Hamileyim ama maddi durumumuz yok. Ne yapıcaz?

Şimdi kütfen demeyin baştan düşünseydiniz diye. Öğrenciyiz. Okuyoruz ikimizde. Ve öğrenci evinde kalıyoruz. Bilirsiniz az çok. Okul döneminden sonra yazın günlük kiraya veriyorlar evi. Bebeğimizde Ağustosta doğacak. Ağustos sonu. Yazın ne yapıcaz bilmiypruz. İş de bulamadık. Küçük bir yerde okuyoruz. Haliyle işte olmuyo. Ne yapıcaz bilmiyoruz

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Eşim demissin.. Aileler ne yapıyor bu arada pardon?

0|0
    0|0
    • Ailelerimiz bizimle görüşmüyorlar

• Çok teşekkür ederim iyi niyetleriniz için. Allah size de hayırlı evlat nasip eder inşallah :)

• Amin inşaallah.. Bu duaya ihtiyacım vardı.. Ailenle barismani dilerim Allahtan.. Ne derlerse desinler alttan al.. Bebeği er geç bagirlarına basacaklar.. Tüm ebeveynler torun için yaşar ,, bunu unutma.

En İyi Kız Görüşü

• Başka bir şehire geçiş yapmayı düşündünüz mü? Şartları daha uygun en azından.

Olan olmuş demek istemiyorum zor bir durum gerçekten.
    Çocuk bereketiyle gelir hikayesine de inanmıyorum, hamileliğin seni zorlayacağı evreye gelmeden yoluna koymanız lazım bir şeyleri.

Olmadı burada, minik bebeğimiz için herkesten 1₺ toplayabilir miyiz?, kampanyası yaparız. 😊

1|2
    0|0
    • Sakaryadayız zaten. 300 lira kira veriyoruz. Başka da neresi ucuzdur bir fikrim yok açıkcası.

Doyurmayı çok istiyorum ben. Ama eşimin aklını çok karıştırıyor bu durum

Ahah teşekkür ederim 😊

• 👍Guzel fikir helal olsun.

Erkekler Ne Diyor 9

• Degerli kardesim bu konuya islami yonden yaklasmak istiyorum. Bir insanin hayatina son vermek demek o insanin ruhunun Azrail (a. s) tarafindan alinmasi ile olur. Anne karninda ki bebege hadislere gore 40-120 gun arasinda ruh uflenmektedir. Artik gerisi senin bilecegin is. Diger bir husus ise vicdan meselesi. Allah kimseye kaldiramayacagi yuku vermez. Her ne olursa olsun bu dunyada yaptigimiz hatalarin cezasini yine bu dunyada cekecegiz cekmeyede devam edecegiz. Burada asil is erkege dusuyor, bir fok yedim sehvet kurbani olduk bu cocuk dogacak yuru evleniyoruz hareketi yasadigimiz ahir zamanda en kral hareket olacagi kanaaindeyim

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim abi. Abi diyorum çünkü benden büyüksün sanırım. Ben aldırmayı hiçbir zaman düşünmedim. Ama eşimin aklına geliyor. Hatta cumartesi günü için randevu bile aldırttı bana. Ama birkaç saat önce de dedi ki cuma akşamına kadar düşün. Son kararı sen ver. Benim kararım kesin zaten asla değişmeyecek. Allahın verdiği canı ben alamam. Bu vebali kaldıramam.
      Evliyiz zaten abi. Bir yandan okuyup bir yandan evliliğimizi sürdürmeye çalışıyoruz

• he tamam o zaman bak cok sevindim simdi. Kocan hayirlisi ile bebegi eline aldiginda ne kadar yanlis dusundugunu anlayacak. Aldirmama kararini aldigin icinde seni cani gonulden tebrik ediyorum aferin sana. Maddi sorunlari dusunme simdi, iyi beslen stres yapma saglikli bir sekilde cocuk dogsun gerisi kolay.

• Umarım inşallah abi. O stres yaptıkça bende strese giriyorum ister istemez. Bende sana teşekkür ederim ki beni yargılamadan dinledin :)

• Gibişirken bana mı sordunuz mkk

0|0
    2|0
    • Saçma hareketlerini kendine saklar mısın? Bir candan bahsediyoruz.

• Kredi çekip kürtaj yaptırın.

Hayatınızı 1 saatlik zevk çektiniz diye çöpe atmak zorunda değilsiniz.

Doğacak olan çocuk da kaza ile olmuş olacak, bunu ona yapmaya hakkınız yok.

Çok geç olmadan aldırın, hazır olduğunuzda çocuk yaparsınız elbet.

1|0
    2|1
    • Öyle konuşuyosunuz ki sanki virüsmüş içimdeki gibi

• Virüs değil, hayatınızı tamamen değiştireceği gerçeğini söylüyorum sadece, ve bu değişikliği isteyerek yapmıyorsunuz. Çocuğa büyüyünce "sen kaza ile oldun, aldıramadık da, mecbur doğurdum" mu diyeceksiniz?

• Allah YARDIMCINIZ olur inşallah. Umarım katil olmayı düşünen pis ruhlu sapiklardan degilsinizdir.

0|0
    0|0
    • Eşim düşünüyordu ama birkaç saat önce kararını değiştirdim :)

• Ailenizden yardim isteyin. çocuk gayri meşhur değildir insallah

0|0
    0|0
    • Hayır değil. Evliyim. Ama ailelerimiz görüşmüyor bizle. Rızaları olmadan evlendik

• Hadi beee bunlar tam werefs. iz yazik size ya kske ailemiz destek olsaydi size :/ çocuk basina devlet 300 TL veriyor bu arada , çocuk diguncada bir gelir olur gerçi masrafina gidecek ama olan. hafta sonu komple 60 70 TL verenler vardır ya illaki

• Devletin verdiği paradan haberim yoktu. Küçük bir yerde okuduğum için vermiyolar

• doğuracan kanka :D

0|0
    1|0
    • Doğurcam zaten. Başka alternetifi yok. Da işte maddiyat kafamı kurcalıyor

• kısmeti ile gelir.

0|0
    0|0
  • ohhh iyi olmuş :D

0|0
    1|0
  • aldırmada ne yaparsan yap

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Korkma sen bunun icin stres bebeginle sana iyi gelmeye bilir bununla ayet bile var Allah rızkını verir. Ünide evlenen ciftlere yardım edildigini duymustum hep boyle bir sansınız olmadımı?

0|0
    0|0
    • Biz öyle birşey duymadık. Hatta okulda hocalara kadar dışlanıyorum

• sosyal yardımlara başvurmayı düşündünüz mü? hamileliğin nedeniyle belki yardım alabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • O bebek rizkıyla gelir merak etme Rabbim onu rizkiyla gönderir hiç dert etme allah bagislasin :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...