaktadır.
    Lütfen saygımızı hiçkimseye karşı yitirmeyelim..

0|0
    0|0
  • Doğulu zulüm görmüştür , Esaret altındadır
    Batılı gibi rahat değildir

1|1
    0|0
  • Alakası yok kürtleri sevmem

1|1
    0|2
  • Ne kadar saçma
    Bende derimki doğulular çok namuslu batılılar kaşar
    Zihniyetini değiştir bence

0|1
    1|0
  • Alakası yok sadeten bizim doğulu insanının bu aşağılık kopleksini kendiniz zayıf görmesini, ezik görmesini hiç anlamış değilim

0|0
    1|0
  • Türkler Uzak Doğudan geldi işte, biz hep buradaydık...
    Kaynak Türk Tarih kitapları.
    Kendini bilen her arkadaşı verdiğim cevabın dışında tutuyorum, bu cevabın bazı kas kafalılar için gerekli olduğu kanaatindeyim.
    Anlayışınız için teşekkür ederim...

0|0
    1|0
  • Eski dogulular şuanda batida bu isin dogusu batisi yok medeniyet kolay yeterki ekonomin olsun

1|0
    0|1
  • biz ilkelmiyiz yani :) siz barlarda gece klüplerinde takılmayı lüks arabalara binip dolaşmayı medeniyet sanıyorsunuz sanırım. esasen hatırlatırım, batıya tuvaleti bile öğreten doğudur. dünyada bir çok şey doğuda icat olmuştur. mesela fotoğraf makinesi, cam lensler vesaire bir kaç örnek... bizleri her daim yanlış anlatırlar. dizilerde hele zorba öküzler gibi gösterirler ama bizde gece hayatı olmaz pek hayat ailemizle geçen saatlerdir bizim için. bu medeniyetsizlikse haklısınız.

0|1
    0|0
  • yanlış biliorsun

0|0
    1|0
  • ayrıma gitme derim. Kötü sonuöçlar doğurur.

1|1
    0|1
    • Ne gibi?

• insanlara çok önyargılı yaklaşmaya başlarsın ister istemez. sonra tipinden dolayı sevmemek başlar. Eleştirin artar. Bunlar yüktür iyi şeyler değil.

• ben doğuluyum batı tarafına görüyoruz doğuda saf temiz duygular varken batıda karekter yapısınıda görüyoruz

0|0
    1|0
  • tunceliyi hariç tut, üniversite mezunu insan sayısı çok fazla, ayrıca doğuda rahatsız edilmeden dolaşabileceğin tek yer orası, batı illerinin çoğundan daha medeni çağdaş ve hoşgörülüdür insanları

0|0
    1|0
  • Bilmiyorsun ki batıya her şey doğudan geldi..

0|0
    0|0
  • Doğulu demiyelimde güney doğulu diyelim. Çünkü, doğu anadolu temizdir ve çok şehit verir. Ayrıca, batıda tam temiz değildir. Zira, Trakya ve Egede bir çok pkka sempatizanı var. Batıda Marmara, karadeniz ve iç anadoli temizdir.

0|0
    0|0
  • doguda cebinde beş kuruş olmasa bile aç kalmazsın..

0|1
    0|0
  • sana öyle insanlar gösteririm ki utancından amipe dönersin
    not batılıyım

0|1
    0|0
  • sen ne saçma bir insansın ya

0|0
    0|0
  • Bunu dediğine göre bilmiyorsun ki tarihte çoğu şeyin atası doğudan gelmektedir

0|0
    0|0
  • İt gibi okuduk köpek gibi çalışıyoruz elk fat su fat algı vergi doguda bunlar mevcut değil daha :-)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• ayni ulkenin insanisiniz yapmayin

3|4
    0|1
  • Ben İzmir'de doğdum büyüdüm. Annemin aileside İzmirli babamın aileside.. Kısıtlama yaşayarak büyümedim, evet çağdaş görmüş bir toplum medenide aynı zamanda. Ama zekayı çalışkanlığı batılı doğulu diye ayıramassın ki. Doğuya sürekli çiğköfte yoğurup, ağız özelliklerinden dolayı kaba diye nitelendirip, bilmem kaç yılının kız çocuğunu okula göndermeme olaylarını ele alarak yadırgayamassın. Evet ben İzmirliyim memleketimi heryerde savunurum, ve başka insanlar çamur atmadığı sürece hiçbirşekilde ayrımcılık yapmam söz konusu değil. Burası Türkiye, doğusuda bizim batısıda. Oyüzden kendi ülkeni sevmeye bak ve bu düşüncelerden bir an önce arın bence

0|0
    1|0
  • Medeniyet dediğin ortaya bölünmüş bir ülkede yok, medeniyet dediğin indandan insana değişir. Senin medeni insan dediklerinden iki yüzlü insanlar daha fazla çıkıyor..

0|1
    1|0
  • Aynen batılılar daha medeni

1|1
    0|3
  • Çok yanlış biliyorsun nerelisin bilmiyorum ama saçma bir genelleme olmuş.

0|1
    1|0
    • İzmir

• Doğuya fok. atmaktan vazgeçin sanki kendi yaşadığınız yer mükemmelmiş gibi
      Sizin gibi sınıflandırma yapanlar yüzünden ülke bu halde

• Ne kadar dar görüşlüsün.

1|3
    1|1
  • Kendilerini sevmiyorum sorry

1|1
    0|1
  • genelleme yapmamak gerekir

1|0
    0|0
  • Sizin gibi zihniyeter yüzünden ülke bu durumda.

0|2
    1|0
  • Onu kim demiş !!!
    Her Batılının görgülü olmayacağı gibi , Doğulular da tam tersi falan değildir.

1|0
    0|0
  • ayrımcı bir düşünce.

0|0
    0|0
  • Say no to racism..

0|0
    0|0
  • Ne kadarda cesur bir gizli kullanıcı. Basit olma. İnsan olmayı öğren önce.

0|0
    0|0
  • Adamına bağlı

0|0
    0|0
  • doğru söze ne denir

1|0
    0|0
  • Ayırmayın şu insanları ya.

1|0
    0|0
Yükleniyor...